خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی معماری بيونيك Bionic architecture

   تعدادبرگ: 50 اسلاید   قیمت: 18000 تومان     تعدادمشاهده  9


پاورپوینت بررسی معماری بيونيك Bionic architecture
بخشی از مطلب
استفاده از آفرينش‌های طبيعی برای نوآوری در معماری با بهره گیری از تکنولوژی در ابتدای نيمه دوم قرن نوزدهم مشاهده شد. متخصصان انگليسی در سال 1846 برای نخستين بار موفق به پرورش نوعی نيلوفر آبی عظيم در اروپا شدند كه قطر برگ‌های آن به دو متر می ‌رسيد. پاکستون - معمار انگليسی ‌تبار- با ديدن استحكام برگ‌های وزين نيلوفر آبی به مطالعه قفسه‌بندی مدور و ساختار شعاعی اين گل پرداخت. حاصل اين تفحص ابداع ساختار جديدی برای سقف سبك شيشه‌ای در ساختمان بود كه در قصر كريستال نمايشگاه جهانی لندن در سال 1851 عرضه و موفق به جلب نظر منتقدان شد. موارد ديگری همچون همكاری و مطالعه‌ ی بين رشته‌ های ساختار استخوان‌های ران انسان برای ساخت سازه‌های سبك و مرقوم به صرفه  در قرن نوزدهم مشاهده می شود. با شروع قرن بيستم (before modernism) و سپس سال‌های ابتدای دوران مُدرن كم و بيش به تلاش‌های مشابهی برخورد می شود كه البته بيشتر به صورت نظری باقی ‌ماندند. علاقهء لوكوربوزيه به صدف ‌داران و بررسی ساختار بدن اين جانداران می ‌تواند مثالی در اين زمينه باشد ولی تکامل مستقل دانش مسیر صعودی به خود گرفت.پس از جنگ جهانی دوم و با آغاز دهه‌ی شصت در قرن بيستم ؛ تبادل علمی بين گرايش‌های علوم طبيعی و فنی مجدداً رونق گرفت. در جريان همايشی در اوهايو  كه نيروی هوايی آمريكا در سال 1960 برگزار كرد، برای اولين بار واژه‌ای به نام «Bionic» از تركيب دو لغت «Biology» و «Technique» زاده شد كه می‌توانيم به فارسی «علم فرآيند زيستى» ترجمه كنيم. اين واژه دربرگيرنده كار همه‌ی متخصصانی است كه تلاش دارند برای حل مشكلات فنی خود از دانسته‌های طبيعت در پرتو فناوری الهام بگيرند. طيف گسترده‌ای از اختراعات را در نيمه دوم قرن گذشته می‌بينيم كه می‌توان آن‌ها را در مجموعهء بيونيك جای داد. الهام از نقش پولك‌ها و ساختار پوست كوسه برای اختراع نوعی رنگ هواپيما كه نيروی اصطكاك هوا را به شدت كاهش می دهد؛ فقط يك نمونه از دستاوردهای مهندسی اين برخورد جديد بود.نمايشگاه مونترال (1967) اثر فِرای اِتو با الهام از تارهای مستحكم عنكبوت يا ايستگاه ته ژه وه شهر ليون (1989) اثر سانتياگو كالاتراوا با الهام از بدن سبك پرنده می باشند.اما بيونيك در معماری تنها به كندوكاو در ساختار بهينه جانداران و كاوش در «نحوه‌ی عملكردها» خلاصه نمی‌شود. طيف گسترده‌ای از برخوردهای جديد را می‌توان امروزه به بيونيك نسبت داد. مباحثی چون بررسی فرآيندهای زنده و الهام از آن‌ها برای بهينه‌ سازی كلان طرح ها، تجزيه مراحل طراحی و سازماندهی مجدد آن به كمك مدل‌های پيچيده رياضی شکل گرفت. الگوريتم‌های ریاضی مبتنی بر طبیعت سبب ابداع و استفاده از الگوريتم‌های ژنتیک در تحلیل سازه و سیستم های نیازمند به پیش بینی، روش شبکه های عصبی، روشهای جبر فراکتل و جبر آشفته(Cheas) برای يافتن اَشكال و تحلیل فرم‌های بهينه در اواخر قرن بیستم گردیده است و این موضوع را بیان می دارد که حتی روش های ریاضی تحلیل سیستم نیز از الگوهای طبیعی پیروی می کنند و لذا ساختار فعلی طراحی باید کاملاً دگرگون گردد. (غفوری پور،1379)
استفاده از انرژي خورشيدي در صورت بومي شدن فناوري استفاده از آن مي تواند در استقلال صنعتي كشور نقشي ارزنده ايفا نمايد. علاوه بر آن به دليل موقعيت جغرافيايي ايران امكان خودكفايي كشور در زمينه انرژي نيز فراهم است. ترويج استفاده از انرژي خورشيدي مي تواند زمينه ساز توليد شغل نيز در بسياري زمينه هاي توليد مصالح، ساخت دستگاهها، احداث سيستمهاي انتقال، و ساير زمينه هاي مربوطه گردد و نه تنها به نيروي كار نيمه ماهر نياز دارد كه براي متخصصين نيز توليد شغل خواهد نمود .استفاده از انرژي خورشيدي گامي مؤثر در جهت در تقليل  و حذف استفاده از انرژي فسيلي در ساختمان و در نتيجه كاهش آلودگي مي باشد(واتسون، 1377).
و.....


کلمات کلیدی مرتبط:
معماری بيونيك ,Bionic architecture ,پاورپوینت معماری بيونيك ,نوآوری در معماری , ,بهره گیری از تکنولوژی ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی تاثیر عامل آب و هوا در معماری و ایجاد مناطق مسکونی
پاورپوینت بررسی بحران اقلیمی بحران انرژی و رابطه آن با معماری
پاورپوینت بررسی بهشت سرد زمین نروژ
پاورپوینت بررسی ساختمان سازگار با انسان و طبیعت در جستجوی معماری دوستدار محیط زیست
پاورپوینت بررسی اقلیم سرد وکوهستانی
پاورپوینت بررسی اقلیم معتدل و مرطوب
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی و معماری سرد و کوهستانی
پاورپوینت بررسی اقليم و معماری ايران
پاورپوینت بررسی تنظيم شرايط محيطي
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی و تاثیر آن به روی معماری بومی ایران
پاورپوینت بررسی ساختمان‌های کم مصرف EC+
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی معماری شیراز جهت جانمایی سایت بیمارستان
پاورپوینت بررسی اکولوژی در معماری
پاورپوینت بررسی عناصر معماری سنتی و معاصر شهر اردبیل
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی و اقلیمی با توجه به اقلیم ایران
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی جغرافیایی اردکان
پاورپوینت بررسی انرژی باد در محدوده روش‌های MCDM
پاورپوینت بررسی فرآیند ساختمان های سازگار با انسان و طبیعت و معماری دوستدار محیط زیست
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم شهر سبزوار
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم سیستان و بلوچستان

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد