خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس منحوس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
Enter Title
 
شما باید در حالت ویرایش باشید تا بتوانید متن را ویرایش کنید.

فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی معماری حمام سلطان اميراحمد

   تعدادبرگ: 52 اسلاید بهمراه نقشه   قیمت: 6500 تومان     تعدادمشاهده  81


پاورپوینت بررسی معماری حمام سلطان اميراحمد

بخشی از مطلب
اين حمام تاريخي متعلق به دوران قاجاريه و در مركـز محـله سلطـان اميراحمد واقع است . اين بنـاي تاريخـي با تزئينات بسيار ارزشمند معماري شامل گچبري و آهك بري با طرحهاي ترنج واسليمي و كاشيـكاريهاي نفيس و نقاشيهاي آبرنگ بسيار زيبا مي باشد اين بنا به عنوان حمام عمومي جهت استفاده عموم مردم بوده و سايرحمامهاي همدوره خود مشتمل بـر جلوخان و هشتي و راهـرو ورودي و پس از آن كفش كن و سربينه وصحن و خزينه و حجامت خانه مي باشد . صفه هاي پيرامون كفش كـن به طـور بسيار زيبـايي طـراحي گـرديده كه اين بنا را از ساير بناها متمايز مي سازد . حمام سلطان اميراحمد پس از فعاليتهاي تعميراتي كه توسط اداره ميراث فرهنگـي كاشان و شهرداري كاشان بر روي آن صورت گرفته در حال حاضر به چايخانه و سفره خانه سنتي تغيير كاربري يافته است
حمام سلطان امیر احمد کاشان، نمونه‌ای از زیباترین حمام‌های ایران از نظر معماری، تزئین و کاربرد فضاها به شمار می‌رود.
این حمام با وسعت 1000 متر مربع نام خود را از امامزاده سلطان امیراحمد (نوه امام جواد (ع)) که بقعه آن حضرت در مجاورت آن می‌باشد گرفته است.
حمام سلطان امیر احمد کاشان، شامل دو بخش سربینه و گرم‌خانه است. سربینه فضایی با قاعده 8 ضلعی است که 8 ستون آن را به دو فضای متفاوت تقسیم کرده است.
فضای میانی محل تردد و عبور است و با سقف رسمی بندی مرتفع وکاشی معرق پوشیده شده است، فضای پیرامون(صفه‌ها)، که کف آن بالاتر است، محل رخت کن و استراحت است.
راه خروج از سربینه و ورود به گرم‌خانه، با دو چرخش 90 درجه از طریق میان‌در است. چهار ستون در میانه، گرم‌خانه آن را به 3 بخش تقسیم کرده است. دو قسمت طرفین که نسبتا کوچک‌تر بوده و هر یک حوضی در میانه دارد.
دیوارهای این حمام با کاشی‌های آبی فیروزه‌ای و زرفام به شکل زیبایی تزیین شده است. فضاهای حمام سلطان امیر احمد کاشان، متشکل از پیشخوان، هشتی، راهروهای ارتباطی، سربینه، سرماخوان، گرماخوان، صفه شاه نشین، خزینه، اتاق تنظیف، سرویس‌های بهداشتی، و دو حلقه چاه آب می‌باشد.
بام این حمام، یکی از زیباترین بام‌های گنبدی شکل ایران بوده که روی هر گنبد، شیشه‌های عدسی محدب قرار گرفته تا ضمن تامین نور کافی برای قسمت‌های مختلف حمام، مانع دید به داخل شود.
حمام سلطان امیر احمد در سال 1355 توسط وزارت فرهنگ و هنر با شماره 1351 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید..و....


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت ,بررسی معماری ,حمام سلطان اميراحمد ,حمام تاريخي ,نقشه حمام سلطان اميراحمد ,پلان حمام سلطان اميراحمد ,معماری حمام سلطان اميراحمد ,طرح حمام سلطان اميراحمد ,نمونه حمام سلطان اميراحمد ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی حمام پنج شنبه دین اصفهان
پاورپوینت بررسی معماری حمام چهارفصل در شهرستان اراک
پاورپوینت بررسی معماری حمام سلطان امیر احمد کاشان
پاورپوینت بررسی معماری حمام ها و گرمابه های ایرانی
پاورپوينت بررسی حمام حسن خان در کرمانشاه
پاورپوینت بررسی حمام ها در قبل از اسلام
پاورپوینت بررسی حمام خسرو آقا خان اصفهان
پاورپوینت بررسی حمام شاهزاده اصفهان
دانلود پاورپوینت بررسی حمام شیخ بهایی
دانلود پاورپوینت بررسی معماری حمام درود
دانلود پاورپوینت بررسی حمام وزيري ساري
دانلود معماری حمام ایرانی,پاورپوینت
دانلود معماری گرمابه,پاورپوینت
دانلود پاورپوینت ,حمام قجرقزوین
پاورپوینت بررسی حمام نواب تهران
دانلود پاورپوینت بررسی حمام محمدتقی خان صوفی - در املش
دانلود بررسی معماری و طراحی حمام های سنتی ایران
پاورپوینت حمام خان تبریز
پاورپوینت آشنایی با حمام نواب و حمام پامنار تهران
پاورپوینت آشنایی با حمام تاریخی حمام رنان اصفهان به همراه پلان و تصاویر

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد