خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
نقش برتر پارس
 

روش و توضيحات خريد
جهت اطمينان از عملکرد و تضمين تحويل محصول به بخش ارتباط با ما بخش مجوز ها مراجعه بفرماييد ، شما مي توانيد به صورت آنلاين از درگاه  پارسيان، ملت و سامان خريد و درهمان لحظه از روي سايت اکثر فايلها را دانلود کنيد براي اين منظور مي بايست کليد افزودن به سبد خريد را در انتهاي هر صفحه کليک نموده و براي خريد به سايت بانک ارجاع داده شويد . با وارد نمودن رمز دوم  خريد را انجام و بلا فاصله فايل مورد نظر را دانلود کنيد ، در معدودي موارد پس از خريد بدليل سنگيني فايل و يا نرسيدن نوبت آپلود و يا هزينه ناشی از نگهداری فايل روی سرور فايل را در ايميل خود دريافت نماييد -پشتيبانی و پاسخگويی در صورت وجود مشکل  در دانلود محصولات سايت فقط با پيامک sms يا پيامرسان  آيگپ همه روزه از ساعت  10صبح الی21 شب روزهاي معمول و ايام تعطيل

  


بنر سمت جپ
 

کمی ثواب ذخیره کنید

https://mahak-charity.org/wp-content/uploads/2020/04/500x500-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA.png

پشتيبانی آنلاين

واتساپ-پيامک

 


فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: نقشه های اتوکد معماری خانه و عمارت ارباب هرمز تهران موزه گرافیک ایران DWG

   تعدادبرگ: دو نما، سه برش و پلان اتوکد موزه   قیمت: 18000 تومان     تعدادمشاهده  21


نقشه های اتوکد معماری خانه و عمارت ارباب هرمز تهران موزه گرافیک ایران DWG


لیست نقشه ها
نقشه اتوکد طبقه زیرزمین خانه اریاب هرمز
پلان اتوکد طبقه همکف عمارت ارباب هرمز تهران
پلان اتوکد طبقه اول موزه گرافیک ایران
سه برش از پلان اتوکد موزه گرافیک ایران
دو نما از پلان اتوکد عمارت ارباب هرمز


خانه و عمارت ارباب هرمز تهران موزه گرافیک ایران یکی از ویرانه های دوره قاجار است. این ساختمان دو سبک است که ترکیبی از معماری سنتی و غربی است. خانه و عمارت ارباب هرمز تهران موزه گرافیک ایران در سال 1990 بازسازی شد و در سال 2014 تکمیل شد. در حین بازسازی ساختمان، آنها سعی کردند تمام شواهد مربوط به دوره های مختلف را بیابند.
خانه و عمارت ارباب هرمز تهران موزه گرافیک ایران دو طبقه با حداقل مساحت 900 متر مربع، 42000 متر مربع اصلی و باغ 1 میلیون متر مربع است. اگرچه بناهای هرمز در طول زمان دستخوش تغییرات زیادی شده است، اما بازسازی‌گران مدرن بر این باورند که هویت اصلی آن به دوره‌های قاجار و پهلوی بازمی‌گردد. این کاخ دارای تزئینات مینیمال و طراحی ساده است که نشان دهنده سبک معماری قاجاری ساختمان است.
بالای حیاط خانه و عمارت ارباب هرمز تهران موزه گرافیک ایران قلعه قناتی وجود دارد که لوله های سفالی به نام تامبوستی از آن به استخر و سرویس های بهداشتی طبقه همکف تخلیه می شود. دو تالار ورودی اصلی بنا که هرکدام رنگی متفاوت دارند، در دوره پهلوی اول اضافه شدند، در حالی که اتاق پشتی آن در دوره پهلوی دوم ساخته شد که امروزه به نام دوره هرمز شناخته می شود. که
ساختار فعلی خانه و عمارت ارباب هرمز تهران موزه گرافیک ایران با شکل اولیه آن بسیار متفاوت است و تغییرات عمده در چهار مرحله انجام شده است. شواهد نشان می دهد که مینیاتورهای نخستین بناها شبیه به سبک خانه های ایرانی و نیز عناصر تزئینی و کاشی هایی که گمان می رود از بقایای بناها گرفته شده است. در مرحله بعد این خانه زیبا به ییلاقی با فضای باز و در نهایت پس از چیدمان و جداسازی ضلع غربی و شرقی تبدیل می شود زیرا این خانه دارای جزیره هرمز است. نیمه داخلی ستون. من از پورتر باکس استفاده می کنم.
در جریان بازسازی خانه و عمارت ارباب هرمز تهران موزه گرافیک ایران یا نگارخانه هنری ارباب هرمز، بقایای یک استخر هشت ضلعی در زیر طبقه اول کشف شد. همانطور که می بینید، استخر قبل از تغییر، بخشی از طبقه اول بود. مهمترین موارد اضافه شده به خانه چهار اتاق خواب و ساخت یک راه پله در ملک منتهی به شیب است. در طبقه فوقانی ساختمان، دیوار غربی دفتر تخریب شد و یک اتاق غربی به عنوان فضای اداری اضافه شد. مهم ترین پیامد این تغییر، از بین رفتن تقارن در طرح آلبرب است. خانه هرمز در تهران.
آنها همچنین دارای انواع مختلفی از ساختارهای داخلی هستند. در این الحاقات اصل تقارن حتی در تعداد و اندازه پنجره ها رعایت نشد که بیشتر تغییرات در سمت راست بنا بوده است. مهمترین این تغییرات پایین آوردن درها از ارتفاع کمر و جایگزینی درهای طبقه اول با صفحات فولادی بود.
طرح مسکن ارباب هرمز در تهران با خانه های قبلی متفاوت است. ساختمان اصلی دارای یک سالن بزرگ، دو راه پله شمالی به جنوبی در تالار و دو ورودی در راهرو است. شبستان دارای سه در مربع شکل با ورودی در شمال و جنوب است. معبر بین ایوان شمالی و جنوبی پل ارتباطی تپه و گذرگاه طرف دیگر است.
هر رگبار شامل دو اتاق مجاور با درهای مرکزی در سمت راست و چپ است. پلان طبقات یکسان است، اما تغییراتی در آن دیده می شود، مثلاً راهروهای شرقی-غربی در طبقه اول به جای ایوان شمالی وجود دارد. اتاق مرکزی در طبقه اول دارای هشت ستون است که از چهار جفت ستون پشتیبانی می کنند.
معمولاً بناهای دوره خزر شبیه کوشک ها و حیاط های باغ باستانی است. اندازه ساختمان در توسعه شهری بسیار مهم است و این موضوع به ورودی ها، بالکن ها، سایبان ها و تراس ها در طراحی سنتی تعریف و اهمیت می دهد. آنچه در حال حاضر جلب توجه می کند، ورود برنامه ریزی به فضایی با عملکرد لابی مانند است.
از اواخر دوره قاجار تا اوایل دوره پهلوی، یک حیاط مرکزی بیشتر بنا را اشغال کرده است و ایوان هایی در اضلاع اصلی بنا دیده می شود. این به دلیل کوچکی زمین، تعداد کمی از ساکنان و ذهنیت سنتی جامعه است، بنابراین اکثر خانه ها در داخل باقی می مانند. اگر به نقشه های مشابه خارج از کشور نگاه کنید، می بینید که ورودی و خروجی ساختمان با پله ها از هم جدا شده اند.


کلمات کلیدی مرتبط:
نقشه عمارت ارباب هرمز ,اتوکد عمارت ارباب هرمز ,معماری عمارت ارباب هرمز ,خانه و عمارت ارباب هرمز تهران , موزه گرافیک ایران DWG ,نقشه ها عمارت ارباب هرمز ,نقشه اتوکد طبقه زیرزمین خانه اریاب هرمز ,پلان اتوکد طبقه همکف عمارت ارباب هرمز تهران ,پلان اتوکد طبقه اول موزه گرافیک ایران ,سه برش از پلان ,
مقالات مرتبط در این دسته

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد