خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی کاروانسرای گلشن همدان در بازار تاریخی همدان

   تعدادبرگ: 25 اسلاید   قیمت: 20000 تومان     تعدادمشاهده  88


پاورپوینت بررسی کاروانسرای گلشن همدان در بازار تاریخی همدان

کاروان های گلشن همدان مربوط به اوایل دوره قاجاریه و در بازار تاریخی همدان و آثار دوره صفویه قرار دارند. این کاروانسرا به دلیل مجاورت با بازار تاریخی همدان، مرکز تجاری شهرهای زنجان، کردستان و کرمانشاه که کالاهایی مانند فرش از آنجا به خارج از کشور صادر می‌شد، یکی از 10 کاروانسرای همدان است.
کاروانسرای چهار ایوانی گلشن همدان با مساحتی حدود 3400 متر مربع و 70 حجره در ضلع شرقی صحافخانه قرار دارد. هشتی ورودی بنا دارای آجرکاری زیبا در داخل و آجر حصیری در خارج است.
این بنا از سمت غرب دارای صحاف خانه و از شمال به خیابان کفاش است، دارای نبشی راست و نزدیک به میدانی با طراحی بسیار منظم اما ساده است. در مرکز طراحی، یک حیاط بزرگ زیگزاگ با سلول‌های مشابه و دهانه‌های یکسان در هر دو طبقه در اطراف و رو به روی آن قرار دارد؛ حتی در نمای وسط نمای حیاط، هیچ اتفاقی نمی‌افتد.
حجره بالا دارای ایوان است. این ایوانچاها به صورت درونی به هم وصل شده اند به طوری که از دنباله ایوانچای متصل یک رواق بیرون می آید.
سه واحد میانی در سطح پایین به شمال متصل هستند. اندازه این سلول ها کم و بیش یکسان است و در صورت امکان، پستو یا سلول دیگری را پشت سر خود می سازند.
کاروانسرای گلشن در بافت قدیمی بازار همدان قرار دارد که سال گذشته از طریق میراث فرهنگی مرمت شد و هیچ گونه اشیای تاریخی و باستانی در آن یافت نشد. گفته می شود این کاروانسرا دارای یک سماور و چند لیوان و نعلبکی بوده که برای مراسم مذهبی استفاده می شده است. این سماورها و ظروف آنقدرها هم قدیمی نیستند، اما اگر متعلق به کاروانی بودند، باید از آنها محافظت کرد تا میراث کاروان حفظ شود. ,.....


کلمات کلیدی مرتبط:
کاروانسرا ,کاروانسرای گلشن همدان ,بازار تاریخی همدان ,پاورپوینت کاروانسرای گلشن همدان ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی سرای بانک بازار تاریخی همدان
پاورپوینت بررسی کاروانسرای قبله در بازار تاریخی همدان
پاورپوینت بررسی سرای روحیه بازار تاریخی همدان
پاورپوینت بررسی سرای حسینخانی بازار تاریخی همدان
پاورپوینت بررسی سرای پیغمبر بازار تاریخی همدان
پاورپوینت بررسی سرای شریفیه بازار تاریخی همدان
پاورپوینت بررسی سرای نو در بازار تاریخی همدان
پاورپوینت بررسی معماری بازار تاریخی همدان
پاورپوینت بررسی معماری اسلامی بازار تاریخی همدان

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد