خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
نقش برتر پارس
 

روش و توضيحات خريد
جهت اطمينان از عملکرد و تضمين تحويل محصول به بخش ارتباط با ما بخش مجوز ها مراجعه بفرماييد ، شما مي توانيد به صورت آنلاين از درگاه  پارسيان، ملت و سامان خريد و درهمان لحظه از روي سايت اکثر فايلها را دانلود کنيد براي اين منظور مي بايست کليد افزودن به سبد خريد را در انتهاي هر صفحه کليک نموده و براي خريد به سايت بانک ارجاع داده شويد . با وارد نمودن رمز دوم  خريد را انجام و بلا فاصله فايل مورد نظر را دانلود کنيد ، در معدودي موارد پس از خريد بدليل سنگيني فايل و يا نرسيدن نوبت آپلود و يا هزينه ناشی از نگهداری فايل روی سرور فايل را در ايميل خود دريافت نماييد -پشتيبانی و پاسخگويی در صورت وجود مشکل  در دانلود محصولات سايت فقط با پيامک sms يا پيامرسان  آيگپ همه روزه از ساعت  10صبح الی21 شب روزهاي معمول و ايام تعطيل

  


بنر سمت جپ
 

کمی ثواب ذخیره کنید

https://mahak-charity.org/wp-content/uploads/2020/04/500x500-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA.png

پشتيبانی آنلاين

واتساپ-پيامک

 


فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: نقشه های اتوکد معماری خانه حقیقی اصفهان پلان دانشگاه هنر اصفهان

   تعدادبرگ: نقشه های اتوکد   قیمت: 9000 تومان   حجم فایل: 19171 kb  تعدادمشاهده  19


نقشه های اتوکد معماری خانه حقیقی اصفهان

پلان طبقه همکف خانه حقیقی اصفهان
پلان طبقه اول اتوکد خانه حقیقی
دو نما-برش از خانه حقیقی اصفهان
تاریخچه خانه حقیقی اصفهان
معرفی فضاهای خانه حقیقی اصفهان
تصاویر خانه تاریخی حقیقی اصفهان (دانشگاه هنر اصفهان)

خانه حقیقی اصفهان در مجاورت یک ورودی بزرگ با استخر است. در انتهای شمالی حیاط، کاخ با بسیاری از پنجره‌های زیبا و دیوارهای چوبی تزئین شده با پرتره‌های مقامات قرار دارد. اتاق های دو طرف یکسان است، اما تنها اتاق شمال شرقی با طلا و گل ها و گیاهان زیبا تزئین شده است. تزیینات موید ارتباط بنا با دوره زندیل است.
خانه حقیقی اصفهان در ضلع شرقی یک سالن استراحت وجود داشت، اما در آن زمان فقط برای ساکنین خانه بود و هیچ خطری برای بازدیدکنندگان نداشت. هر انتهای غربی یک اتاق و یک راهرو دارد. این خانه اصیل مانند دیگر خانه های ایران دارای نمای خصوصی در ضلع شرقی است.
مساحت اقامتگاه اولیه خانه حقیقی اصفهان 1250 متر مربع و مساحت زیربنای آن 765 متر مربع است. خانه حقیقی اصفهان در مجموع دارای 12 اتاق است که دکوراسیون 5 اتاق بسیار چشمگیر و متنوع است، هر اتاق سبک دکوراسیون متفاوتی دارد که منحصر به فرد است. صفحه اصلی. برای مثال اتاق غربی فقط گچ کاری شده است. در نزدیکی اتاق نشیمن باشکوه قرار دارد که با گچبری و آینه تزئین شده است.
خانه حقیقی اصفهان مجاور اتاقی در گوشه شمال شرقی زورگ یک نقاشی دیواری منفرد وجود دارد که کمیاب و بزرگ است. این خانه بین طرح های خانه های پنج دری و سه دری قرار دارد. سقف مسطح گچبری و آینه کاری شده اتاق زیر شیروانی شرقی را می توانید ببینید.
خانه حقیقی اصفهان حاجی در ابتدا از یک خانه بیرونی و یک خانه اندرونی تشکیل شده بود، اما در سال های اخیر خانه اندرونی، خانه تابستانی و اصطبل از خانه اصلی جدا شده و به سمت داخل ساخته شده است. ، ورودی خانه از درب ورودی، سرسرا و سرسرا تشکیل شده است که به باغ اصلی خانه منتهی می شود. باغچه خانه مستطیل شکل است که اطراف آن قسمت های مختلف خانه جمع شده است. قسمت اصلی در ضلع شمالی خانه اتاق نشیمن و دو اتاق خواب در طرفین خانه است.
سه اتاق یکسان در ضلع غربی و شرقی خانه وجود دارد. ضلع جنوبی بنا در سال های اخیر بازسازی شده است اما کاری انجام نشده است. قسمت اصلی اتاق مرکزی با سقفی زیبا آراسته شده و در مجاورت آب قرار دارد. تالار بری در ضلع غربی از تالار مرکزی آراسته تر است.
درب آن تیز است و قوس کمی دارد. طاق‌های باریکا و شانشین با نوارهای قطار و فیلیگران تزئین شده‌اند. محوطه اصلی و سقف به رنگ سفید شیری و شکری تزئین شده و گچ بری ساده و هماهنگ است. ساختار خط اصلی و رنگ تالار گوشوی شرقی از الگوی تالار گوشوی غربی پیروی می کند، اما از دیدگاه هنرمندان و نقاشان بهترین سازه است. این خانه دارای اتاق‌های زیبا و راحت است و از نظر سبک نقاشی از آثار بانی دوره‌های زندیر و قاجار به شمار می‌رود.
ساختمان های واقعی در اقلیم اصفهان طراحی شده اند. هدف اصلی طراحی هوشمند آب و هوایی کاهش هزینه ها برای حفظ شرایط راحت و شرایط زندگی راحت است. با توجه به آب و هوای گرم و خشک این منطقه، مشخص است که نیاز زیادی به هوای خنک و تهویه مناسب وجود دارد.
در اصفهان خانه هایی با حیاط مرکزی در داخل ساخته شده اند که ارتباط کمی با فضای بیرون دارند. شکل کلی یک بنای سنتی مکعبی است که گاهی اوقات دارای امتداد سطحی است. در خانه‌های واقعی، پرده‌ها نور خورشید را کنترل می‌کنند و سقف‌ها و نورگیر ساختمان‌ها با آب و هوا سازگار می‌شوند. برای آشنایی بیشتر با نقش آب و هوا در معماری خانه های تاریخی اصفهان به مقاله «بررسی ویژگی های کالبدی حیاط های مرکزی در ساختمان های بومی در اقلیم های گرم (مطالعه موردی: شهر اصفهان)» مراجعه کنید.
خانه حقیقی اصفهان از گل مانند آجر و گچ سفید ساخته شده بود. استفاده از خاک، خشت، آجر، کاه، گچ و ملات در ساخت و ساز ساختمان، ساختمان و گچ بری، نماسازی و مصارف تزئینی خاص بارزتر است. وجود فضاهای هنری تزئین شده با آینه و گچ بری در خانه های نخبه امری عادی به نظر می رسد و این زیبایی ها را در خانه های اصیل اصفهانی نیز می توان دید.
چیزی که این خانه زیبا و اصیل را به یکی از دیدنی های معروف اصفهان تبدیل کرده است، تزئینات طلا، گل و گیاهی مانند قلعه کلیمانی شیراز است. چنین تغییراتی جای تردیدی باقی نمی گذارد که اثر متعلق به زمان زندیر است.


کلمات کلیدی مرتبط:
نقشه خانه حقیقی اصفهانچ ,اتوکد خانه حقیقی اصفهان ,معماری خانه حقیقی اصفهان ,پلان طبقه همکف خانه حقیقی اصفهان ,پلان طبقه اول اتوکد خانه حقیقی ,دو نما-برش از خانه حقیقی اصفهان ,تاریخچه خانه حقیقی اصفهان ,معرفی فضاهای خانه حقیقی اصفهان ,تصاویر خانه تاریخی حقیقی اصفهان ,دانشگاه هنر اصفهان ,
مقالات مرتبط در این دسته
نقشه اتوکد خانه حقیقی اصفهان : نقشه ها، معرفی کامل بنا و تصاویر

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد