خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس منحوس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
Enter Title
 
شما باید در حالت ویرایش باشید تا بتوانید متن را ویرایش کنید.

فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی اصول و عناصر معمارانه باغ ایرانی

تاریخ ایجاد 30/04/1400 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 50 اسلاید   قیمت: 15000 تومان     تعدادمشاهده  4


پاورپوینت بررسی اصول و عناصر معمارانه باغ ایرانی

مفهوم پردیس ارتباط تنگاتنگی با لغت دیوار دارد. این کلمه از واژه (پئیره)به معنای دیوار پیرامون مشتق شده و در ادبیات غرب معنای بهشت پذیرفته و در قرآن نیز به شکل معرب به صورت فردوس به کار رفته است. اگرچه در دوره های بعد معنای دیوار به عنوان بخشی از واژه پردیس درامده ولی ریشه یابی نقش دیوار و چگونگی ارتباط احتمالی آن با مفهوم بهشت در باغ ایرانی از اهمیت زیادی برخوردار است.
از لحاظ لغوی دیوار به معنای (جدار و بنایی است که در اطراف خانه می گذارندو بدان وی را محصور می کنندو هرچیزی که فضارا محصور کند، خواه از مصالح بنایی باشد و یا جز آن. دیوار با ایجاد تمایز بین دو عرصه و فضا مترادف است.
اما در عرصه طبیعت و لند اسکیپ، در ارتباط با حریم ، دو مقوله اصلی وجود دارد. حریم به هر صورت تعریف کننده فضایی است که به شکلی تحدید شده است. از ابتدای شکل گیری معماری دو نوع فضا را از یکدیگر بازشناخت، فضایی که اعتبارش را از منومان واقع در خود می گیرد، یا به تعبیری دیگر، فضا به وسیله آن منومان تعریف می شود. توضیح این که بیشترین نمونه های مورد اشاره در نوشته های معماری مربوط به همین تیپ فضا است. ولی نوع دیگری هم از فضا وجود دارد، که گرچه در معماری زیاد به آن عنایت نشده، ولی در نوشته های اسطوره شناسانه و بعضا فلسفی اشارات زیادتری به آن شده است. در واقع مفهوم این فضا را مبتنی بر خلا می توان دانست و آن فضایی است قائم به ذات که اعتبارش را از چیزی نمی گیرد.
برای باز شناسی تعریف فضا بررسی را از یکی از مهم ترین شاخص های انسان نوسنگی، یعنی دولمن ها می توانیم آغاز کنیم. دولمن ها به عنوان مقبره های انسان نوسنگی ارزیابی و حدود پنجاه هزار از آنها در اروپا کشف شده است. علیرغم تفاوت هایی که در شکل ظاهری و هندسه آنها وجود دارد، اجزای مهمشان شامل ورودی، فضای اصلی داخلی و راهروی مرتبط بین این دو فضا است . بر اساس بررسی هواردکالوین، نیروی کار تقریبی برای ساخت یکی از دولمن ها بزرگ در ایرلند، معادل کار تمام وقت هزار کارگر به مدت حداقل هشت سال تخمین زده می شود. آنچه در واکنش به موضوع ، بلافاصله به ذهن می آید این است که به راستین کدامین انگیزه باعث صرف چنین کار جمعی طاقت فرسایی شده است. نظریه های معماری برای این سوال، دو پاسخ ارائه داده اند:
پاسخ اول: این منومان ها را به عنوان نماد هایی برای تسلط بر سرزمین و به تعبیری نوعی نشانه گذاری به منظور تعریف فضا می انگارد، و پاسخ دوم نوستالژی دوران غار شناسی تشابه فضای داخلی آنها با غار را توجیه کننده انگیزه ساخت منومان ها می داند.
شاید بتوان ادعا کرد که دو پاسخ فوق بیانگر دو وجه تفکیک ناپذیر از مفهوم فضای معمارانه است که در طول تاریخ، به اشکال مختلف در سنت های گوناگون معماری بازتاب یافته اند.
و......


کلمات کلیدی مرتبط:
اصول باغ ایرانی ,عناصر معمارانه باغ ایرانی ,پاورپوینت باغ ایرانی ,مفهوم پردیس باغ ایرانی ,عناصر معمارانه باغ ایرانی ,دیوار , محیط پیرامون باغ ,آب ,فضای سبز ,سایه , هندسه , ناظر , بررسی نمونه باغ های ایرانی , باغ فین کاشان , کاخ چهلستون اصفهان ,باغ ارم شیراز ,انواع دیگر باغ ها , باغ ژاپنی , عناصر زیب,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی معماری باغ ارم شیراز
پاورپوینت تحلیل و بررسی باغ دولت اباد یزد
پاورپوینت بررسی معماری باغ ارم شیراز
پاورپوینت بررسی خصوصیات و هندسه باغ ایرانی
پاورپوینت بررسی معماری باغهای ایرانی دوره قاجار
پاورپوینت بازشناسی و بازآفرینی معماری باغ های ایرانی
معماری باغ دولت آباد ، واقع در یزد ، پاورپوینت بررسی باغ دولت آباد
دانلود,پاورپوینت بررسی معماری باغ ایرانی,pptx
پاورپوینت بررسی عناصر باغ ایرانی
پاورپوینت بررسی باغ سازی ایرانی
نقشه های باغ و کاخ چهلستون اصفهان
پاورپوینت بررسی معماری باغ ارم شیراز
دانلود بررسی باغسازی،پاورپوینت
دانلود بررسی و تحلیل باغ‌سازی،پاورپوینت
دانلود بررسی معماری چین،pdf
دانلود بررسی باغ های ایرانی،پاورپوینت
پاورپوینت بررسی و مقایسه باغهای ایرانی با باغ تاج محل هندوستان
باغ ارم شیراز
پاورپوینت بررسی باغ ارم شیراز
دانلود تحقیق باغ فین کاشان

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد
older wife fucks young cuckold husband (camster) yoga asanas sex xnxx horny blonde is fingering her pussy when black boyfriend comes to fuck burqa doggy style xxx sexy photos and videos beautiful water babe caleb gets fucked his girlfriend resident 4 cock hungry ebony babe in fishnet gets anally fucked curved limp small dick popping out of the window full nelson asa akira