خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس منحوس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی اجزا و عناصر فرمال در معماري

   تعدادبرگ: 122 اسلاید .   قیمت: 12000 تومان   حجم فایل: 3002 kb  تعدادمشاهده  115


پاورپوینت بررسی اجزا و عناصر فرمال در معماري

اگر می خواهید یک معمار ساختمان یا یک طراح شوید، چهار عنصر اساسی معماری و طراحی را یاد خواهید گرفت: نقطه، خط، صفحه و حجم. با این چهار عنصر، شما در واقع می توانید هر معماری یا طراحی را ایجاد کنید. و اگر از اصول معماری و اصول طراحی استفاده کنید، چیزهای زیبا و فراموش نشدنی خلق خواهید کرد.
نکته استفاده از معماری برای طراحی و تحقق یک سازه یا راه حل این است که به عنوان یک سازه یا راه حل قوی تر، زیباتر و قابل استفاده/کارکردتر از آن چیزی است که بدون استفاده از معماری طراحی می شود. معماری یک سازه یا راه حل، مفهوم کلی است که پس از تحقق بر روی یک ساختار یا راه حل اعمال می شود یا خواهد بود. و این با طراحی معمولی سازه ها و راه حل ها متفاوت است زیرا معماری مفاهیم و اصول را در نظر می گیرد. از سطح مفهومی شروع می شود. طراحی معمولی اغلب فقط در سطح منطقی/عملکردی یا فیزیکی/فنی شروع می شود و با استانداردها و مقررات مطابقت دارد.
بدون معماری می توانید هر ساختمان، پل یا منظره ای را طراحی کنید. با معماری می توانید ساختمان، پل و مناظر را طراحی کنید، مردم هزاران مایل را طی می کنند تا بیایند و آن را ببینند، مانند پارک مرکزی در نیویورک یا پل گلدن گیت در سانفرانسیسکو. می توان مشابه این استدلال کرد که شرکت هایی مانند فیس بوک و گوگل نیز به جای طراحی و مدیریت آن مانند یک شرکت معمولی معمولی، با هوشمندترین معماری سازمانی (مفهوم کلی) طراحی شده اند و دائماً در حال تکامل هستند.
اگرچه هرکسی در معماری و طراحی ساختمان در مورد این چهار عنصر می‌داند و روزانه از آنها استفاده می‌کند، تقریباً هر معمار سازمانی آنها را نمی‌شناسد یا روزانه از آنها استفاده می‌کند.


فهرست مطالب
پیش‌گفتار
بخش‌های اصلی معماری
نظام‌ها
تحلیلی از روابط متقابل بین عناصر و سیستم‌های یک بنا
فصل 1
عناصر اصلی
نقطه
عناصر نقطه‌ای در معماری
دو نقطه
خط
عناصر نقطه‌ای در معماری
عناصر خطی
از خط به سطح
عناصر خطی معرف سطوح
سطح
عناصر سطح گونه در معماری
حجم
عناصر حجم گونه
فصل دوم
خصوصیات هر سطح، حجم و بطور کلی فرم شامل
اجسام افلاطونی
فرم‌های منظم و نامنظم
تغییر شکل فرم / تغییرات ابعادی
فرم‌های خطی
فرم‌های شعاعی
فرم‌های مجموعه‌ای
فرم‌های شبکه‌ای
تلاقی‌های متعارف هندسی
دوایر و چهار گوشه‌ها
تفکیک فرم
لبه‌ها و کنج‌ها
تفکیک وجه
فصل 3
فرم و فضا  وحدت اضماء
فرم و فضا
تعریف فضا به وسیله‌ی عناصر افقی
سطح کف فرو رفته
سطح فرو رفته
سطوح بالای سر
تعریف فضا به وسیله‌ی عناصر عمودی
عناصر خطی عمودی
ستون‌های در فضا
سطح عمودی منفرد
سطوح عمودي
سطوح L شكل
سطوح عمودي موازي
سطوح موازي
تركيب سطوح به شكل U
سطوح U شكل
چهار سطح  محصور كردن
خصوصيات فضاي معماري
بازشوها در فاض ـ عناصر تعريف كننده فضا
درجه بسته بودن
دید
بازشوها  انواع اصلی
درون سطوح
در كنج‌ها
بين سطوح
منابع


کلمات کلیدی مرتبط:
اجزا فرمال در معماري ,عناصر فرمال در معماري ,پاورپوینت فرمال در معماري ,بخش‌های اصلی معماری ,تحلیلی از روابط متقابل بین ,عناصر و سیستم‌های یک بنا ,عناصر نقطه‌ای در معماری ,عناصر نقطه‌ای در معماری ,عناصر خطی معرف سطوح ,عناصر سطح گونه در معماری ,عناصر حجم گونه ,خصوصیات هر سطح، حجم ,بطور کلی فر,
مقالات مرتبط در این دسته

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد