خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی اقلیم و معماري ایرانی

   تعدادبرگ: 50 اسلاید   قیمت: 18000 تومان     تعدادمشاهده  13


پاورپوینت بررسی اقلیم و معماري ایرانی 
 
بخشی از مطلب
راه حل هاي اقلیمی را می توان از ویژگی هاي بسیار مهم معماري ایرانی دانست. ایرانیان در طول تاریخ معماري سعی نموده بودند تا با تدابیر گوناکون، در کنار طبیعت پیرامون خود، محیطی را بوجود آورند که کاربر در هر زمان بتواند در ان آسایش نسبی را با توجه به زمان بهره گیري تجربه کند. او در مکانی که در تابستان گرماي طاقت فرسایی داشته است و در زمستان نیز سرمان آن قابل تحمل نبوده با بهره گیري از نکات مثبت همان محل و همان طبیعت، فضاي مطلوبی فراهم می ساخته است. اگر در بالاي سطح زمین دماي زیاد و تابش به او مجال نداده است، ه زیر زمین روي آورده و در ارتفاع پنج یا شش متري فضایی خنک بوجود آورده است. بدون وسیله مکانیکی اي که به محیط زیست لطمه وارد کند، تابستان گرم را به بهاري خنک تبدیل می کرده است. از تابش خورشید در زمستان با قرار دادن اتاق هاي زمستانی در جبهه شمالی بهره گرفته است و اتاق کوچک با بازشو هاي کم براي شبهاي زمستان بوده است. در سوي مقابل آن تالار بزرگ و دیگر فضا هاي تابستانی پشت به آفتاب جاي می گرفتند. 
نگرش اقلیمی 
نگرش اقلیمی مانند هر نگرش دیگر با کاربر خود از چگونه دیدن معماري می گوید. به او می گوید یک بنا یک آسایشگاه اقلیمی است و آن را باید با شرایط محیطی اش سنجید. مطلق بینی اقلیمی به معناي این است که آب و هوا را عامل نخست در شکل گیري فضاي معماري و دیگر اجزاي آن بدانیم. به دلایل چندي نگرش اقلیمی در این جا مورد توجه قرار گرفته است: 
1-    تأثیر و نفوذ این نگرش در فرهنگ آموزش معماري ایران. 
2-    وجه کاربردي آن که در دنیا به پیشرفت هاي بزرگی نایل آمد اما متأسفانه در جامعه ما تأ ثیر بسزایی نداشته است. 
3-    کاربرد آن به عنوان ابزاري براي خواندن معماري گذشته و بومی ایران. 
سه جزء اصلی نگرش اقلیمی انسان، سرپناه و محیط طبیعی می باشند. براي دستیابی به مقصد، یک اقلیم گرا باید از ابزار خاصی بهره گیرد. این ابزار را علوم تجربی گوناگون مانند زیست شناسی، آب و هوا شناسی، مصالح شناسی و ... در اختیار او قرار می دهند. 
 فرایند روش اقلیمی 
این فرایند را می توان به بخش هاي زیر تقسیم نمود: 
1-    انتخاب مکانی مشخص 
2-    شناسایی رابطه مکان مورد نظر و تقسیمات اقلیمی 
3-    بررسی اطلاعات آب و هوایی مکان مورد نظر 
4-    تحلیل اطلاعات به دست آمده 
5-    ارایه احکام معماري 
 اقلیم گرایی – فضا، گونه و شکل 
فضا از نگاه اقلیمی جایی ست که مصرف کننده باید در آن آرامش نسبی اقلیمی داشته باشد. بنابراین حجم جاي دهنده باید طوري طراحی گردد که ما را به این هدف برساند. به سخن دیگر، فضاي معماري به یک حجم مشخص تقلیل می یابد که تابعی از عناصر و عوامل آب و هوایی است. 
گونه یا تیپ Type در نگاه اقلیمی شیئ است که ویژگی هاي مشترك معماري – اقلیمی گروهی از بنا ها را در یک اقلیم مشابه دارا باشد. پس بودن در یک اقلیم و راه حل هاي معماري مشابه دو عامل مهم در تعریف گونه می باشند. که هم براي اجزاي معماري مانند مصالح یا نوع سازه و هم براي بناهایی با کارکرد خاص قابل تعریف کردن و استفاده است. 
 


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت بررسی اقلیم و معماري ایرانی , ,بخشی از مطلب ,راه حل هاي اقلیمی را می توان از ویژگی هاي بسیار مهم معماري ایرانی دانست. ایرانیان در طول تاریخ معماري سعی نموده بودند تا با تدابیر گوناکون، در کنار طبیعت پیرامون خود، محیطی را بوجود آورند که کاربر در هر زمان بتواند در ان آسایش نسبی را با توجه ب,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی تاثیر عامل آب و هوا در معماری و ایجاد مناطق مسکونی
پاورپوینت بررسی بحران اقلیمی بحران انرژی و رابطه آن با معماری
پاورپوینت بررسی بهشت سرد زمین نروژ
پاورپوینت بررسی ساختمان سازگار با انسان و طبیعت در جستجوی معماری دوستدار محیط زیست
پاورپوینت بررسی اقلیم سرد وکوهستانی
پاورپوینت بررسی اقلیم معتدل و مرطوب
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی و معماری سرد و کوهستانی
پاورپوینت بررسی اقليم و معماری ايران
پاورپوینت بررسی تنظيم شرايط محيطي
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی و تاثیر آن به روی معماری بومی ایران
پاورپوینت بررسی ساختمان‌های کم مصرف EC+
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی معماری شیراز جهت جانمایی سایت بیمارستان
پاورپوینت بررسی اکولوژی در معماری
پاورپوینت بررسی عناصر معماری سنتی و معاصر شهر اردبیل
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی و اقلیمی با توجه به اقلیم ایران
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی جغرافیایی اردکان
پاورپوینت بررسی انرژی باد در محدوده روش‌های MCDM
پاورپوینت بررسی فرآیند ساختمان های سازگار با انسان و طبیعت و معماری دوستدار محیط زیست
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم شهر سبزوار
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم سیستان و بلوچستان

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد