خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی معماری پل محمد حسن خان

   تعدادبرگ: 20 اسلاید   قیمت: 8000 تومان     تعدادمشاهده  131


بخشی از مطلب
بر سر راه قدیم بابل به آمل بر روی رودخانه بابل قرار دارد، بعد از گذشت سالها از ساخت پل هنوز مورد استفاده مردم و محل رفت و آمد وسائل نقلیه می باشد، این پل دارای 8 چشمه است که 6 چشمه اصلی ان بزرگتر و دو چشمه ابتدایی و انتهایی آن کوچکتر از بقیه هستند.( مهجوری ، اسماعیل ، تاریخ مازندران، ج2 ، ص198 )
 
 
 
تا سال 1343 شمسی راه ارتباطی بابل به بندپی ، آمل ، تهران، روستای جنوب و جنوب غربی بابل از این پل بود که با بهره برداری جاده جدید از فشار وارده بر این پل کاسته شده است ، به دلیل افزایش جمعیت و ازدیاد وسایل نقلیه ، این پل پاسخگوی نیازهای منطقه نبود و خطر ویرانی و تخریب این پل را تهدید می کرد تا اینکه در چند سال اخیر در قسمت غربی پل ، پل سیمانی احداث شد و اکنون رفت و آمد از این پل جدید جریان دارد.
تاریخچه پل:
پل محمد حسن خان ، از همان ابتدا به احتمال قوی به این نام مشهور بوده و نام دیگری به آن اطلاق نمی گردید . پل محمد حسن خان توسط محمد حسن خان جد آقا محمد خان قاجار بر روی بابل رود به سال 1168 ه.ق احداث شد.( حسین زاده ، پوراندخت ، شهر بابل ، ص 68 )
تاریخچه مرمت انجام شده بر روی پل :
این پل در طول تاریخ آسیب های زیادی بر اثر زلزله و عوامل طبیعی دیگر دیده است که این عوامل سبب انجام مرمت هایی بر روی پل شده است.( اعتماد السلطنه محمد حسین خان، تاریخ طبرستان، ص68) .
در سال 1324 ه.ق ، دو پایه از 9 پایه پل محمد حسن خان را سیل برد ویکی از تجار بارفروش که فرزندی نداشت قسمت زیادی از دارایی خود را صرف تعمیر این پل کرد.( رابینو . ه.ل .سفرنامه مازندران و استرآباد.ص70).
 در زلزله حدود سال 1820 میلادی دو طاق از طاق های پل خراب شد که بعد از چندی آن را تعمیر کردند.(همان)
مصالح بنا:
مصالح اصلی این پل، آجر، ملات گچ و اهک است که بعدها طی مرمت های انجام شده سنگ و سیمان به آن اضافه شده است.( حسین زاده ، پوراندخت ، شهر بابل ، ص 70 )
 
و....


کلمات کلیدی مرتبط:
معماری پل محمد حسن خان ,پاورپوینت بررسی ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی معماری ساختمان پل ها در شهرهای مختلف ایران
پاورپوینت بررسی معماری پل های قدیمی مازندران
پاورپوینت بررسی پیشینه تاریخی پل سازی در ایران
پاورپوینت بررسی معماری پل الله وردي خان ، معماری سي و سه چشمه يا پل جلفا
پاورپوینت بررسی پل تاریخی آب بر خرانق یزد
پاورپوینت بررسی معماری پل متحرک تاریخی غازیان انزلی
پاورپوینت بررسی معماری سی و سه پل اصفهان ، پل الله وردی خان در شهر اصفهان
پاورپوینت بررسی معماری پل های تاریخی ایران از دیدگاه معماری و سازه ای
پاورپوینت بررسی معماری پل و انواع آن
پاورپوینت بررسی معماری پلها و اجزا آن در ایران
پاورپوینت بررسی پل در معماری اسلامی
دانلود , پل و معماری پل ها -پاورپوینت
دانلود پاورپوینت, پل خواجو اصفحان
پاورپوینت آشنایی با پل ها در معماری اسلامی
دانلود پاورپوینت بررسی معماری پل خواجو اصفهان بهمراه نقشه های بنا

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد