خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
نقش برتر پارس
 

روش و توضيحات خريد
جهت اطمينان از عملکرد و تضمين تحويل محصول به بخش ارتباط با ما بخش مجوز ها مراجعه بفرماييد ، شما مي توانيد به صورت آنلاين از درگاه  پارسيان، ملت و سامان خريد و درهمان لحظه از روي سايت اکثر فايلها را دانلود کنيد براي اين منظور مي بايست کليد افزودن به سبد خريد را در انتهاي هر صفحه کليک نموده و براي خريد به سايت بانک ارجاع داده شويد . با وارد نمودن رمز دوم  خريد را انجام و بلا فاصله فايل مورد نظر را دانلود کنيد ، در معدودي موارد پس از خريد بدليل سنگيني فايل و يا نرسيدن نوبت آپلود و يا هزينه ناشی از نگهداری فايل روی سرور فايل را در ايميل خود دريافت نماييد -پشتيبانی و پاسخگويی در صورت وجود مشکل  در دانلود محصولات سايت فقط با پيامک sms يا پيامرسان  آيگپ همه روزه از ساعت  10صبح الی21 شب روزهاي معمول و ايام تعطيل

  


بنر سمت جپ
 

کمی ثواب ذخیره کنید

https://mahak-charity.org/wp-content/uploads/2020/04/500x500-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA.png

پشتيبانی آنلاين

واتساپ-پيامک

 


فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: نقشه های اتوکدی خانه تاریخی شیرازی ها در یزد

   تعدادبرگ: 2 فایل اتوکد شامل 2 پلان 2 برش   قیمت: 12000 تومان   حجم فایل: 274 kb  تعدادمشاهده  135


نقشه های اتوکدی خانه تاریخی شیرازی ها در یزد

اسلام کم کم به دین غالب یزد تبدیل شد و هنوز بقایایی از مساجد از قرن هفتم بر جای مانده است. اما در دوران کاکوئیان از قرن دهم تا دوازدهم بود که توسعه اصلی اتفاق افتاد، با جریان آب به شهر از طریق قنات ها باعث شد باغ ها و مزارع گسترش یابند. شهروندان برای فروش منسوجات و ابریشم که صنایع مهم‌تری می‌شدند، مساجد، مدارس و بازارچه‌ها ساختند. در اطراف آن، استحکامات بزرگی با چهار دروازه اصلی به داخل شهر ساخته شد.
گرمای شدید و خشکی اغلب عامل بازدارنده ای برای فاتحان احتمالی بود و این امر به یزد اجازه می داد تا از بسیاری از درگیری های بزرگ جلوگیری کند. این شهر به عنوان یک شهر امن شهرت پیدا کرد و هنرمندان و روشنفکران زیادی را که از حمله چنگیزخان به ایران در اوایل دهه 1200 فرار کردند، جذب کرد، تا جایی که حتی با فرار از دست مغول ها به پایتخت سلسله مظفا تبدیل شد. مارکوپولو کاشف در سال 1272 میلادی در راه چین از یزد گذشت. وی از یزد به عنوان «شهری اصیل» یاد کرد که امن و مشغول تجارت بود. پولو در مورد ابریشم نوشت که به قدری ظریف بود که تقریباً مانند آن با نخ طلا بود.
مانند همه شهرها، ثروت و جایگاه آن فروکش کرد، اما به طور کلی، یزد در طول قرن ها با رهبری متفاوت، صنایع خود را گسترش داد و رشد داد. در دوران مظفریان در قرن چهاردهم میلادی، یزد اهمیت اقتصادی و سیاسی بی‌سابقه‌ای پیدا کرد و در این دوره بسیاری از بناهای اصلی شهر با ویژگی‌هایی مانند طاق‌های لانه زنبوری و کاشی کاری معرق تزیین شد. در عصر تیموریان که به قرن پانزدهم منتهی شد، مجموعه کاخ مبارکه ساخته شد - و تا 400 سال دیگر مرکز اداری شهر خواهد بود.

 


کلمات کلیدی مرتبط:
نقشه خانه تاریخی شیرازی ها ,اتوکدی خانه تاریخی شیرازی ها ,خانه تاریخی شیرازی ها در یزد ,
مقالات مرتبط در این دسته

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد