خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی طرح مرمت و احیا تکیه بیگلربیگی کرمانشاه

   تعدادبرگ: 60 اسلاید   قیمت: 30000 تومان     تعدادمشاهده  28


پاورپوینت بررسی طرح مرمت و احیا تکیه بیگلربیگی کرمانشاه

بیگلربیگی دارای سه درب ورودی است. ورودی اصلی آن در نمای جنوب شرقی است. راهروی ورودی با گچ بری و گچ بری تزئین شده است. همچنین دو ردیف طاق نما در دو طرف ورودی قرار دارد. طاق نماي پايين نيز مانند دروازه ورودي با گچ بري و گچ بري زيبا تزيين شده است. در ردیف بالایی طاق ها مجسمه های گچی مربوط به دوره قاجاریه قرار دارد.
وقتی وارد ورودی می شوید یک فضای ورودی وجود دارد. دیوارهای این فضا دارای طاقچه بوده و سقف آن با طرح آجر تزئین شده است. در ضلع شمالی ورودی در چوبی قرار دارد که از آن می توان به خانه تکه وارد شد. بعد از سرسرا راهروی نسبتاً طولانی وجود دارد که به حیاط اصلی منتهی می شود. سقف راهرو نیز تزئین شده است.
در ضلع جنوبی صومعه، دو در چوبی برای دسترسی به خانه های نمای جنوبی ایجاد شده است. ورودی دیگری در ضلع شمالی وجود دارد که به کوچه ای بن بست منتهی می شود. این ورودی دسترسی به فضاهای مسکونی در ضلع شمالی تکه را می دهد.
این تکیه دارای یک باغ نسبتا بزرگ است که کف آن حدود 2.5 متر زیر کف خیابان است. همچنین یک حوض بزرگ در وسط باغ وجود دارد. این صحن در ماه محرم پذیرای خیل عظیم عزاداران حسینی است. با توجه به چنگک های به جا مانده در ایوان غربی، به نظر می رسد حتی در زمستان نیز خیمه ای در این باغ برای پذیرایی از عزاداران برپا شده است.
ازاره باغ سنگی است که بخشی از آن با تخته های سنگی تزئین شده با نقش های هندسی و گیاهی به ویژه پایه تزئین شده است. حیاط با فضاهای زیادی احاطه شده است. فضاهای شمال شرقی و جنوبی باغ دارای عملکرد مسکونی بوده و گنبد غربی جوسنیه قرار گرفته است. در شرق حیاط فضایی دو طبقه قرار دارد.
این تکیه 24 اتاق دارد و در طبقه همکف قرار دارد که دسترسی به این اتاق ها از طریق پله های داخل باغ می باشد. کف اتاق یک متر بالاتر از کف باغ است. در داخل هر یک از این اتاق ها طاقچه های دو طبقه زیادی وجود داشت که طبقه دوم برای نگهداری وسایل مهم تری استفاده می شد. در داخل هر اتاق 16 طاقچه وجود دارد که برای نگهداری اشیا استفاده می شد. در ضلع شمال شرقی صحن، آشپزخانه ای قرار دارد که در ایام محرم از آن برای تهیه غذای عزاداران استفاده می شد. ضلع جنوبی حیاط دارای چهار فضا است که سه فضا ارسی دارد. دسترسی به این فضاها از طریق یک راه پله سنگی در داخل حیاط است و کف این فضا نیز تقریباً یک متر از حیاط بالاتر است.


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت بررسی طرح مرمت و احیا تکیه بیگلربیگی کرمانشاه , ,بیگلربیگی دارای سه درب ورودی است. ورودی اصلی آن در نمای جنوب شرقی است. راهروی ورودی با گچ بری و گچ بری تزئین شده است. همچنین دو ردیف طاق نما در دو طرف ورودی قرار دارد. طاق نماي پايين نيز مانند دروازه ورودي با گچ بري و گچ بري زيبا تزيين شده ا,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی معماری مصلای شهر مشهد
پاورپوینت بررسی معماری تکیه و باغ بیرجندی بروجرد ، باغ بیرجندی
پاورپوینت بررسی و تحلیل معماری تکیه دولت
پاورپوینت بررسی معماری تکیه دولت ، تکیه همایونی دولتی، تکیه قصر، تکیه بزرگ شاهی
پاورپوینت بررسی معماری تکیه ی حصیرفروشان بابل

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد