خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس منحوس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت تحلیل بررسی معماری مسجد سید اصفهان

   تعدادبرگ: 42 اسلاید شامل پلان برش پرسپکتیو و تصاویر   قیمت: 12500 تومان     تعدادمشاهده  12


پاورپوینت تحلیل بررسی معماری مسجد سید اصفهان

دوره قاجار (1785-1925) با الهام از هنر و معماری دوران صفویه (1501-1736)، آمیخته با گرایش های مد روز اروپایی، شاهکارهای معماری خاص خود را دارد که از جمله آنها، مسجد سید مزیت های ایده های ساختاری جدید را تشکیل می دهد.
این مسجد به‌عنوان بزرگ‌ترین بنای مذهبی دوره قاجار در اصفهان، به دستور حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر شفتی، شخصیت مذهبی و مردمی قرن نوزدهم اصفهان و به نام وی با هزینه‌های مذهبی و مسلمانان مؤمن ساخته شد.
مسجد چهار ایوانی مملو از ویژگی‌های عجیب و غریب از جمله دو ورودی در شمال و شرق است که سردر اصلی شمالی با کاشی‌های رنگارنگ زیبا که قبلاً در مسجد امام میدان نقش جهان به کار رفته است به پیش‌رو و ایوان باز می‌شود. بازدیدکنندگان از هر یک از دو راهرو مسیری انحرافی می‌کنند که به محوطه اصلی ختم می‌شود.
صحن بزرگ که توسط ردیف طاق‌هایی احاطه شده است که از چهار طرف توسط ایوان‌هایی بریده شده‌اند، حوض بزرگی در وسط آن قرار گرفته است. طاق ها در شرق و غرب دو سطح هستند. طاق های پایینی کوتاه و طاق های بلند بالایی که با تراس های باز بزرگ روبرو هستند.
ایوان جنوبی چشم نوازترین قسمت مسجد است که بالای آن برج ساعتی منتهی به محراب گنبدی شکل است که با کاشی کاری و نقش‌های شگفت‌انگیز تزیین شده و محراب اصلی مسجد در آن قرار دارد. کتیبه های خارق العاده کاشی کاری شده در نستعلیق و ثلث.
از دیگر ویژگی‌های بارز مسجد، ایوان چهارپایه در حیاط کوچک شرقی شبیه به کاخ چهل ستون و تالار هیپوستیکی در گوشه شمال غربی است که در نوع خود شگفت‌انگیز هستند.
ویژگی اصلی شهرت مسجد به دلیل کاشی کاری های فوق العاده ای است که با رنگ های روشن متمایز، گچ بری ها و نقاشی ها انجام شده است که آن را به یک مکان گردشگری ضروری و مکانی مناسب برای آشنایی با سبک هنری و معماری زیبای دوران قاجار تبدیل کرده است. .


فهرست مطالب
مقدمه
سقا خانه
صحن اصلی مسجد سید اصفهان
نماي ديوار مسجد سید اصفهان
زمينه اسپر كاشيكاري مسجد سید اصفهان
بناهای این مسجد سید اصفهان
پس از انقراض صفویه
سردر شمالی مسجد سید اصفهان
سردر جنوب غربی مسجد سید اصفهان
شبستان زمستانی مسجد سید اصفهان
شمال شرقی مسجد سید اصفهان
تاریخچه مسجد سید اصفهان
ابعاد مسجد سید اصفهان
كتيبه هاي قرآني و تاريخي مسجد سيد اصفهان
سردر شمالي مسجد سيد اصفهان
كتيبه هاي ايوان جنوبي
سير تحول مسجد سيد اصفهان
قديميترين ماده تاريخ موجود در مسجد سيد اصفهان
كتيبه هاي مسجد سيد اصفهان
تصویر پرسپکتیو مسجد سيد اصفهان
پلان طبقه اول مسجد سید اصفهان
پلان طبقه دوم مسجد سید اصفهان
برشهای طولی مسجد سید اصفهان
برش عرضی مسجد سيد اصفهان
تصاویر داخلی مسجد سيد اصفهان
منابع


کلمات کلیدی مرتبط:
معماری مسجد سید اصفهان ,پاورپوینت مسجد سید اصفهان ,تحلیل مسجد سید اصفهان ,بررسی مسجد سید اصفهان ,هنر و معماری دوران صفویه ,صحن اصلی مسجد سید اصفهان ,نماي ديوار مسجد سید اصفهان ,زمينه اسپر كاشيكاري مسجد سید اصفهان ,بناهای این مسجد سید اصفهان ,پس از انقراض صفویه ,سردر شمالی مسجد سید اصفهان ,سردر جنوب,
مقالات مرتبط در این دسته

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد