خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: دانلودبررسی,مناطق گرم و خشک پاورپوینت

   تعدادبرگ: 46   قیمت: 4800 تومان   حجم فایل: 693 b  تعدادمشاهده  12


دانلود پاورپوینت با موضوع مناطق گرم و خشک
 
 
 
 
بخشی  از متن : 
عوامل مهمی چون گرما و سرما، و موارد دیگری مانند برف و باران، باد و خورشید و دما و غیره نقش مهمی در زندگی انسان دارند.[۱] توجه به این خصوصیات اقلیمی در هر نقطه از جهان هم به لحاظ زیبایی شناسی وهم آسایش درونی وکاهش مصرف انرژی به ما در طراحی ساختمان کمک می‌کند.[۱]
 
اقلیم، درمناطق مختلف دنیا با عرض جغرافیایی و ارتفاع از سطح دریا مشخص میگردد.
 
ایران فلاتی است مرتفع که در عرض جغرافیایی 25 تا 40 درجه در نیم کره شمالی و در منطقه گرمی واقع شده است؛ تقسیمات اقلیمی که براساس مطالعه و پیش نهاد دانشمندان محیط شناس ایرانی تدوین شده است عموما در حیطه معماری شامل تقسمات چهارگانه به شرح زیر است :
 
    اقلیم گرم و خشک:  فلات مرکزی ایران
    اقلیم سرد و کوهستانی: مناطق کوهستانی غرب
    اقلیم گرم و مرطوب: کرانه شمالی خلیج فارس و عمان
    اقلیم معتدل و مرطوب: کرانه جنوبی دریایی خزر
 
خصوصیات متفاوت اقلیم های ذکر شده در هر منطقه به طور چشم گیری در ترکیب معماری و شکل گیری بافت شهرها تاثیر گذار است. مردمان مناطق یاد شده به میزان توجهی بر مشکلات حاد آب و هوایی فائق آمده اند؛ راه حل هایی را که ساکنین مناطق مختلف در جهت خلق معماری همسازبا شرایط منطقه در طی قرون متمادی اتخاذ کرده اند قابل ستایش است، این روش ها به طور حیرت انگیزی جنبه های آزار دهنده ی محیط را کاسته است.
 
 
 
از جنبه های مفید آن سود جسته اند که بررسی و مطالعه دقیق این حوزه اقلیمی در سطح کشور و بررسی راه حل های ذکر شده و راه کارهای مناسب با اقلیم در هر منطقه ضوابط و الگوی ارزش مندی جهت انجام طراحی در اختیار ما قرار می دهد.
 
شرایط حاد جوی و آب و هوایی مثلا در منطقه گرم و خشک مشکلات خاصی را برای ساکنین این منطقه بوجود آورده است، لذا باید برای طراحی در چنین اقلیمی تصمیمات ویژه ای را در نظر گرفت. خلق بنا در این اقلیم نیازمند مطالعات عمیق و گسترده ای در شرایط و مسائل متنوع ومتعدد در این اقلیم است.
 
اقلیم گرم و خشک :
 
اکثر مناطق نیم استوایی را شامل می شود ودر اثر وزش بادها که از جنوب غربی و شمال غربی به طرف استوا می وزد هوا بسیار خشک است آسمان در بیشتر اوغات سال بدون ابر بوده و اشعه منعکس شده از این سطوح بسیار بالاست، مه و طوفان دراین مناطق زیاد است و بعد ازظهرها اتفاق می افتد.
 
فلات مرکزی شامل دو منطقه بیابانی و نیمه بیابانی است.
 
مناطق نیمه بیابانی: شهرهای چون: شیراز، تهران، مرکزی و ... .
 
مناطق بیابانی : یزد، کرمان و ... .
 
مشخصات این اقلیم:
 
روزهای گرم و شب های بسیار سرد و زمستان های سرد و سخت و تابستانهای گرم و خشک است.
 
منطقه گرم و خشک:
 
ساکنین اقلیم گرم و خشک عموما با مسائل و مشکلات حادی همچون تابش شدید آفتاب، هوای خشک، کمبود بارندگی، عدم وجود رطوبت و وجود طوفان های گرد وغبار و طوفانهای شن، اختلاف درجه حرارت در شب و روز هستند.
 
بافت شهری در منطقه گرم و خشک :
 
مجموعه های شهری و روستایی متراکم و فشرده است، با افزایش تراکم و فشردگی بناها در بافت سطوح مرتبط با شرایط حاد منطقه کاهش می یابد و بدین ترتیب تبادل حرارتی بین فضاهای بیرونی و درونی به حداقل می رسد، همچنین تراکم بناها در بافت علاوه بر یک کار اقلیمی در ضرورت امر دفاع در برابر حمله مهاجمان به شهر و همچنین روابط اجتماعی داخل شهر نقش بسزایی دارد، کلیه فضاهای زیستی این منطقه از قبیل فضاهای شهری، گذرها، معابر، حیاط ها و ساختمانها در برابر شرایط نامطلوب جوی و بادها نا مطلوب و گرد و خاک و طوفان های شن محافظت شده اند، در عین حال شکل گیری بافت به نحوی است که در استفاده از باد خنک در تابستان و گرمای خورشید در فصل زمستان هیچ محدودیتی در بافت ایجاد نشود.
 
 
 
 


کلمات کلیدی مرتبط:
دانلود پاورپوینت با موضوع مناطق گرم و خشک , , , , ,بخشی از متن : ,عوامل مهمی چون گرما و سرما، و موارد دیگری مانند برف و باران، باد و خورشید و دما و غیره نقش مهمی در زندگی انسان دارند.[۱] توجه به این خصوصیات اقلیمی در هر نقطه از جهان هم به لحاظ زیبایی شناسی وهم آسایش درونی وکاهش مصرف انرژی به ما د,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی تاثیر عامل آب و هوا در معماری و ایجاد مناطق مسکونی
پاورپوینت بررسی بحران اقلیمی بحران انرژی و رابطه آن با معماری
پاورپوینت بررسی بهشت سرد زمین نروژ
پاورپوینت بررسی ساختمان سازگار با انسان و طبیعت در جستجوی معماری دوستدار محیط زیست
پاورپوینت بررسی اقلیم سرد وکوهستانی
پاورپوینت بررسی اقلیم معتدل و مرطوب
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی و معماری سرد و کوهستانی
پاورپوینت بررسی اقليم و معماری ايران
پاورپوینت بررسی تنظيم شرايط محيطي
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی و تاثیر آن به روی معماری بومی ایران
پاورپوینت بررسی ساختمان‌های کم مصرف EC+
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی معماری شیراز جهت جانمایی سایت بیمارستان
پاورپوینت بررسی اکولوژی در معماری
پاورپوینت بررسی عناصر معماری سنتی و معاصر شهر اردبیل
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی و اقلیمی با توجه به اقلیم ایران
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی جغرافیایی اردکان
پاورپوینت بررسی انرژی باد در محدوده روش‌های MCDM
پاورپوینت بررسی فرآیند ساختمان های سازگار با انسان و طبیعت و معماری دوستدار محیط زیست
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم شهر سبزوار
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم سیستان و بلوچستان

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد