خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت تحلیل بررسی نقش رنگ در طبیعت و معماری

   تعدادبرگ: 118 اسلاید   قیمت: 12000 تومان     تعدادمشاهده  10


پاورپوینت تحلیل بررسی نقش رنگ در طبیعت و معماری

وقتی به معماری فکر می کنیم، اغلب سازه های بزرگ، طرح های نوآورانه و شاهکارهای مهندسی قابل توجه را تصور می کنیم. با این حال، در میان بتن، فولاد و شیشه، یک عنصر وجود دارد که نقشی اساسی در شکل دادن به درک ما از فضاهای معماری ایفا می کند - رنگ. استفاده از رنگ در معماری هنری پویا و پیچیده است که نه تنها زیبایی شناسی را بهبود می بخشد، بلکه بر واکنش های روانی و عاطفی ما به محیط ساخته شده نیز تأثیر می گذارد. در این وبلاگ، ما سفری به دنیای رنگ در معماری را آغاز خواهیم کرد و جنبه‌های روان‌شناختی و طراحی را که آن را برای معماران و طراحان مورد توجه قرار می‌دهد، بررسی می‌کنیم.

تاثیر روانی رنگ پدیده ای است که به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. رنگ می تواند احساسات را برانگیزد، خاطرات را تحریک کند و بر رفتار تأثیر بگذارد. هنگامی که به طور عاقلانه در طراحی معماری اعمال شود، می تواند یک فضا را به یک تجربه تبدیل کند. بنابراین، در اینجا نگاهی کوتاه به اینکه چگونه رنگ‌های مختلف می‌توانند بر ما تأثیر بگذارند، آمده است:

     رنگهای گرم:
         قرمز: قرمز پرشور، پرانرژی و جلب توجه است. می توان از آن در معماری برای ایجاد حس فوریت یا هیجان استفاده کرد. در دوزهای کوچکتر، می تواند گرما و آرامش را به فضا بیافزاید.
         زرد: رنگ زرد با مثبت بودن و شادی همراه است. می توان از آن در فضاهایی که خلاقیت و خوش بینی تشویق می شود، مانند استودیوهای هنری یا کلاس های درس استفاده کرد.
     رنگ های سرد:
         آبی: آبی آرامش بخش و آرامش بخش است. اغلب در محیط های مراقبت های بهداشتی برای ترویج حس آرامش استفاده می شود. در فضاهای مسکونی می تواند فضایی آرام ایجاد کند.
         سبز: سبز با طبیعت و رشد همراه است. این یک انتخاب عالی برای فضاهایی است که هدف آن آرامش و تجدید قوا است، مانند اسپا یا اتاق خواب.
     خنثی ها:
         سفید: سفید نشان دهنده خلوص و سادگی است. می تواند فضایی را تمیز، باز و بی انتها احساس کند. با این حال، رنگ سفید بیش از حد می تواند واضح و بالینی باشد.
         خاکستری: خاکستری همه کاره است و بسته به سایه و زمینه آن می تواند پیچیدگی یا بی طرفی را نشان دهد.
     رنگ های پررنگ:
         بنفش: رنگ بنفش اغلب با تجمل و خلاقیت همراه است. می توان از آن برای افزودن حس مجلل به فضاهایی مانند تئاتر یا بوتیک های مجلل استفاده کرد.
         نارنجی: رنگ نارنجی پر جنب و جوش و پرانرژی است و آن را برای فضاهایی که فعالیت و اشتیاق تشویق می شود، مانند سالن های ورزشی یا مناطق بازی مناسب است.

مقدمه
فصل اول : سیری در رنگ
نظریه پایه رنگ
الف) نمادها یا نشانه های رنگ
ب) ارزش رنگ
ج) خلوص و یا اشباء رنگ
دمای رنگ ها
چگونه رنگ ها ترکیب می شوند
رنگ های افزایشی
رنگ های کاهش دهنده
رنگ های مجزا
قدرت رنگ
چرخه رنگ
آمیزش رنگ ها
 تلقی معماری از طراحی رنگ
نقش رنگ در معماری
دوران های متعدد معماری
معیار تجربه با رنگ در دوره نخست کلاسیسیم
فصل دوم : رنگ و ارتباطات
پیشینه مطالعه و استفاده از رنگ
حقیقت رنگ
چگونه رنگها را می بینیم ؟
نظریه رنگ
نظریه رنگ های متضاد اولدهرینگ
نظریه ثبات رنگ
ارتباطات
ارتباطی بودن نماد رنگ
انتخاب رنگ فرایندی پیچیده
فصل سوم : دایره رنگ از ایجاد تا تکامل
رنگ و دما
رنگ و وزن
رنگ و موسیقی
رنگ ، بو و مزه
رنگ و شکل
رنگ و شخصیت
رنگ و ثروت
رنگ و سیاست
رنگ و روانشناسی
زردهای درخشان
نارنجی های هیجان انگیز
قرمزهای شاد
صورتی و بنفش خیلی روشن
آبی های خنک
سبزهای مدرن
نفوذ فرهنگ و اعتقادات
فصل چهارم : تأثیرات فیزیولوژیک و ادراکی رنگها
تأثیرات فیزیولوژیک
تأثیرات ادراکی
فصل پنجم : نمونه های برگرفته از طبیعت
رنگ آمیزی در طبیعت
تأثیرات و واکنشهای بیولوژیک
نتیجه گیری
منابع
 


کلمات کلیدی مرتبط:
نقش رنگ در طبیعت و معماری ,پاورپوینت نقش رنگ در طبیعت ,تحلیل نقش رنگ در طبیعت ,فصل اول : سیری در رنگ ,نظریه پایه رنگ ,الف) نمادها یا نشانه های رنگ ,ب) ارزش رنگ ,ج) خلوص و یا اشباء رنگ ,دمای رنگ ها ,چگونه رنگ ها ترکیب می شوند ,رنگ های افزایشی ,رنگ های کاهش دهنده ,رنگ های مجزا ,قدرت رنگ ,چرخه رنگ ,
مقالات مرتبط در این دسته

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد