خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس منحوس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: اهمیت ونقش پارک ها در زندگی شهروندان (بانمونه موردی پارک های محلی مینا و نیلوفر)

   تعدادبرگ: 20   قیمت: 8000 تومان   حجم فایل: 123 kb  تعدادمشاهده  69


اهمیت ونقش پارک ها در زندگی شهروندان
(بانمونه موردی پارک های محلی مینا و نیلوفر)
مقدمه
جامعه انسانی مرکب از گروه¬های سنی و جنسی متفاوتی است که در کنار نیازهای مشترک، بنا به ویژگی¬هایشان نیازها و خواسته¬های خاص خود را نیز دارند. زنان و مردان، کودکان، جوانان، میانسالان و سالمندان هر یک مطالبات خاصی دارند که فضا و امکانات شهری باید علاوه بر برآوردن نیازهای مشترک، پاسخگوی آنها نیز باشد.
از طرفی در زندگی مدرن کنونی که مردم بیشتر وقت خود را در بیرون از خانه می¬گذرانند، در کنار فعالیت¬های روزمره، نیاز به مکان¬هایی برای آسایش و در عین حال تعاملات اجتماعی دارند. فضاهای عمومی شهری- به خصوص میدان¬ها، خیابان¬ها و پارک¬ها که اساسی¬ترین و بیشترین فضاهای عمومی شهری را تشکیل می¬دهند- می¬توانند بیشترین مکان¬ها برای جذب شهروندان جویای محیط آرام و راحت خارج از خانه باشند.
انسان¬های شهرنشین برای تعدیل فضاهای سنگین و ناآرام شهری نیازمند فضاهای آزاد، گوناگون و هماهنگ با مجموعه محیط هستند. وجود اینگونه فضاها برای پیشگیری از افسردگی، تنهایی و اضطراب، موثر و ضروری است.
یک فضای سبز مطلوب علاوه بر آرام کردن و تلطیف روحیه¬ی افراد، به قوه¬ی تخیل آنها نیز کمک می¬کند و زمینه¬ای را فراهم می¬آورد که هر انسانی برای درک موقعیت خود به آن نیاز دارد.
کیفیت محیط زیست شهری با امکانات و تاسیسات فضای سبز ارتباط مستقیم دارد. امروزه فضای سبز و اصولا معماری و طراحی فضای سبز، به عنوان بخشی از شهرسازی مطرح است. از همین دیدگاه، اینگونه فضاها جای خود را در طراحی بزرگراه¬ها و تفکیک کاربری¬ها و سایر موارد طراحی شهری باز کرده است.
شهر، سیستم زنده¬ی پویایی است که پارک¬ها جزئی از آن هستند و به جهت نقش موثر آنها در کاهش تراکم شهری، ایجاد مسیرهای هدایتی، تکمیل و بهبود کارکرد تاسیسات آموزشی، فرهنگی، مسکونی و ذخیره¬ی زمین برای گسترش آینده¬ی شهر با ارزش هستند.


چکیده
افزایش روزافزون جمعیت و پیچیدگی مسائل شهری، کمبود منابع مالی و انسانی مناسب، گاه باعث می¬شود که شهرسازان فراموش کنند یا نتوانند این مقصود را به انجام برسانند که شهروندان در این هیاهوی زندگی، آلودگی، خستگی و این روزمرگی، نیاز به آرامش و مکث دارند. نیازی که گاهی در خانه و گاه در شهر به جستجوی آن می-پردازند.
 


کلمات کلیدی مرتبط:
اهمیت ونقش پارک ها در زندگی شهروندان ,(بانمونه موردی پارک های محلی مینا و نیلوفر) , , , , , , , , ,مقدمه ,جامعه انسانی مرکب از گروه¬های سنی و جنسی متفاوتی است که در کنار نیازهای مشترک، بنا به ویژگی¬هایشان نیازها و خواسته¬های خاص خود را نیز دارند. زنان و مردان، کودکان، جوانان، میانسالان و سالمندان هر,
مقالات مرتبط در این دسته
ادوات نگهداری چمنزار - وسایل نگهداری و اجرای زمین چمن
دانلود طراحی فضای سبز,dwg
دانلود باغ ایرانی
پرسشنامه انگیزش تحصیلی دانشجویان والرند (AMS-HS 28)
علل فرسودگی و تخريب سازه هاي بتني
بهترين طراحي فضاي سبز آمريکا در سال 2003
طراحی فضای سبز آمريکا
محوطه سازی
محوطه سازی
ترفندهاي محوطه سازي در طراحي فضاي سبز
مطالعات انواع پارک ها و نکات کلیدی در روشنایی و نور پردازی آن ها
مجموعه ۴۰ طرح محوطه سازی و حیاط سازی ویلایی و مسکونی کوچک ( فضای سبز )
منظر سازي كوهستان با استفاده از گياهان بومي
محوطه سازی
گزارش جامع معماری منظر
طراحی منظر و انرژی سبز دانشگاه میلان : 81
تحقیق معماری منظر
يافته هاي جديد در مديريت گلخانه
طراحي پاركها در باغ هاي صخره اي
محوطه سازی در معماری – محوطه سازی فضای سبز – محوطه سازی باغ و ویلا

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد