خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی انواع آجرچینی ایرانی روش‌های چیدمان آجر

   تعدادبرگ: 50 اسلاید   قیمت: 12000 تومان     تعدادمشاهده  107


پاورپوینت بررسی انواع آجرچینی ایرانی روش‌های چیدمان آجر

اولین نمونه باقی مانده از آجرکاری تزئینی با آجرهای رنگی در دروازه شهر رقه (حدود 772) یافت می شود. اولین نمونه شناخته شده حذارباف در کاخ اوخیدیر در نزدیکی بغداد یافت می شود که در حدود سال 762 ساخته شد. این تکنیک بیش از یک قرن بعد در ایران و آسیای مرکزی ظاهر شد اما با طرح های پیچیده تر. مقبره فرمانروای سامانی اسماعیل (در بخارای ازبکستان) دارای دیوارهایی با آجرهای بیرون زده و فرورفته بود که نقش و نگار بافی ایجاد می کرد.
آجرکاری اسلامی در طی قرن ها در فنون آن پیشرفت کرد. در قرن یازدهم، استفاده از اندازه‌های متعدد آجر و تغییر در عمق درز بین آجرها سایه‌هایی را ایجاد کرد که به شدت با خطوط افقی ردیف‌های آجری تضاد داشت (به عنوان مثال آرامگاه ارسلان جاذیب در مجموعه سنگ بست). ردیف‌هایی از آجر در اعماق نمای ساختمان قرار می‌گرفتند و بر فراز آن بلند می‌شدند تا فضاهای مثبت و منفی ایجاد کنند (مثلاً در مناره دامغان و برج پیر علمدار). مناره چهل دختران اصفهان (ساخت 1107-1108) یکی از قدیمی ترین نمونه های آجرکاری با مثلث، مربع، هشت ضلعی، نقوش صلیبی است(نمونه دیگر، مناره ساوه، آجرکاری را به زبان کوفی و ​​کوفی برجسته کرده است. خط نشکی). بنای یادبود گنبد سرخ در آذربایجان (ساخته شده در سال 1147) از ده نوع آجر حکاکی شده در ستون های گوشه آن ساخته شده است.
در قرن دوازدهم در آذربایجان آجر را با کاشی لعاب دار ترکیب می کردند. چنین آجرهایی معمولاً آبی کبالت و فیروزه‌ای رنگ بودند.
آرامگاه تیمور با کتیبه های مذهبی که با آجرهای رنگی ساخته شده اند پوشیده شده است.
اولین نمونه خطی که در آجرکاری تنظیم شده است در حدود سال 1100 بر روی مناره ای در غزنی دیده می شود که نام حاکم، حاکم غزنوی مسعود سوم و القاب او را نوشته است. برای ایجاد کتیبه، قطعات این ساختمان از سفال کوتا بین آجرها قرار داده شده است. ساختمان‌های بعدی از سایه‌های آجرهای برآمده استفاده می‌کردند و برخی دیگر از آجرهای رنگ‌های مختلف برای املای کلمات استفاده می‌کردند. این عمل در نهایت منجر به پوشاندن کل ساختمان‌های آجری با نوشته‌های مقدس شد که نام‌های الله، علی و محمد را هجی می‌کرد.

فهرست مطالب

مقدمه

قدمت

روش‌ها

زنجاب کردن

قواره بری

رگ چینی

گل اندازی

گره‌سازی

آجرکاری با آجرهای تزئینی (مهری)

آجر کاری رنگی یا گره‌سازی رنگی

خوون چینی

فخرومدین

هشت و گیر

آبشاری

باد بزنی

معقلی (مخلوط کاشی و آجر)

برج خرقان

کبود گنبد

اَشکال

خوون

آجرفرش

بند کشی

نحوه محاسبه تعداد آجر

فرمول اول

فرمول دوم

پانویس

منابع
 


کلمات کلیدی مرتبط:
انواع آجرچینی ایرانی ,روش‌های چیدمان آجر ,پاورپوینت آجرچینی ایرانی ,قدمت ,روش‌ها ,زنجاب کردن ,قواره بری ,رگ چینی ,گل اندازی ,گره‌سازی ,آجرکاری با آجرهای تزئینی (مهری) , ,آجر کاری رنگی یا گره‌سازی رنگی , ,خوون چینی , ,فخرومدین , ,هشت و گیر , ,آبشاری , ,باد بزنی , ,معقلی (مخلوط کاشی و آجر) , ,برج خ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی استاندارد ها و ضوابط آتش نشانی در معماری ساختمان
پاورپوینت بررسی پنجره های ارسی در سازه های سنتی
پاورپوینت بررسی پنجرة اُرُسي در معماری سنتی ایران
پاورپوینت بررسی نقش و انواع پله در محوطه‌سازی و بررسی پله های بیرون ساختمان
پاورپوینت بررسی مشخصات پله تعریف پله اجزاء پله انواع و جزئیات اجرایی پله
بررسی کاربرد چوب در تزئینات معماری ایران
پاورپوینت بررسی کف سازی و دیوار در ساختمان سازی
پاورپوینت بررسی معماری استخر بی نهایت و نمونه های موردی
پاورپوینت بررسی معماری پله گرد و انواع و اصول و ضوابط طراحی
پاورپوینت بررسی انواع مصالح ساختمانی
پاورپوینت بررسی مصالح و فرآورده های ساختمانی مبحث پنجم مقررات ملی ساختمان ایران
پاورپوینت بررسی سنگ بوکسیت
پاورپوینت بررسی انواع پله ساختمان بهمراه دستورالعمل ترسیم صحیح پله, رمپ و آسانسور
پاورپوینت بررسی انواع سنگ های ساختمانی
پاورپوینت بررسی ویژگیها و کاربرد ترمووود در معماری - Thermowood
بررسی تهویه مطبوع در ساختمانها
پاورپوینت بررسی چوب در ساختمان سازی از نظر معماری
پاورپوینت بررسی معماری سرویس بهداشتی
پاورپوینت بررسی سقف های کرمیت
بررسی مصالح ساختمانی چوب ، بررسی انواع چوب و خواص آنها

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد