خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس منحوس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: دانلود,پاورپوینت بررسی شیخ بهایی پدرعلم معماری ایران,pptx

   تعدادبرگ: 20 اسلاید   قیمت: 20000 تومان     تعدادمشاهده  71


دانلود,پاورپوینت بررسی شیخ بهایی پدرعلم معماری ایران,pptx


مقدمه:
معماری ایرانی برجسته ترین شاخص هویت فرهنگی ماست که در طول تاریخ حفظ و به نسل ما منتقل شده است. معماری نوعی از اندیشه بشری است که حوزه وسیعی از زندگی انسان ها را در بر می گیرد و با شکل دادن فضای زیستی او، تمام عناصر زندگی و منش او را تحت تاثیر قرار می دهد. معماری اصیل ایرانی به نوعی شناسنامه فرهنگ ایران محسوب می شود. تاریخ و فرهنگ ایران با عناصر و فضاهای آثار معماری چون سی و سه پل اصفهان، منارجنبان و تخت جمشید، به جهانیان معرفی می گردد.

علم، هنر و فن آوری ایرانیان همواره در ارتباط با یکدیگر و کل گرا بوده است. در مکتب اصفهان هم بین علوم مختلف پیوستگی دیده می شود. دوره اول این مکتب بهترین ها را در خود جمع کرده است و در میان آنها آثار شیخ بهایی بیش از همه خودنمایی می کند. دوره شیخ بهایی، اوج مکتب اصفهان است. شیخ بهایی تجلی هنر، علم و دین در یک کالبد است. شیخ بهایی، هم هنرمند و معمار بزرگی بود و هم در ستاره شناسی، شعر، فقه، حکمت و بقیه علوم دینی از بهترین های روزگار خود بود.

با توجه به اینکه سال 2009 از سوی یونسکو سال نجوم معرفی شده بود و این سال همزمان با چهارصدمین سال رحلت شیخ بهایی است که در زمینه علوم نجومی نیز آثار قابل توجهی داشته است، از این رو سازمان ملل متحد سال 2009 را به نام شیخ بهایی نام گذاری کرد.


شیخ بهایی پدر علم معماری ایران

زندگی نامه:
 بهاءالدین محمد بن‏ حسین عاملی معروف به شیخ بهائی  دانشمند نامدار قرن دهم و یازدهم هجری است(۸ اسفند ۹۲۵ خورشیدی، بعلبک تا ۸ شهریور ۱۰۰۰ خورشیدی، اصفهان)که در دانش‌های فلسفه، منطق، هیئت و ریاضیات تبحر داشت. در حدود ۹۵ کتاب و رساله از او در سیاست، حدیث، ریاضی، اخلاق، نجوم، عرفان ، فقه ، مهندسی و هنر بر جای مانده است. به پاس خدمات وی به علم ستاره‌شناسی یونسکو سال ۲۰۰۹ را به نام او سال نجوم و شیخ بهایی نامگذاری کرد
وی در بعلبک متولد شد. دوران کودکی را در جبل عامل در ناحیه شام و سوریه در روستایی به نام «جبع» یا «جباع» زیست، او از نژاد «حارث بن عبدالله اعور همدانی» بوده‌است (از شخصیت‌های برجسته آغاز اسلام، متوفی به سال ۶۴ خورشیدی). خاندان او از خانواده‌های معروف جبل‌عامل در قرن دهم و یازدهم خورشیدی بوده‌اند. پدر او از شاگردان برجسته شهید ثانی بوده است.
محمد ۱۳ ساله بود که پدرش عزالدین حسین عاملی به خاطر اذیت شیعیان آن منطقه توسط دولت عثمانی از یک سو و دعوت شاه طهماسب صفوی برای حضور در ایران، به سوی ایران رهسپار گردید و چون به قزوین رسیدند و آن شهر را مرکز دانشمندان شیعه یافتند، در آن سکنا گزیدند و بهاءالدین به شاگردی پدر و دیگر دانشمندان آن عصر مشغول شد. وقتی او ۱۷ ساله بود (۹۷۰ ق)، پدرش به شیخ‌الاسلامی قزوین به توصیه شیخ علی منشار از سوی شاه طهماسب منصوب شد.    ۱۴ سال بعد، در ۹۸۴ قمری، پدر شیخ برای زیارت خانه خدا از ایران خارج شد اما در بحرین فوت کرد.
فهرست مطالب

مقدمه
زندگی نامه
:شخصیت علمی:
استادان
شاگردان
آثار و تالیفات
جامع عباسی:
الزبده فی الاصول:
اربعین:
مثنوی سوانح الحجاز(نان و حلوا):
کشکول
شخصیت ادبی:
شخصیت سیاسی:
نقش شیخ بهایی در معماری و شهرسازی:
در معماری و شهرسازی نیز فعالیت های چشم گیری نمود
 ابنیه و آثار معماری به جا مانده:
-نجف آباد
-بازسازی رصدخانه مراغه:
-مسجدامام اصفهان:
-حمام شیخ بهایی :
-مسجد چهار باغ :
-منار جنبان:
-کتیبه های مساجد اصفهان :
منابع و مآخذ 


کلمات کلیدی مرتبط:
دانلود,پاورپوینت بررسی شیخ بهایی پدرعلم معماری ایران,pptx ,مقدمه ,زندگی نامه ,:شخصیت علمی: ,استادان ,شاگردان ,آثار و تالیفات ,جامع عباسی: ,الزبده فی الاصول: ,اربعین: ,مثنوی سوانح الحجاز(نان و حلوا): ,کشکول ,شخصیت ادبی: ,شخصیت سیاسی: ,نقش شیخ بهایی در معماری و شهرسازی: ,در معماری و شهرسازی نیز فعالی,
مقالات مرتبط در این دسته
دانلود,پاورپوینت بررسی الهام و برداشت از مفاهيم بنيادي معماري ايران,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی انسان شناسی معماری از نظر صاحبنظران معماری ,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی معماري در كوير,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی تاثیرات مواد زائد و صنعت ساختمان سازی,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی مقایسه توده و فضا در شهرهای ايران و جهان ,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی سازه های بلندجنوب شرق آسیا,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی رستوران,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی آتش سوزي و انواع خاموش كننده هاي آن,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی تقدس و تناسخ در معماری مذهبی,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی موزه لوور پاریس,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی نويفرت ,pptx
دانلود,پاورپوینت چگونگي ورود معماري غرب در قراقخانه,pptx
دانلود,پاورپوینت طراحی کل مجموعه شهر,pptx
دانلود,پاورپوینت گورستان پرلاشز پاریس ,pptx
دانلود,پاورپوینت معماري ايران در دوره سلجوقي ,pptx
دانلود,پاورپوینت احداث باغ در اراضي شيبدار ,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی استانداردهای ارگونومی طراحی صندلی,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی آتريوم در معماري پايدار,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی معماری صخره ایی,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی نانو تکنولوژی ,pptx

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد