خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس منحوس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
Enter Title
 
شما باید در حالت ویرایش باشید تا بتوانید متن را ویرایش کنید.

فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی اصول بنیادین هنر و معماری اسلامی

   تعدادبرگ: 40 اسلاید   قیمت: 15000 تومان     تعدادمشاهده  52


پاورپوینت بررسی اصول بنیادین هنر و معماری اسلامی

هنر اصیل اسلامی همیشه واقع بینانه است. سعی می کند به موضوعی که با آن سر و کار دارد وفادار بماند و ماهیت موادی که با آن کار می کند را درک کند. این همان اصل بود که مانع اسلام شد و ماهیت موادی که با آن کار می کند را فهمید. این همان اصل بود که اسلام را از توسعه طبیعت گرایی باز داشت. در هنر اسلامی رئالیسم کاملاً در مقابل طبیعت گرایی قرار دارد. هنر اسلامی دقیقاً از طبیعت گرایی اجتناب می کرد زیرا طبیعت گرایی سعی می کند چیزی را چیزی که نیست جلوه دهد. اسبی را می کشد که دقیقاً مانند اسب در خیابان است اما آن اسب نیست. هنر ناتورالیستی در اثر تأثیر هنر اروپایی که این رابطه را از بین می برد، وارد هنر اسلامی شد. اگر اسبی بکشید که دقیقاً شبیه اسب است چه چیزی به واقعیت اضافه می کند؟ این در اسلام ممنوع بود. نه نقاشی، بلکه نقاشی طبیعت گرایانه توسط حدیثی که از مجازات نقاشان در روز قیامت صحبت می کرد، ممنوع شد.

اسلام مخالف نقاشی نیست. با تصویر الوهیت مخالف است. با طبیعت گرایی مخالف است. در زیباترین مینیاتورهای ایرانی دوره صفوی که اوج این شاخه از هنر اسلامی بود، اسب ها شبیه اسب های اصطبل نیستند. هنرمند اینجا چه کار می کند؟ او واقعاً دنیای معنوی، دنیای بهشتی را نقاشی می کند. او دنیای طبیعت را نقاشی نمی کند و نیازی به ادعای طبیعت گرایی ندارد. تنها زمانی که نقاشان مسلمان مجاز به نقاشی طبیعت گرایانه بودند، برای اهداف علمی بود، یعنی به تصویر کشیدن یک سنگ خاص برای کتاب هایی در این زمینه یا به تصویر کشیدن بدن برای کتاب های پزشکی و آناتومی. که مجاز بود. از این میان، قرار نبود هنرمند طبیعت‌گرا باشد، زیرا هنر طبیعت‌گرایانه تلاش برای ایفای نقش خداست و همانطور که می‌دانیم اسلام هرگز به انسان اجازه نداده است که ماهیت الوهیت را برای خود ادعا کند.
.و.....


کلمات کلیدی مرتبط:
معماری ,اصول بنیادین هنر و معماری اسلامی ,پاورپوینت اصول معماری اسلامی ,بنیادین هنر و معماری اسلامی ,هنر اصیل اسلامی ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی مبانی و اصول بنیادین معماری سقاخانه و بررسی نمونه ها
پاورپوینت تحلیل بررسی معماری بادگیر از مظاهر و سمبل های تمدن ایران
پاورپوینت بررسی معبد لینگین هانگزو چین ، Lingyin Temple Hangzhou
پاورپوینت بررسی کارکرد و انواع بادگیرها در معماری
پاورپوینت بررسی معماری ازبکستان
تحلیل طاق ها و چفد ها در معماری
طاق ، قوس ، گنبد در معماری
پاورپوینت بررسی معماری ایوان خسرو ،معماری طاق کسری ، معماری ایوان مدائن
پاورپوینت بررسی معماری ساختمانها در کویر
پاورپوینت بررسی تاریخ معماری جهان
پاورپوینت بررسی کالبدی گنبد و نقش آن در معماری
پاورپوینت بررسی گنبد در معماری ایران و جهان
دانلود پاورپوینت باب همایون - در میدان توپخانه به سمت جنوب
پاورپوینت بررسی رختشویخانه سنتی زنجان بهمراه تصاویر+پلان
پاورپوینت مجموعه اسکیسهای بناهای تاریخی ایران

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد