خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس منحوس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت تحلیل معماری کلیسای سنت ماری گدانسک

   تعدادبرگ: 30 اسلاید   قیمت: 20000 تومان     تعدادمشاهده  30


پاورپوینت تحلیل معماری کلیسای سنت ماری گدانسک

سنت مری که بر قلب شهر قدیمی تسلط دارد، اغلب به عنوان بزرگ‌ترین کلیسای آجری جهان شناخته می‌شود، برج عظیم ۷۸ متری آن بر منظره شهر گدانسک تسلط دارد. این ساختمان در سال 1343 آغاز شد و در سال 1502 به ابعاد کنونی خود رسید. محراب مرتفع دارای یک پلیپتیچ گوتیک از دهه 1510 است که تاج گذاری باکره در تابلوی مرکزی آن به تصویر کشیده شده است. ساعت نجومی قرن پانزدهمی در عرض شمالی و برج کلیسا (صعودی 405 پله) را از دست ندهید.

اندازه فیلی کلیسا شگفت‌انگیز است و وقتی وارد ساختمان می‌شوید حتی بیشتر شبیه مورچه می‌شوید. با نور طبیعی که از 37 پنجره بزرگ عبور می کند، فضای داخلی سه ناوگان، که در بالای آن یک طاق گوتیک پیچیده قرار دارد، روشن و جادار است. در ابتدا با نقاشی های دیواری پوشانده شده بود که بقایای کمیاب آن در گوشه سمت راست نمایان است.

در نگاه اول، فضای داخلی کلیسا تقریبا خالی به نظر می رسد، اما در اطراف کلیساهای 30 نفری آن قدم بزنید تا ببینید چه تعداد از آثار هنری برجسته انباشته شده است. تنها در کف، حدود 300 تخته قبر وجود دارد. در کلیسای کوچک در پشت راهروی شمالی، ماکتی از آخرین قضاوت مملینگ وجود دارد - نسخه اصلی در بخش هنرهای اولیه موزه ملی است.

جدیدترین مورد اضافه شده، زیارتگاه ساده پاول آداموویچ، شهردار گدانسک است که در یک رویداد خیریه در سال 2019 با ضربات چاقو کشته شد. این زیارتگاه حاوی خاکستر او است.


کلمات کلیدی مرتبط:
کلیسای سنت ماری گدانسک ,پاورپوینت کلیسای سنت ماری ,تحلیل معماری کلیسای سنت ماری ,سنت مری که بر قلب شهر قدیمی ,
مقالات مرتبط در این دسته

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد