خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت تحلیل و بررسی موزه هنرهای تزئینی رکیب خانه اصفهان

   تعدادبرگ: 41 اسلاید   قیمت: 18500 تومان     تعدادمشاهده  11


پاورپوینت تحلیل و بررسی موزه هنرهای تزئینی رکیب خانه اصفهان

خیابان استانداری اصفهان که زمانی به «دولت خانه صفوی» (مرکز حکومتی دوران صفویه) معروف بود، دارای چندین بنای صفویه و قاجاریه است که امروزه به موزه‌های مختلفی تبدیل شده‌اند. روبروی توحید خانه و کاخ عالی قاپو، بنایی عصر صفوی قرار دارد که از سال 1374 خورشیدی محل نگهداری گنجینه هنرهای تزیینی بوده است. قرن) به عنوان اصطبل و انبار لوازم جانبی اسب سلطنتی. بعدها در عهد قاجار، زلالسلطان حاکم سرسخت اصفهان از رکب خانه و ساختمان کناری آن (جوبه خانه) خانه خود استفاده کرد. تزئینات داخلی را تا حد زیادی طبق سلیقه خودش تغییر داد. به عنوان مثال، یکی از تالارهای شغل خانه (موزه هنرهای معاصر اصفهان در حال حاضر) با شاخ حیواناتی که او شکار کرده بود تزئین شده بود. سیاحان فرانسوی فلاندین و کوست که در دوره قاجار به ایران سفر کرده اند از رکیب خانه به عنوان «کاخ چهارباغ» یاد کرده اند. سال ها بعد در دوره پهلوی به ساختمان اداری تبدیل شد.

سردر ورودی در ضلع شرقی بنا، سازه‌ای آجری با دو ستون است که در بالای آن کتیبه‌ای کاشی‌شده لاجورد که عنوان موزه را بر خود دارد، ساخته شده است. در داخل، حیاط مستطیل شکل مرکزی با حوضی در وسط و چهار گلستان در چهار طرف را می بینید. قسمت اصلی رکب خانه در جناح شمالی آن قرار دارد. این بال شامل تالار مشرف به حیاط است. قسمت جلویی سالن دارای سقفی صاف است. با این حال، فضای پشتی بنای تاریخی، گچ بری های لانه زنبوری پیچیده (مقرنس) را در سقف با نورگیر هشت ضلعی در مرکز به نمایش می گذارد. دو فضاي نيمه هشت ضلعي با ميانسرا در هر طرف وجود دارد. بقایای نقاشی های مربوط به دوران قاجار بر روی دیوارها نمایان است. به نظر می رسد که فضای پشتی بنا قسمتی مجزا بوده که بعداً در قسمت جلویی ادغام شده است. تالار و اتاق های کناری آن (اتاق های گوشوار) دارای پنجره های ارسی چوبی بزرگ (اورسی) است.

قسمت جنوبی شبیه همتای شمالی خود است. دارای تالار مرکزی با طاق نما و تزئینات مقرنس کاری شده است. دیوارها و سقف های این قسمت دارای نقاشی های طلاکاری شده است.

بال غربی شامل یک تالار دو طبقه در مرکز و چهار اتاق دو طبقه در هر طرف است. فضاهای داخلی دارای نقاشی های دوره قاجاریه با نقوش گل و گل و مرغ است.

در ضلع شرقی نیز فضاهایی مانند ضلع غربی وجود دارد. سالن سقف مرتفع مرکزی یک طاقچه نیمه هشت ضلعی با آینه کاری های باشکوه و طاق های دردناک را به نمایش می گذارد.

در گوشه شمال غربی برجی آجری هشت ضلعی قرار دارد که بین رکیب خانه و خانه شغل قرار دارد. این بنا که متمرکزترین بخش بنا است، توسط سیف الدوله، پسر فتحعلی شاه (دومین پادشاه قاجار از 1797 تا 1834) به عنوان مکانی برای خانواده سلطنتی و مهمانان خارجی برای تماشای کاخ های سلطنتی ساخته شده است. و میدان نقش جهان. این برج پنج طبقه است که دارای درها و پنجره های چوبی مشبک در هر نما است. در سطح زمین، یک استخر مرمری هشت ضلعی وجود دارد. از آنجایی که طبقات اول تا چهارم مسقف نیستند، بنابراین می توان استخر را از بالا مشاهده کرد. سطوح سوم و چهارم زمانی دیوارهای رنگ آمیزی داشتند که بعدها با گچ پوشانده شدند. اکنون لایه گچ برداشته شده و نقاشی ها بازسازی شده اند. یک بار، بالای برج دو طبقه کوچکتر قرار گرفت. این داستان ها اکنون نابود شده اند.
و....


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت رکیب خانه اصفهان ,تحلیل رکیب خانه اصفهان ,بررسی موزه هنرهای تزئینی ,موزه رکیب خانه اصفهان ,بناهای تاریخی, تحقیق, مطالعات, معماری ایرانی, معماری معاصر ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی و تحلیل گونه شناسی خانه هاي سنتی یزد
پاورپوینت بررسی تحلیل معماری جامع خانه بروجردی ها کاشان
پاورپوینت بررسی تحلیل معماری خانه های قاجاری ایران
پاورپوینت بررسی بناهای تاریخی و قدیمی بندر انزلی
پاورپوینت بررسی معماری حیاط با میانسرا
پاورپوینت شناخت معماری خانه و باغ اتحادیه ، محل ساخت سریال دایی‌جان ناپلئون
پاورپوینت بررسی عناصر و مشخصات معماری خانه های قدیمی،اصیل و سنتی ایرانی
پاورپوینت بررسی معماری عمارت تاریخی امیرنظام گروسی ، موزه قاجار تبریز
پاورپوینت بررسی معماری خانه منجم باشی در قاجار
پاورپوینت بررسی معماری مسکن سنتی ایرانی
بررسی خانه تاریخی قدیمی در بافت آران و بيدگل روبروي خانه شيخ الاسلام
پاورپوینت بررسی خانه قزويني ها ، خانه غفوري در اصفهان بهمراه پلان ها و نما مقاطع و پرسپکتیو و تصاویر
پاورپوینت بررسی معماری خانه های قدیمی و سنتی ایران
بررسی معماری خانه های قدیمی و سنتی ایران
پاورپوینت بررسی معماری ، خانه های قدیمی ایرانی
دانلود بررسی ، خانه شربت اوغلی_تبریز، پاورپوینت
دانلود بررسی ، خانه_نیشابوری_تبریز، پاورپوینت
دانلود ،معماری خانه های قدیمی ، پاورپوینت
پروژه تحلیل و بررسی خانه های قدیمی اصفهان ،پاورپوینت
خانه ,بروجردی‌های, کاشان

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد