خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی معماری روستاي اورامان یا هەورامان

   تعدادبرگ: 85 اسلایدپاورپوینت   قیمت: 35000 تومان     تعدادمشاهده  15


پاورپوینت بررسی معماری روستاي اورامان یا هەورامان

هر کدام از روستاهای ایران دلایل خاصی برای جذابیت خود دارند. برخی از این روستاها به دلیل طبیعت سرسبز و زیبا و برخی به دلیل قرار گرفتن در کنار یک اثر تاریخی یا طبیعی مهم شهرت دارند. تعدادی از روستاهای شناخته شده نیز به دلیل سبک معماری خاص و متفاوت در فهرست پربازدیدترین روستاها قرار گرفته اند.
روستای زیبایی در استان کردستان وجود دارد که هم به دلیل معماری خاص و هم به دلیل قرار گرفتن در منطقه ای سرسبز و زیبا جزو روستاهای جذاب برای گردشگران است. این روستا که به اورامان یا اورامان تخت معروف است، دارای سبک معماری پلکانی است و سقف هر خانه به عنوان حیاط مجاور در نظر گرفته شده است.
معماری اورامانات کاملاً منطبق بر کوهستان است و خانه ها در روستاهای منطقه به دلیل شیب تند دامنه های صخره ای به صورت پلکانی ساخته شده اند. اکثر خانه ها در دو طبقه ساخته می شوند و بسته به سطح زندگی، فضاهای خانه ها با یکدیگر متفاوت است.
اورامان در میان دره ای سرسبز و وسیع قرار دارد و به همین دلیل دلیل کافی برای بازدید از آن وجود دارد. استفاده از مصالح یکدست بر جذابیت این روستای دیدنی می افزاید و می توانید با قدم زدن در آن لذت زیادی را تجربه کنید.

فهرست مطالب

مقدمه

کردستان

اورامان یا هەورامان

پیشینه سکونت منطقه اورامان

منطقه اورامانات منطقه‌ای فرهنگی در غرب کشور

نام اورامان

آب‌وهوا و پوشش‌گیاهی اورامان

معماری پلکانی اورامان

یک روستای تیپیک در اورامان با معماری پله‌ای

نقشه خانه های اورامان

جغرافیا اورامان

بخش بزرگی از اورامان

آب و هوا اورامان

تاریخ اورامان

قدیمی‌ترین ساکنین پالنگان اورامان

کهن‌ترین آثار سکونت انسان در اورامان

آثاری از سکونت انسان در عصر آهن

اورامان از دوره سلوکی و اشکانی

اورامان پس از ورود اسلام

قلعه پالنگان

عبدالصمد توداری در کتاب نورالانوار

فرهنگ مردم منطقه اورامان

معماری انطباق یافته اورامانات با کوهستان

زبان مردم منطقه اورامان

صنایع دستی منطقه اورامان

ثبت جهانی منطقه اورامان

چشم‌انداز دورافتاده و کوهستانی منطقه اورامان

و.....

منابع 


کلمات کلیدی مرتبط:
معماری روستاي اورامان ,معماری هەورامان ,پاورپوینت روستاي اورامان ,اورامان یا هەورامان ,پیشینه سکونت منطقه اورامان ,منطقه اورامانات منطقه‌ای ,فرهنگی اورامانات غرب کشور ,نام اورامان ,آب‌وهوا و پوشش‌گیاهی اورامان ,معماری پلکانی اورامان ,یک روستای تیپیک در اورامان ,معماری پله‌ای ,نقشه خانه های,
مقالات مرتبط در این دسته

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد