خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی سرای شریفیه بازار تاریخی همدان

   تعدادبرگ: 10 اسلاید بهمراه نقشه ها   قیمت: 20000 تومان     تعدادمشاهده  95


پاورپوینت بررسی سرای شریفیه بازار تاریخی همدان

سرای واجد ارزش معماری شریفیه در میان بازار و محدود به راسته های نخود بریزها ، حلبی سازها ، علاقبندها ، صحاف خانه بوده و دارای دسترسی به هریک از این چهار راسته می باشد. این سرا یکی از مراکز عمده عزاداری در ایام محرم است.
ضخامت دیوارها بسیار زیاد است و گاهی از یک متر تجاوز میکند که به عنوان یک عایق مناسب برای جلوگیری از جابجایی هوا از آن استفاده میشود و پوشش سقف راست از فرار هوا جلوگیری میکند به این شکل سرمای زمستان در بازار آزار دهنده نیست و در تابستان نیز خنکای بازار آرامش بخش جسم و جان مغازه داران و مشتریان است.
برای تامین نور زاویه تایش خورشید با توجه به این که همدان در مدار 34 درجه و 48 دقیقه عرض شمالی قراردارد در نضر گرفته شده است ، به شکلی که از تابش نور مستقیم و عمودی خورشید در فصل تابستان جلوگیری می کند این کار هم به دلیل این که اکثر کالاهای عرضه شده در بازار در جلو مغازه ها چیده میشود و تابش مستقیم آفتاب و اثر شیمیایی آن به رنگ کالاها اثر می گذارد و از طرفی انقباض و انبساتی که از طریق گرمای شدید و تابش مستقیم خورشید حاصل می شود سبب از بین رفتن کالا می شود و از طرف دیگر برای جلوگیری از تشدید گرمای بازار صورت میگیرد .
و...


کلمات کلیدی مرتبط:
بازار تاریخی همدان ,پاورپوینت بازار تاریخی همدان ,بررسی سرای شریفیه ,بازار تاریخی همدان ,سرای واجد ارزش معماری شریفیه ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی سرای بانک بازار تاریخی همدان
پاورپوینت بررسی کاروانسرای قبله در بازار تاریخی همدان
پاورپوینت بررسی سرای روحیه بازار تاریخی همدان
پاورپوینت بررسی سرای حسینخانی بازار تاریخی همدان
پاورپوینت بررسی سرای پیغمبر بازار تاریخی همدان
پاورپوینت بررسی کاروانسرای گلشن همدان در بازار تاریخی همدان
پاورپوینت بررسی سرای نو در بازار تاریخی همدان
پاورپوینت بررسی معماری بازار تاریخی همدان
پاورپوینت بررسی معماری اسلامی بازار تاریخی همدان

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد