خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس منحوس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
مقالات سبکها ، شیوه ها و دوره های معماری
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی معماری فولدینگ و معماران مشهور این سبک

   تعدادبرگ: 124 اسلاید   قیمت: 7000 تومان   حجم فایل: 5081 kb  تعدادمشاهده  67


بخشی از مطلب

فلاسفه فولدینگ، گیاهی به نام ریزوم را الگو می‌آورند که در زیر خاک رشد می‌کند. نه ریشه دارد. نه برگ و تنها شامل ساقه‌هایی است که بصورت نرم ومواج در دل یکدیگر پیچ و تاب می‌خورند. معماران فولدینگ همانند پیتر آیزنمن، فرانک گری و زها حدید این گیاه را به عنوان الگو مطرح می‌کنند. معماری فولدینگ یکی از سبک های مطرح در دهه پایانی قرن گذشته بود.
فلسفه فولدینگ برای نخستین بار توسط فیلسوف فقید فرانسوی ، ژیل دلوز مطرح شد .
وی همچون ژاک دریدا از جمله فلاسفه مکتب پسا ساختارگرایی محسوب می شود . دلوز نیز مانند دریدا اساس اند یشه خود را بر زیر سوال بردن بینش مدرن و مکتب ساختارگرایی قرار داد.
فلسفه دلوز ، یک فلسفه افلاطون ستیز و دکارت ستیز است . به عبارت دیگر می توان بیان نمود که فولدینگ یک طرح ضد دکارتی است . از نظر دلوز ، هستی از زیر بناهای عقل ریاضی استخراج نشده است . وی در کتاب معروف خود ، ضد ادیپ سرمایه داری و اسکیزوفرنی ( 1972) خرد مدرن را مورد پرسش قرار داد . از نظر دلوز ، خرد هر جایی است .
معماران دیکانستراکتویسم مانند پیتر آیزنمن ، فرانک گهری ، زاها حدید و حتی معماران مدرنیست فیلیپ جانسون به این سمت گرایش پیدا کردند . از دیگر معماران و نظریه پردازان سبک فولدینگ می توان از بهرام شیردل ، جفری کیپینز ، گرگ لین و چارلز جنکز نام برد .
خواستگاه فلسفه فولدینگ در فرانسه و معماری فولدینگ در آمریکابوده است.
این معماران در کارهای جدید خود پیچیدگی را با وحدت یا تقابل نشان نمی دهند بلکه به صورت نرم و انعطاف پذیر ، پیچیدگی ها و گوناگونی های مختلف را در هم می آمیزند . این کار باعث از بین بردن تفاوت ها نمی شود . باعث ایجاد یک پدیده همگون یکپارچه نیز نمی گردد ، بلکه این عوامل و نیروها به صورت نرم و انعطاف پذیر در هم می آمیزد . هویت و خصوصیت هر یک از این عوامل در نهایت حفظ می شود مانند لایه های درونی زمین که تحت فشارهای خارجی تغییر شکل می دهند ، در عین این که خصوصیات خود را حفظ می کنند .
نظریه دیکانستراکشن جهان را به عنوان زمینه هایی از تفاوت ها می دید و این تضاد ها را در معماری شکل می داد . این منطق تضاد گونه در حال نرم شدن است تا خصوصیات بافت شهری و فرهنگی را به گونه ای بهتر مورد استفاده قرار دهد . دیکانستراکشنیست ها عدم هماهنگی های درون پروژه را در ساختمان و سایت نمایش می دادند و این نقطه آغاز پروژه آنها بود.
فولد یعنی چین و لایه های هزار تو ، یعنی هر لایه در کنار لایه دیگر ، همه چیز در کنار هم است ، هیچ اندیشه ای بر دیگری ارجحیت ندارد ، تفسیری بالاتر و فراتر از دیگری نیست ، همه چیز افقی است . به عبارت دیگر فولدینگ می خواهد منطق دو ارزشی را دیکانستراکت کند و کثرت و تباین را جایگزین آن کند . فولدینگ هم مانند دیکانستراکشن در پی از بین بردن مبناهای فکری تمدن غرب و بالاخص منطق مطلق و ریاضی گونه مدرن است .
_ ویژگی‌های معماری فولدینگ
_ فولدینگ و دیکانستراکشن شباهت های
_ تفاوت های فولدینگ و دیکانستراکشن
_ تعریف معماری فولدینگ از دیدگاه گرگ لین
_ تعریف معماری فولدینگ از دیدگاه پیتر آیزنمن
_ اصول معماری فولدینگ
_ معرفی معماری ساختمان موزه ابوظبی طراح پیتر آیزنمن
_ نمونه هایی از معماری فولدینگ
_ مرکز هنری حیدر علی اف در باکو
_ معرفی معمار زاها حدید
_ مرکز هنرهای نمایشی ابوظبی طراح زاحا حدید
_ موزه حمل و نقل دریایی-اسکاتلند-معمار زاها حدید (طرح برنده)
_ معماری داخلی فرانک گری و سبک فولدینگ
یکی از موارد کلیدی در مباحث مطرح شده توسط دلوز ، افقی گرایی است . دلوز به همراه یار همفکر خود ، فیلیکس گاتاری ، مقاله ای به نام ” ریزوم ” در سال 1976 در پاریس منتشر کرد . این موضوع در کتاب هزار سطح صاف ( 1980) به صورت کامل تر توسط این دو مطرح گردید . رزیوم گیاهی است بر خلاف سایر
معماری فولدینگ در مقیاس شهری در جایی بین زمینه گرایی و بیان گرایی قرار دارد . فرم های انعطاف پذیر نه به صورت کامل هندسی هستند و نه به شکل دلبخواهی . در مقیاس شهر ، این لایه های تا شده و انعطاف پذیر نه نسبت به بافت مجاور خود بی تفاوت اند و نه مطابق با آنند ، بلکه از شرایط محیطی بهره می جویند و آنها را در منطق پیچ خورده و منحنی خود جای می دهند.
فرانک گیری و همکاران
پل موزه حیات
شهر پاناما ، پاناما
پاناما مکان مناسبی برای نمایش تنوع زیستی می باشد . سرمایه حیات طبیعی آن تنوع محیط های زیست و اقلیمی و فراوانی آب همگی با هم شدت و کثرت بی نظیری را در هر مقیاس از زنجیره زندگی به وجود می آورد .
به منظور اینکه تنوع زندگی را در پاناما به بهترین وجه نمایش دهیم پل موزه حیات در یک محیط پارک مانند قرار داده شده است که تنوع طبیعی پاناما را در فضایی که به راحتی قابل دسترسی و رویت باشد برجسته و مشخص می کند .
منظره طبیعی پارک توسط طراح معروف جهانی منظره ادوین و ناگال و شرکاء وی طراحی شده است . خانم وان گال و تیم وی مناظری را طراحی می کنند که به روشنی و وضوح ساختار بندی مسیر هدف ورودی آرام به کانال پاناما ساخته شده است . این مکان ممتاز و عالی چند بلوک دورتر از بندر اصلی کشتی تفریحی در پاناما و چند دقیقه دورتر از پارک ملی سوبرانیان پاناما واقع شده است . حفظ جنگل باران باشکوهی که درست مجاور شهر پاناما واقع شده است .
این فضا از تاریخ غنی برخودار است و … در اصل متشکل از یک سری از جزایری می باشد توسط یک مسیر هدف و رابط که از سنگهای کنده شده در تاسیس پل پاناما درست شده بودند به این بنا متصل می باشد.و....


کلمات کلیدی مرتبط:
فلاسفه فولدینگ، ,پاورپوینت ,بررسی معماری , فولدینگ و معماران , مشهور این سبک ,اصول معماری فولدینگ ,تعریف معماری , فولدینگ از , دیدگاه پیتر آیزنمن ,تعریف معماری , فولدینگ از ,دیدگاه گرگ لین ,تفاوت هاي ,فولدينگ و ,ديكانستراكشن ,دانلود پاورپوینت ,معرفی معماری فولدینگ ,فولدينگ و ,ديكانستراكشن شبا,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی سبک معماری ديكانستراكشن و فولدينگ
پاورپوینت بررسی و تحلیل سبک معماري هاي تک , اصول فکري و طراحي هايتک
پاورپوینت بررسی آشنایی با معماری اسلامی صفوی ، سبک اصفهانی
پاورپوینت بررسی و معرفی سبکهای معماری در جهان ، مرجع کامل سبکهای معماری
پاورپوینت سبک معماری پایدار ECOTEC
پاورپوینت سبک معماری دیکانستراکشن
معماری قاجار ، تحلیل و بررسی معماری قاجاریه پاورپوینت
پاورپوینت بررسی سبک معماری دیکانشتراکشن Deconstruction
دانلود پاورپوینت تحلیل شاخص های پایدار زیبایی شناسی در معماری پست مدرن و ارزیابی آن با سبک مدرن
بررسی معماری سبک بین‌المللی یا شیوه بین‌المللی ، پاورپوینت
دانلود بررسی معماری پارامتریک پاورپوینت
پاورپوینت بررسی معماری معاصر ایران پهلوی دوم و بعد از انقلاب
پاورپوینت بررسی معماری دوره انقلاب صنعتی
پاورپوینت بررسی معماری سبک رنسانس
پاورپوینت بررسی معماری مکتب شیکاگو
پاورپوینت بررسی معماری اسلامی،سبک خراسانی
پاورپوینت بررسی مقایسه معماری مدرن و معماری پست مدرن
پاورپوینت بررسی هنر و معماری یونان از باستان تاکنون
پاورپوینت بررسی معماري قرون وسطي
پاورپوینت بررسی معماری شيوه آذري

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد