خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی سیستم تهویه طبیعی در معماری

   تعدادبرگ: 132 اسلاید .   قیمت: 10000 تومان   حجم فایل: 5153 kb  تعدادمشاهده  17


تقریباً همه ساختمانهای تاریخی به طور طبیعی تهویه می شدند ، اگرچه بسیاری از اینها با افزودن دیوارهای پارتیشن و سیستم های مکانیکی به خطر افتاده اند. با افزایش آگاهی از هزینه و تأثیرات زیست محیطی استفاده از انرژی ، تهویه طبیعی به روشی فزاینده جذاب برای کاهش مصرف انرژی و هزینه و تأمین کیفیت محیطی قابل قبول در محیط داخلی و حفظ آب و هوای داخلی سالم ، راحت و مولد تبدیل شده است ، نه بیشتر رویکرد غالب استفاده از تهویه مکانیکی. در آب و هوا و ساختمانهای مطلوب ، از تهویه طبیعی می توان به عنوان جایگزینی برای گیاهان تهویه مطبوع استفاده کرد و 10 تا 30٪ کل انرژی مصرفی را صرفه جویی کرد.

سیستم های تهویه طبیعی برای انتقال هوای تازه به درون ساختمان ها به اختلاف فشار متکی هستند. اختلاف فشار می تواند در اثر باد یا اثر شناوری ایجاد شده در اثر اختلاف دما یا اختلاف رطوبت ایجاد شود. در هر صورت ، میزان تهویه به اندازه و محل قرارگیری دهانه های ساختمان بسیار مهم خواهد بود. فکر کردن در مورد سیستم تهویه طبیعی به عنوان یک مدار ، با در نظر گرفتن مساوی منبع تغذیه و اگزوز ، مفید است. دهانه های بین اتاق ها مانند پنجره های ترانس ، پنجره ، کوره یا نقشه های باز تکنیک هایی برای تکمیل مدار جریان هوا از طریق یک ساختمان هستند. الزامات کد مربوط به انتقال دود و آتش ، چالش هایی را برای طراح سیستم تهویه طبیعی ایجاد می کند. به عنوان مثال ، بناهای تاریخی از پله ها به عنوان پشته اگزوز استفاده می کردند ، تکنیکی که اکنون در بسیاری از موارد توسط الزامات کد جلوگیری می شود.
شرح

تهویه طبیعی ، برخلاف تهویه با فشار فن ، از نیروهای طبیعی باد و شناور برای رساندن هوای تازه به ساختمان ها استفاده می کند. برای از بین بردن بو ، تأمین اکسیژن برای تنفس و افزایش آسایش حرارتی ، در ساختمان ها هوای تازه مورد نیاز است. در سرعت هوای داخلی 160 فوت در دقیقه (دور در دقیقه) ، دمای داخلی درک شده را می توان تا 5 درجه فارنهایت کاهش داد. با این حال ، بر خلاف تهویه مطبوع واقعی ، تهویه طبیعی در کاهش رطوبت هوای ورودی بی تأثیر است. این امر در استفاده از تهویه طبیعی در مناطق مرطوب محدودیت ایجاد می کند.
الف. انواع اثرات تهویه طبیعی

باد می تواند هوا را از طریق روزنه های موجود در دیوار در طرف بادگیر ساختمان منفجر کند و هوا را از دهانه های سمت چپ و سقف بیرون بکشد. اختلاف دما بین هوای گرم داخل و هوای خنک در خارج می تواند باعث بالا رفتن و خروج هوای اتاق در سقف یا برجستگی شود و از طریق روزنه های پایین دیواره وارد شود. به طور مشابه ، شناوری ناشی از اختلاف رطوبت می تواند به ستونی تحت فشار از هوای خنک شده متراکم و تبخیری اجازه دهد تا یک فضا را تأمین کند و هوای مرطوب تر و گرمتر در نزدیکی قسمت بالای آن تخلیه شود. این سه نوع اثرات تهویه طبیعی بیشتر در زیر شرح داده شده است.


فهرست مطالب
انواع سیستم های تهویه
تهویه طبیعی
استفاده از تهویه طبیعی در طراحی معماری
مرکز خرید بلو واتر انگلستان
تهویه ی عبوری طبیعی
تصاویر Lee house
تهویه طبیعی القایی
تهویه دودکشی
تصاویر گنبد پارلمان آلمان جدید رایشتاگ
سیستم های خنک کننده ی تبخیری
استفاده از تهویه طبیعی در طول روز تا زمان رسیدن به دمای مناسب سه هدف دارد :
اصول و عوامل تهویه طبیعی
استفاده از تهویه هوا
معایب تهویه مکانیکی
هدف از تهویه
هوای کهنه یا همان آلودگیهای اصلی
سه روش تهویه طبیعی
تهویه یک سمت ( یکطرفه)   
تهویه عبوری
تهویه مکشی
مسیر های ورود و خروج موضعی و مرکزی
محاسن و معایب روشهای موضعی و مرکزی
تصاویر تهویه طبیعی در سرویس بهداشتی
تصاویر تهویه طبیعی در نشیمن
نشان دادن نحوه ی نور دهی در تهویه ی طبیعی
نشان دادن نحوه ی قرارگیری دیوارها در بهتر شدن تهویه طبیعی
تصاویر حیاط مرکزی
تهویه طبیعی در حیاط ساختمان
تصاویر تهویه طبیعی با حیاط مرکزی
تصاویر تهویه طبیعی در آشپزخانه
تصاویر تهویه در اتاق خواب
آتریوم
آتریوم و پدیده ی گلخانه ای
آتریوم و پدیده ی اثر کشی
آتریوم و تهویه
استفاده از دیوار سبز در تهویه
تصاویر تهویه به وسیله ی بام سبز
تپه ها
عناصر آبی
مبلمان هایی از جنس نی سبد بافی یا بامبو
ارتفاع پنجره
منحرف کننده های جریان هوا یا باد
پنجره های سقفی
مزایای تهویه طبیعی
منابع

 


کلمات کلیدی مرتبط:
سیستم تهویه طبیعی ,تهویه طبیعی معماری ,پاورپوینت تهویه طبیعی ,انواع سیستم های تهویه ,تهویه طبیعی ,اصول و عوامل تهویه طبیعی ,استفاده از تهویه هوا ,معایب تهویه مکانیکی ,تهویه ی عبوری طبیعی ,تصاویر Lee house ,تهویه طبیعی القایی ,تهویه دودکشی ,سیستم های خنک کننده ی تبخیری,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت تحلیل و بررسی پوسته‌های اقلیمی
پاورپوینت بررسی عوامل موثر تهویه طبیعی در ساختمان
پاورپوینت انواع تهویه طبیعی در ساختمان
پاورپوینت عملکرد و نقش بادگیرها در پایدارسازی معماری کویر
استفاده از باد

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد