خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: بررسی مطالعات اقلیمی و جغرافیایی کرمانشاه

   تعدادبرگ: ۲۶ صفحه فایل word   قیمت: 5000 تومان     تعدادمشاهده  82


جغرافیای فیزیکی. استان کرمانشاه، واقع در غرب ایران، در مساحتی بالغ بر 25000 کیلومتر مربع (9560 مایل مربع) یا 1.5 درصد از مساحت کل کشور گسترش یافته است (شکل 1). بین 45.5 درجه و 48 درجه طول شرقی و 33.7 درجه و 35.3 درجه عرض شمالی قرار دارد (موازی هایی که از دریای مدیترانه و جنوب ایالات متحده می گذرد).

بیشتر سطح استان در زنجیره زاگرس قرار دارد که حاشیه غربی فلات ایران را تشکیل می دهد. خط الرأس های شکسته تقریبا موازی زاگرس که از جنوب شرقی به شمال غربی امتداد دارند در شرق استان مرتفع هستند و ارتفاع به سمت غرب به تدریج کاهش می یابد تا اینکه دشت های وسیع عراق افق را پر می کند. یکی از زنجیره‌هایی که در نقشه کرمانشاه به‌طور برجسته وجود دارد، «پارو» است که در 62 کیلومتری جنوب شرقی تا کوه معروف بیستون امتداد دارد و قله شیخ علی‌خان (3257 متر) مشرف به شهر کرمانشاه است. بلندترین کوه دالحانی با ارتفاع 3350 متر است که سنقر و کنگاور را در شمال شرقی استان از هم جدا می کند. میانگین ارتفاع در نواحی شمالی و شرقی استان حدود 1800 متر است (Google Earth؛ WD, 2000, pp. 323-51؛ Jaʿaferi, I, pp. 131, 244).

از میان کوه ها دره های حاصلخیز با عرض های مختلف وجود دارد که توسط رودخانه ها تشکیل شده است. رودخانه‌های اصلی استان، شاخه‌های بالایی رودخانه کرخا را تشکیل می‌دهند (به رودخانه کرخه مراجعه کنید). طولانی‌ترین آنها گاماسیاب (یا گاماسب) است که از الوند کوه سرچشمه می‌گیرد و پیش از آنکه رودخانه دیناور را به‌مثابه همجوار دریافت کند، از دره‌های کنگاور و صحنا می‌گذرد (ر.ک؛ جعفری، دوم، ص 416). در پایین دست، درست پس از خروج قره سو از شهر کرمانشاه، به قره سو که در جنوب جریان دارد می پیوندد. از این نقطه رودخانه که اکنون سیمره نامیده می شود، مسیری پر پیچ و خم را در زیر صخره های بلند طی می کند تا به کرخای عظیم خوزستان بپیوندد. در غرب استان رودخانه های کمتری وجود دارد که به مناطق پست شرق عراق سرازیر می شوند (WD, 2000, pp. 60-72; Google Earth).


فهرست مطالب

موقعیت جغرافیایی استان کرمانشاه

صنایع دستی و سوغات استان کرمانشاه

مکان های تاریخی

بیستون

معبد آناهیتا

طاق بستان

غار قوری قلعه

نقش برجسته و کتیبه بیستون

کاخ خسرو – قصرشیرین

شهرها و شهرستان‌های استان

آثار فرهنگی

آثار طبیعی

کرمانشاه در دوران پیش از تاریخ

ریشه نام

صنایع

کاروانسراها
جغرافیای طبیعی و ویژگی های جوی و اقلیمی

سیمای اقلیمی استان

نقش ارتفاعات در اقلیم استان

تاثیر منابع رطوبتی بر اقلیم استان

تاثیر توده های هوا و سیستم های هوا شناسی بر اقلیم استان

تاثیر عرض جغرافیایی

عوامل جوی موثر بر استان

تعداد روزهای یخبندان

دمای هوا

رطوبت هوا

بارندگی های استان

جریان وزش باد ها

تعداد روزهای همراه با گرد و خاک

تعداد روزها ی با دید افقی کم

رشته کوهها و ارتفاعات استان کرمانشاه

کوه آتشکده یا آتشگاه

آبهای سطح الارضی

آبهای تحت الارضی

برخی از سرابهای استان کرمانشاه

مهمترین رودخانه های استان

تحلیل عوامل جوی در استان کرمانشاه

دمای هوا

تغییرات ماهیانه پارامتر های دمای هوا در شهرستان کرمانشاه

میانگین حداقل های دما در کرمانشاه

میانگین حد اکثر های دما در کرمانشاه

میانگین ماهیانه دما در کرمانشاه

حداقل مطلق دما

حداکثر مطلق دما

تغییرات حداکثر مطلق دما فصلی دمای هوا

تعداد روزهای یخبندان

وضعیت رطوبت نسبی هوادر کرمانشاه

بارندگی های کرمانشاه

تغییرات بارندگی ماهانه در کرمانشاه

حداکثر بارندگی های روزانه در کرمانشاه

بارندگی های فصلی در کرمانشاه

جریان وزش باد

محدودیت ها وپتانسیل های حاصل از وزش باد

جریان ورش باد های غالب در کرمانشاه

پوشش ابری

ساعات افتابی

روز های همراه با طوفان رعد وبرق

روزهای همراه با برف

روزهای همراه با گرد و خاک

روزهای همراه با دید افقی ۲ کیلو متر و کمتر

نمودار ها و تصاویر


کلمات کلیدی مرتبط:
بررسی مطالعات کرمانشاه ,مطالعات اقلیمی کرمانشاه ,مطالعات جغرافیایی کرمانشاه ,موقعیت جغرافیایی کرمانشاه ,صنایع دستی استان کرمانشاه ,مکان های تاریخی کرمانشاه ,معبد آناهیتا ,طاق بستان ,غار قوری قلعه ,نقش برجسته و کتیبه بیستون ,کاخ خسرو – قصرشیرین ,شهرها و شهرستان‌های استان ,آثار فرهنگی ,آثار طبیعی ,
مقالات مرتبط در این دسته
دانلود بررسی ، معماری ایلام قدیم ، پاورپوینت

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد