خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: دانلودبررسی اقلیم آب وهوای گرم ومرطوب شوشتر پاورپوینت

   تعدادبرگ: 39   قیمت: 9800 تومان     تعدادمشاهده  13


دانلود پاورپوینت با موضوع اقلیم آب وهوای گرم ومرطوب شوشتر
 
 
 
 
بخشی از مطالب:
شوشتَر از شهرهای استان خوزستان در جنوب غربی ایران است. این شهر در دامنه کوه‌های زاگرس قرار دارد.
 
ایرانیان باستان ازپیشرفته ترین انسانهای این سیاره خاکی درعلم و دانش به خصوص علم مهندسی آب و آبیاری بوده اند. سازه های چندین هزار ساله کشف شده اثبات کننده این مدعاست. سرزمین خوزستان که پر آب ترین رودخانه های کشور را در دل خود جای داده است مکان مناسبی است برای تحقیقات و آشنایی با دانش مهندسی آب در ایران باستان و دیدن اسناد زنده آن. در خوزستان تا کنون بیش از سیصد سازه آبی تاریخی شناسایی شده که رقم قابل توجهی است . این استان را شاید بتوان رکورد دار تعداد سازه های آبی در واحد سطح در کره زمین دانست . شهر شوشتر را می توان به عنوان گنجینه زنده صنعت آب ایران باستان دانست. مهار آب رودخانه کارون که در هنگام طغیان و سیلاب واقعا بنیان کن است و هدایت بخشی از آب آن به سمت مورد نظر یکی از افتخارات علمی مهندسین ایران باستان است.
 
آگاهی از افتخارات علمی گذشته آفریننده اعتماد به نفسی است برای جوانان دانش پژوه این مرز و بوم کهن ، تا دوباره خود را به بلند ترین قله های دانش در این زمینه برسانند.
 
 معماران بومي هر منطقه از كره زمين، در پي ايجاد شرايط آسايش و زندگي بهتر تدابير متعددي انديشيده اند.اگرچه هماهنگ شدن با طبيعت بيرحم كار بسيار مشكلي بوده است، ولي هر كجا كه امكاني وجود داشته، از آن بهره گرفته شده و استفاده شده است.
 
جغرافيا
 
شوشتر با مساحت ۲۴۳۶ کیلومتر مربع در شمال استان خوزستان کشور ایران، بین ۴۸ درجه و ۳۵ دقیقه تا ۴۹ درجه و ۱۲ دقیقه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ و ۳۱ درجه و ۳۶ دقیقه تا ۳۲ درجه و۲۶  دقیقه فرض شمالی از خط استواقرارگرفته ‌است.
 
كوههاي واقع در محدوده اين شهرستان كم ارتفاع و معروف ترين آنها ،تفت به ارتفاع 205 متر كوه مامازاده به ارتفاع 293 متر كوه چال به ارتفاع 494متر و كوه سياه به ارتفاع 606 متر است.
 
در گذشته اين شهر داراي شش دروازه ورودي بوده كه عبارتند از
 
1- مافاريان در شمال روبروي بند ميزان باز مي شد.
 
2- دروازه دزفول به شمال غربي متصل به پل شادروان كه راه دزفول از آن مي گذشت.
 
3- دروازه آدينه در غرب شهر.
 
4- دروازه لشكر در ضلع جنوب غربي كه به طرف شهر عسكر مكرم باز مي شده است.
 
5- دروازه مقام علي در ضلع جنوب شرقي برروي گرگر قرار داشته.
 
6- دروازه گرگر در سمت شرقي باز مي شده و از روي گرگر عبور مي كرده و راه بختياري از آن مي گذشته است.
 
اين شهر داراي وسعتي در حدود 3440 كيلومتر مربع بوده كه شهر قديمي و تاريخي شوشتر بعنوان هسته مركزي آن و محصور در شعبات رودخانه كارون مي باشد. در جزيره اي به عرض حدود 2 كيلومتر و طول 8 كيلومتر قرار گرفته در حال حاضر چهار راه ارتباطي مهم شهرستان شوشتر را با ساير نقاط خوزستان مرتبط مي سازد يكي از اين راهها از شهرستان شوشتر بطرف دزفول كه در شمال غربي شوشتر قرار گرفته امتداد يافته و در حدود 55 كيلومتر است.ارتباط شوشتر با استانهاي مركزي كشور از طريق اين جاده مي باشد. جاده دوم در شرق شوشتر بود و عامل ارتباط اين شهر با شهرستان شوش بوده است . كه در غرب شهرستان امتداد دارد. و بعد از گذشتن از كشت و صنعت كارون و هفت تپه اين دو شهر را با يكديگر مرتبط مي سازد. مهمترين راه ارتباطي شهرستان شوشتر جاده اهواز مي باشد. كه در جنوب شوشتر واقع است طول اين جاده 95 كيلومتر مي باشد. ارتباط شهرستان شوشتر با استانهاي جنوب و جنوب شرقي كشور از طريق اين جاده مي باشد.
 
 
 
 
 
 


کلمات کلیدی مرتبط:
دانلود ,پاورپوینت , با موضوع , اقلیم ,آب وهوای , گرم و ,مرطوب , شوشتر , , , , ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی ساختمان سازگار با انسان و طبیعت در جستجوی معماری دوستدار محیط زیست
پاورپوینت بررسی اقلیم سرد وکوهستانی
پاورپوینت بررسی اقلیم معتدل و مرطوب
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی و معماری سرد و کوهستانی
پاورپوینت بررسی اقليم و معماری ايران
پاورپوینت بررسی تنظيم شرايط محيطي
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی و تاثیر آن به روی معماری بومی ایران
پاورپوینت بررسی ساختمان‌های کم مصرف EC+
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی معماری شیراز جهت جانمایی سایت بیمارستان
پاورپوینت بررسی اکولوژی در معماری
پاورپوینت بررسی عناصر معماری سنتی و معاصر شهر اردبیل
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی و اقلیمی با توجه به اقلیم ایران
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی جغرافیایی اردکان
پاورپوینت بررسی انرژی باد در محدوده روش‌های MCDM
پاورپوینت بررسی فرآیند ساختمان های سازگار با انسان و طبیعت و معماری دوستدار محیط زیست
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم شهر سبزوار
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم سیستان و بلوچستان
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم شهر تبریز
پاورپوینت بررسی مطالعات اقلیمی شهر بندرانزلی
جدول سوات تحلیل نظام های سه گانه در فضای شهری

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد