خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: ایجاد بلوک های پویا یا داینامیک در اتوکد

   تعدادبرگ:    قیمت: 50000 تومان     تعدادمشاهده  18


ایجاد بلوک های پویا در اتوکد

من اخیراً یک پخش اینترنتی در مورد بلوک های پویا ارائه کردم که در آن یک نمای کلی از بلوک های پویا ارائه دادم و نحوه دستکاری آنها را با استفاده از دستگیره هایشان نشان دادم. برای کسانی که نتوانستند در ارائه زنده شرکت کنند، می توانید ضبط را از اینجا مشاهده کنید . ما در طول پخش وب متوجه شدیم که بسیاری از شما می خواهید یاد بگیرید که چگونه بلوک های پویا ایجاد کنید. در این پست وبلاگ، من یک نمای کلی از ایجاد بلوک های پویا با استفاده از برخی از ابزارهای نویسنده ارائه شده در اتوکد را به شما ارائه خواهم داد. 

 

باز کردن Block در ویرایشگر Block 

بلوک های پویا در ویرایشگر بلاک ایجاد می شوند. در ویرایشگر Block، می توانید از ابتدا تعاریف بلوک پویا جدیدی ایجاد کنید یا می توانید یک بلوک معمولی را با افزودن کنش ها و پارامترها به آن به یک بلوک پویا تبدیل کنید. اجازه دهید ابتدا با ایجاد یک بلوک جدید یا وارد کردن یک بلوک معمولی در ویرایشگر بلاک شروع کنیم. چند راه برای انجام این کار وجود دارد: 

  •  می‌توانید با کلیک روی (Block Editor) در تب Home >Block Panel یا در Tab Insert >Block Definition، Block Editor را باز کنید . با این کار کادر گفتگوی Edit Block Definition باز می شود. در اینجا می توانید نام جدیدی برای بلوک وارد کنید (اگر از ابتدا شروع شود) یا بلوکی را از لیست انتخاب کنید (اگر از بلوک از قبل ایجاد شده استفاده می کنید) و روی OK کلیک کنید . اگر نیاز به ایجاد یک بلوک از ابتدا دارید، اشیاء بلوک را با استفاده از دستورات طراحی و ویرایش معمولی در ویرایشگر بلاک بکشید. 
  • روش دیگر برای باز کردن یک بلوک موجود، دوبار کلیک کردن بر روی آن در پنجره طراحی است. این کادر محاوره ای Edit Block Definition را باز می کند که در آن می توانید نام جدیدی برای ایجاد یک بلوک جدید وارد کنید یا بلوکی را از لیست انتخاب کنید. 

  • همچنین می‌توانید با استفاده از دستور (Create Block) که کادر محاوره‌ای Block Definition را باز می‌کند، یک بلوک معمولی جدید در پنجره طراحی معمولی خود ایجاد کنید . ابتدا یک بلوک ایجاد کنید و سپس از گزینه Open in block editor در کادر محاوره ای (مانند شکل زیر) استفاده کنید تا بلوک جدید ایجاد شده در Block Editor باز شود. 

 

تصویری از یک کامپیوتر توضیحات به طور خودکار تولید شد

ویرایشگر مسدود کردن  

هنگامی که یک بلوک در ویرایشگر بلوک دارید، می توانید پارامترها و اقداماتی را به اشیاء موجود در بلوک اضافه کنید تا آن را به یک بلوک پویا تبدیل کنید. شکل زیر یک بلوک پوشش ظرف را در محیط Block Editor نشان می‌دهد که یک زبانه متنی Block Editor در نوار نمایش داده می‌شود و پالت‌های Block Authoring باز و نمایش داده می‌شوند. 

 

تصویری از یک کامپیوتر توضیحات به طور خودکار تولید شد

  • پالت های Block Authoring برای افزودن پارامترها و اقدامات به بلوک ارائه شده است. 
  • پارامترها شبیه به ابعاد هستند، اما هندسه بلوک را کنترل می کنند. به عنوان مثال، در بلوک پوشش ظرف، شما می توانید یک پارامتر خطی برای تعریف عرض اضافه کنید. این به شما امکان می دهد عرض پوشش را تنظیم کنید. 
  • اقدامات به پارامترها اضافه می شوند تا بتوانید پارامتر را تغییر دهید. در بلوک پوشش ظرف، پارامتر خطی ابعادی را که می خواهید کنترل کنید مشخص می کند. می توانید یک عمل کششی به آن پارامتر اضافه کنید تا بتوانید بلوک را به عرض مورد نیاز بکشید. 
  • از Block Authoring Palettes، برگه مورد نیاز را انتخاب کنید تا گزینه های موجود مربوطه باز شود. پالت های تنظیم پارامترها و اقدامات در شکل زیر نشان داده شده است. 

                     

افزودن پارامترها، اقدامات و افزایش ها 

اجازه دهید پارامترها و اقدامات را به پوشش ظرف اضافه کنیم.  

  1. در Block Authoring Palettes، در تب Parameters ، روی  (Linear) کلیک کنید. 
  2. نقاط انتهایی بالای دو خط عمودی بیرونی را انتخاب کنید (برای نمایش عرض کامل در بالای صفحه) و بعد را همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است قرار دهید. توجه داشته باشید که یک علامت تعجب نزدیک انتهای آن قرار دارد. این نقاط نشان می دهد که یک عمل هنوز با پارامتر مرتبط نشده است. 

3. در Block Authoring Palettes، در تب Actions، روی  (Stretch) کلیک کنید. 

4. پارامتر Distance را که ایجاد کردید انتخاب کنید. 

5. نقطه پایانی سمت راست پارامتر را برای مرتبط کردن آن با عمل انتخاب کنید. 

6. همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است، یک پنجره متقاطع در اطراف لبه عمودی سمت راست صفحه برای قاب کشش ایجاد کنید. 

7. پنجره عبوری دیگری را در اطراف همان لبه عمودی سمت راست صفحه ایجاد کنید تا اشیا را انتخاب کنید. سوراخ ها را انتخاب نکنید، فقط لبه صفحه را انتخاب کنید. برای تکمیل فرمان، <Enter> را فشار دهید. 

8. این فرآیند را تکرار کنید تا یک  عمل دیگر (Stretch) به انتهای دیگر پارامتر Linear اضافه شود. 

9. پارامتر Distance را انتخاب کرده و پالت Properties را باز کنید. 

10. در پالت Properties مقدار Value Set را مانند شکل زیر تنظیم کنید. 
( نوع فاصله : افزایشی ؛ افزایش فاصله : 1.8 ؛ حداقل فاصله : 2.8 ؛ حداکثر فاصله : 6.4 ). 

11. برای بستن Block Editor کلیک کنید و Save the changes to Receptacle Cover را انتخاب کنید . 

12. در پنجره Drawing، بلوک Recetacle Cover را وارد کرده و اقدامات Stretch را آزمایش کنید . لبه صفحه باید به دو موقعیت اضافی (4.6000 و 6.4000 بر اساس افزایش 1.8) در دو طرف کشیده شود، همانطور که برای سمت راست در شکل زیر نشان داده شده است. 

امیدوارم که این وبلاگ به شما درک اولیه ای از نحوه اضافه کردن پارامترها و مرتبط کردن آنها با اقدامات در حین ایجاد یک بلوک پویا بدهد. توضیح دقیق و روش های عملی برای ایجاد بلوک های پویا در راهنمای یادگیری    پیشرفته اتوکد 2024 ما ارائه شده است.


کلمات کلیدی مرتبط:

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد