خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس منحوس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی اجزا و روش کار تاور کرین یا همان جرثقیل برجی

   تعدادبرگ: 40 اسلاید   قیمت: 15000 تومان     تعدادمشاهده  75


پاورپوینت بررسی روش کار تاور کرین یا همان جرثقیل برجی

جرثقیل برجی علیرغم اینکه می تواند وزن زیادی را بلند کند، هم در ساخت و هم در کارکرد آن بسیار ساده است. از قسمت های زیر تشکیل شده است:
1. پایه

این مهمترین قسمت جرثقیل است که کل ساختار را پشتیبانی می کند. از بتن ساخته شده است که چند هفته قبل از شروع مونتاژ جرثقیل ریخته شده است. جرثقیل به این پایه متصل می شود.
2. دکل

دکل به ستون های خرپایی اطلاق می شود که به جرثقیل ارتفاع کار می دهد. به جای اینکه یک ستون پیوسته باشند، به گونه ای طراحی شده اند که به یکدیگر و سایر اجزای جرثقیل پیچ شوند. پایه بتنی و ستون های دکل به جرثقیل پایداری می بخشد و از واژگونی آن جلوگیری می کند.
3. واحد چرخان

واحد چرخان شامل یک چرخ دنده و آرایش موتور است که جرثقیل را قادر می سازد تا بچرخد.
4. بازوی کار

که به عنوان بازویی نیز شناخته می شود، عمود بر دکل امتداد می یابد و قلاب و چرخ دستی را در خود جای می دهد که بار را بلند می کند.
5. بازوی ماشین آلات

همچنین به عنوان بازوی شمارنده نیز شناخته می شود، وزنه های تعادل و قرقره هایی که جرثقیل را متعادل می کنند را در خود جای می دهد.
6. قلاب و چرخ دستی

قلاب اصلی ترین جزء باربر است که بارها را حمل می کند. به یک چرخ دستی متصل می شود که به قلاب اجازه می دهد تا بالا و پایین شود و همچنین به سمت و دور از دکل حرکت کند. این کار با کمک کابل ها و قرقره های متصل به چرخ دستی انجام می شود.
7. کابین اپراتور

این مرکز کنترل جرثقیل است و به واحد چرخان متصل است. برای رسیدن به کابین، اپراتور باید از یک سری نردبان در داخل دکل بالا برود. اصل کار جرثقیل برجی به طرز شگفت آوری ساده است. به گونه ای طراحی شده است که تمام نیروهای واژگونی توسط پد بتنی و وزنه های تعادلی که از بازوی ماشین آویزان شده اند خنثی شود.
بنابراین یک جرثقیل بدون بار در اثر وزنه های شمارنده کمی نامتعادل است و فقط هنگام حمل بار پایدار می شود. بارها با استفاده از وینچ متصل به چرخ دستی با کابل های فولادی کشیده می شوند.

تعادل لحظه ها روی اهرم دو بازویی (فواد ع. سعد) س

یک جرثقیل برجی بر اساس اصل ساده تعادل لحظه ای اینرسی کار می کند (اعتبار عکس: فواد ا. سعد/ شاتر استوک)

فاصله از دکلی که بار در آن کشیده می شود، به دلیل ایجاد نیروهای واژگونی، بر پایداری جرثقیل تأثیر می گذارد. برای به حداقل رساندن این نیروها، بارهای سنگین‌تر در مقایسه با بارهای سبک‌تر به دکل نزدیک‌تر می‌شوند.
به منظور جلوگیری از بارگذاری بیش از حد جرثقیل، جرثقیل به حداکثر بار و یک سوئیچ محدود کننده لحظه بار مجهز شده است. این سوئیچ‌ها میزان فروپاشی را اندازه‌گیری می‌کنند و در صورت تجاوز از آستانه به اپراتور هشدار می‌دهند. و....


کلمات کلیدی مرتبط:
روش کار تاور کرین ,همان جرثقیل برجی ,پاورپوینت تاور کرین ,روش کار تاور کرین ,جرثقیل برجی ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی و تحلیل جرثقیل برجی ، تاور کرین

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد