خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی اصول عمدة طراحي مسکن در اقليم گرم و خشک

   تعدادبرگ: 90 اسلاید .   قیمت: 10000 تومان   حجم فایل: 3147 kb  تعدادمشاهده  27


پاورپوینت بررسی اصول عمدة طراحي مسکن در اقليم گرم و خشک
برخی اسلاید ها غیر قابل ویرایشند
بخشی از مطلب
-جهت خانه در شرايط اقليم گرم و خشک بايد چنان باشد که آفتاب گرم بعد از ظهر تابستان را کاملاً رد کند . اگر قرار باشد که بدنه ساختمان  در يک جهت باشد 25 درجة شرقي مطلوبترين جهت است و مي توان آن را تا 35 درجة جنوب شرقي تغيير داد.
-چنان که نمونه ها نشان مي دهد . در بخش دروني شهر- شهر قديمي- خانه ها که ارتفاع اند:سرداب زير زمين قرار دارد ، تالار معمولاً ارتفاع دو طبقه (مجموع ارتفاع اطاق سه دري مجاور و بالا خانه ) را به خود مي گيرد. از اين رو در مرحلة نوسازي پيش بيني يک تا سه طبقه  در شرايط موجود از نظر زمين، دسترسي به خدمات شهري منطقي به نظر مي رسد.
- در نظر گرفتن عنصر موثري مانند ايوان، فضاي – فضاي نيمه باز- که در تابستان هاي اقليم گرم و خشک بسيار مورد استفاده است ، و نيز فضاي کوچک و بسته و دروني که معمولاً خنک است و مي تواند تا حدودي کار زير زمين را در طبقة هم کف انجام مي دهد، بسيار منطقي است. جايگزيني اين عناصر در مجموعة فضاهاي خانه به ويژه از نظر جهت تاب آفتاب داراي اهميت بسيار است.
-انعطاف پذيري فضاي داخلي خانه تا آنجا که لطمه به اصول اساسي طراحي نزند مي تواند در نظر گرفته شود.
- انواع مصالح ساختماني که در ساختن خانه ها به کار مي رود بايد محدود و هماهنگ باشد.
-ناصاف کار کردن و پس نمودن سطح خارجي (براي مثال جلو و عقب کار کردن لايه هاي سطح ديوار ) و به وجود آوردن گوديهاي سايه دار از شدت تابش آفتاب بر برنامه هاي رو به آفتاب بدنة غرب – مي کاهد . در موارد بسياري در معماري ايران اين راه حل هم بدين منظور و هم به منظور از بين بردن مشکل ناصافي بدنه و تنوع ديد به کار گرفته شده است.
-موقع مناسب پوشش گياهي در حياط مجاور اطاق است . اين حالت باعث جذب گرماي تابشي و جلوگيري از انعکاس آن را به داخل اطاق مي شود. در عين حال جريان خفيف هوا از ميان شاخ و برگ درخت که مي گذرد، خنک مي شود و به داخل اطاق مي رود.
-بيشترين مقدار تعادل گرماي داخل وقتي برقرار مي شود که ديوارهاي فضاي نشيمن که در روز مورد استفاده قرار مي گيرد. از مصالح سنگين و فضاي خواب که در شب مورد استفاده واقع مي شود از مصالح سبک ساخته شود.
-تغيير هوا در اثر تمايل هواي گرم به بالا رفتن يکي از علتهاي به کار بردن سقف بلند در محيطهاي گرم است. از اين رو در صورت امکان مي توان سقف را بلند گرفت.
- در ترکيب بنا کم کردن سطح خارجي رو به آفتاب بايد مورد نظر قرار گيرد. در اقليم گرم و خشک بيشترين ميزان گرماي تابشي بر روي بام است. ترکيب گنبدي بام که تابش آفتاب روي آن متفاوت است و قسمتي از بدنة گنبد در نيم سايه قرار مي گيرد، يک راه حل است.
-بلند گرفتن جان پناه بام خانه براي جلوگيري از وزش بادهاي شبانه به منظور خوابيدن روي بام منطقي است. همچنين جان پناه بلند خلوت فضايي پشت بام را فراهم مي کند. کوچه را يشتر سايه مي گيرد و روي بام خانه نيز سايه مي اندازد.
-سنگين ترين بار گرمايي بر بام افقي قرار مي گيرد. لذا ÷يش بيني هر گونه سايه انداز و تغيير سطح براي کردن بام از حالت سطح منطقي است. همچنين بايد در نظر داشت که جانب غربي سنگين ترين بار گرماي تابشي را نسبت به ساير جوانب ساختمان دريافت مي دارد.
-بخشي از اصول طراحي:
-مهمترين ويژگي فضايي بخش دروني  ترکيب ساختار آن است که بر پيوستگي فضايي ميان عناصر مرکز شهر و مراکز محلات از طريق گذرهاي اصلي استوار است.
-نظم دهي مجدد بازار، به عنوان مرکز اصلي شهر بايد به استقرار عناصر شهري نو واستفاده جديد از عناصر عملکردي بازار که متروک و مخروبه شده است و نيز ايجاد ارتباط فضايي مجموعة بازار با ساير بخشهاي شهر توسز حمل و نقل عمومي .
- از نظر اقليم ساخت  شهر بايد متراکم و پر سايه باشد و از نفوذ آفتاب به داخل خود جلوگيري کند رعايت اصول طراحي شهري و فضاهاي مسکوني اين امکان را مي دهد که کوچه ها و خيابانهاي محلي تا آنجا که ممکن است باريک طراحي شود که از نفوذ آفتاب جلوگيري مي کند.
و.....
 


کلمات کلیدی مرتبط:
معماری ,مسکن در اقليم گرم و خشک ,اصول عمدة طراحي مسکن ,خانه در اقليم گرم و خشک ,مجتمع مسکونی در اقليم گرم و خشک , ,فهرست مطالب ,مقدمه ,ترکيب بنا ,بخشي از اصول طراحي ,تاثیر باد , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی تاثیر عامل آب و هوا در معماری و ایجاد مناطق مسکونی
پاورپوینت بررسی بحران اقلیمی بحران انرژی و رابطه آن با معماری
پاورپوینت بررسی بهشت سرد زمین نروژ
پاورپوینت بررسی ساختمان سازگار با انسان و طبیعت در جستجوی معماری دوستدار محیط زیست
پاورپوینت بررسی اقلیم سرد وکوهستانی
پاورپوینت بررسی اقلیم معتدل و مرطوب
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی و معماری سرد و کوهستانی
پاورپوینت بررسی اقليم و معماری ايران
پاورپوینت بررسی تنظيم شرايط محيطي
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی و تاثیر آن به روی معماری بومی ایران
پاورپوینت بررسی ساختمان‌های کم مصرف EC+
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی معماری شیراز جهت جانمایی سایت بیمارستان
پاورپوینت بررسی اکولوژی در معماری
پاورپوینت بررسی عناصر معماری سنتی و معاصر شهر اردبیل
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی و اقلیمی با توجه به اقلیم ایران
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی جغرافیایی اردکان
پاورپوینت بررسی انرژی باد در محدوده روش‌های MCDM
پاورپوینت بررسی فرآیند ساختمان های سازگار با انسان و طبیعت و معماری دوستدار محیط زیست
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم شهر سبزوار
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم سیستان و بلوچستان

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد