خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: دانلود,پاورپوینت بررسی تخت جمشید,pptx

   تعدادبرگ: 85 اسلاید .   قیمت: 15000 تومان   حجم فایل: 17 kb  تعدادمشاهده  13


دانلود,پاورپوینت بررسی تخت جمشید,pptx
 
 
  مطلب مفید  
تخت جمشید در ۱۰ کیلومتری شمال شهر مرودشت و در ۵۷ کیلومتری شیراز قرار گرفته و ارتفاع آن از سطح دریا ۱۷۷۰ متر است. این سازه باشکوه در جلگه مرودشت قرار دارد که نام اصلی آن مرغ دشت به معنای دشت خرم است. طول این جلگه از غرب به شرق حدود ۶۰ کیلومتر است و عرض آن تا ۷۰ کیلومتری شیراز ادامه دارد. رود کوروش (کُر) از شمال غربی تا جنوب شرقی این جلگه امتداد دارد. از شمال غربی جلگه، رود کوچک تری وارد می شود که پس از طی مسافتی به کُر می پیوندد. این رود در گذشته رود مادی نام داشت و امروزه آن را پلوار (پرآب) می خوانند. این دو رود پس از پیوستن به هم در نهایت به دریاچه بختگان می ریزند.
 
در حاشیه شرقی مرودشت کوهی به نام کوه رحمت وجود دارد که در گذشته با نام کوه مهر یا کوه میترا خوانده می شده است. نام کوه نشان از تقدس آن در نزد ایرانیان باستان دارد و در الواح عیلامی تخت جمشید نشانه هایی از این تقدس و حتا نذر کردن برای کوه دیده می شود. تخت جمشید دقیقا بر روی صخره ای در دامنه یکی از کوهپایه های کوه رحمت ساخته شده است؛ کوهی که تا دو سده پیش کوه شاهی نیز خوانده می شد. 
 
جلگه مرودشت از روزگاران کهن میزبان تمدن و فرهنگ های بومی و عیلامی بود و شهر معروف آنشان نیز در آن قرار داشت؛ شهری که کوروش و نیاکانش خود را پادشاه آن می دانستند.
 
طرف شرقی مجموعه کاخ‌های پارسه، بر روی کوه رحمت و سه طرف دیگر آن درون جلگه مرودشت ایجاد شده اند. تخت جمشید نیز بر روی صفه یا سکویی سنگی واقع شده است که ارتفاع آن از سطح جلگه مرودشت بین ۸ تا ۱۸ متر است.
 
 
 
 
 
فهرست مطالب
 
    سازه و موقعیت مکانی تخت جمشید
    تخت جمشید و پرسپولیس
    پلکان‌های ورودی سکو
    کاخ تچر
    کاخ هَدیش
    کاخ سه‌در
    کاخ صدستون
    کاخ شورا
    تخت جمشید و نمادهای امروزی
 
تخت جمشید


کلمات کلیدی مرتبط:
دانلود,پاورپوینت بررسی تخت جمشید,pptx , , , سازه و موقعیت مکانی تخت جمشید , تخت جمشید و پرسپولیس , پلکان‌های ورودی سکو , کاخ تچر , کاخ هَدیش , کاخ سه‌در , کاخ صدستون , کاخ شورا , تخت جمشید و نمادهای امروزی , ,تخت جمشید,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی معماری دوران های پیش از تاریخ و عصر آهن
پاورپوینت بررسی هنر و معماری دوران هخامنشیان
پاورپوینت بررسی حجاب و پوشش در نقوش و نگاره های تخت جمشید
پاورپوینت تحلیل و بررسی شهرسازی در عهد عباسی در شهر بغداد
پاورپوینت تحلیل و بررسی معماری گنبد و گنبد سازی در ایران
بررسی معماری و تزیینات بناهای دوره سلجوقی
پاورپوینت بررسی نقش و جایگاه آب در معماری سنتی ایران
پاورپوینت بررسی ساختاری و کالبدی معماری شهر های ایلخانی
پاورپوینت بررسی تاریخ گچ بری در ایران در دوره های مختلف
دانلود,پاورپوینت تخت جمشید,pptx
پاورپوینت بررسی معماری تخت جمشید ، معماری پرسپولیس
دانلود بررسی معماري جهان ايران عيلام - ماد ،پاورپوینت
پاورپوینت بررسی آرامگاه کوروش بزرگ
پاورپوینت بررسی معماري هخامنشيان
پاورپوینت بررسی تخت جمشيد
پاورپوینت بررسی معماری ایران باستان
دانلود بررسی معماری ایران( معماری ایلامی و مادی)،پاورپوینت
پاورپوینت بررسی معماری ایلام باستان
پاورپوینت بررسی عناصر پایه در معماری ایران
دانلود,معماری ایران باستان -پاورپوینت

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد