خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی معماری خانه آقازاده ابرکوه یزد

   تعدادبرگ: 36 اسلاید   قیمت: 18000 تومان     تعدادمشاهده  9


پاورپوینت بررسی معماری خانه آقازاده ابرکوه یزد

فهرست مطالب
اَبَرکوه(اَبَرقو) کجاست؟
تاریخچه شکل گیری ابرکوه
برخی آثار تاریخی ابرکوه
بافت قدیم ابرکوه
مجموعه تاریخی خانه آقازاده ابرکوه یزد
خانه خانه آقازاده ابرکوه یزد
معماری خانه آقازاده ابرکوه یزد
بخش های مختلف خانه آقازاده ابرکوه یزد


ورودی ساختمان در ضلع شمال غربی خانه واقع شده و از طریق یک راهرو به گوشه حیاط راه دارد. در سه جهت حیاط این خانه ، اتاق ها و قسمت های مختلفی از خانه ساخته شده است و مانند تمام خانه های تاریخی که در صحرا ساخته شده اند ، یک استخر سنگی نیز در وسط آن قرار دارد. نکته جالب توجه در مورد ساخت این خانه ها این است که آنها در سه جهت اتاق ساخته اند تا بتوانند محل زندگی خود را در فصول مختلف در جهت تابش خوشایند تغییر دهند.
آسیاب های بادی یزدی بزرگتر و بلندتر از آسیاب های بادی دیگر هستند و ساختار آنها را معمولاً چهار طرفه یا هشت طرفه می دانستند. در تابستان ، این سازه ها به ساکنان این شهر کویری می رسند و تهویه مطبوع خانه را ایجاد می کنند.

بادگیرهای خانه آقازاده در بالای سالن اصلی و در دو طبقه ساخته شده اند. این ویژگی این خانه را از بسیاری دیگر از خانه های مناطق کویری متمایز می کند. این بادگیر زیبا 18 متر ارتفاع ، 18 متر مربع مساحت و 19 شیر کنترل جریان هوا دارد.
در خانه آقازاده در ابرکوه ، یک عمارت کوچک با تزئینات زیبا به نام آلاچیق وجود دارد که قدمت آن به دوره قاجار باز می گردد. سبک معماری این بنا تلفیقی از معماری ایرانی و اروپایی آن زمان است. این عمارت ها معمولاً در وسط یک باغ یا پارک ساخته می شوند و معمولاً دارای یک گنبد مخروطی هستند. کلاه فرنگی خانه آقازاده در سقف سالن اصلی ، درست در کنار بادگیر واقع شده است و همچنین سقف پنج در اصلی را تشکیل می دهد. ساختار معماری عمارت کلاه فرنگی هشت پر است. در هر طرف پنجره ای با شیشه های رنگی وجود دارد و به گونه ای طراحی شده است که بیشترین میزان نور را به سالن اصلی منتقل می کند.


کلمات کلیدی مرتبط:
معماری ,خانه آقازاده ابرکوه یزد ,پاورپوینت خانه آقازاده ,تحلیل خانه آقازاده ,معماری خانه آقازاده ,اَبَرکوه(اَبَرقو) کجاست؟ ,تاریخچه شکل گیری ابرکوه ,برخی آثار تاریخی ابرکوه ,بافت قدیم ابرکوه ,مجموعه تاریخی خانه آقازاده ,خانه خانه آقازاده ابرکوه ,معماری خانه آقازاده یزد ,بخش های مختلف خانه آقاز,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت تحلیل بررسی معماری مجموعه ابراهيم خان كرمان
پاورپوینت بررسی معماری کاخ عالی قاپو اصفهان شاهکار معماری نقش جهان
پاورپوینت بررسی معماری بازارهای سنتی شهر یزد
پاورپوینت بررسی معماری و طرح مرمت سراي معين التجار اهواز
پاورپوینت تحلیل معماری بازار تاریخی اصفهان تلفیق هنر معماری و مهندسی
پاورپوینت بررسی و تحلیل معماری بازار قیصریه اصفهان
پاورپوینت بررسی معماری خانه آقازاده ابرکوه
پاورپوینت بررسی تاریخچه بازارهای ایرانی و معماری بازار یزد
پاورپوینت تحلیل و بررسی معماری بازار خان یزد
پاورپوینت بررسی کالبدی معماری بازار سنتی قزوین و روند شکل گیری آن
پاورپوینت بررسی معماری معماری سرای سادات یزد
پاورپوینت بررسی معماری بازار تاریخی یزد
پاورپوینت بررسی و تحلیل معماری بازار یزد
پاورپوینت بررسی معماری سراي معين التجار اهواز
پاورپوینت بررسی و تحلیل معماری باغ خان یزد
پاورپوینت بررسی معماری بازار شاهی یزد
پاورپوینت بررسی سبک معماری بازار ایرانی نمونه موردی سرای گلشن و تیمچه پوستی اصفهان
پاورپوینت بررسی معماری و بازار قزوین و سراهای آن
پاورپوینت بررسی بازار قزوین
دانلود مقاله سبك معماری در مجموعه سرای گلشن و تیمچه پوستیword

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد