خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی تقسيمات اقليمي در ايران

   تعدادبرگ: 42 اسلاید   قیمت: 20000 تومان     تعدادمشاهده  14


پاورپوینت بررسی تقسيمات اقليمي در ايران

با وجود آنكه ايران داراي دو حوزه بزرگ آبي ، درياي خزر و خليج فارس ، مي باشد اما به دليل وجود و نحوه قرار گيري رشته كوههاي البرز و زاگرس اثرات اين دو محدوده به نواحي بسيار نزديك به آنها بوده و ندرت مشاهده گرديده است كه اين اثري در تعديل درجه حرارت هواي قسمت هاي داخلي داشته باشند .
در مورد تقسيمات اقليمي در ايران دانشمندان ايران مبناي كار خود را بر اساس روشن كوپن قرار داده اند . الته به دليل كمبود اطلاعات درباره شرايط آب و هواي ايران و به دليل موقعيت استثنايي كشور ، استخراج اين تقسيمات براي ايران در پاره اي از موارد با واقعيت متفاوت است اما همانطور كه مهندس عدل در بررسي مطالعات كوپن مي نويسد منظور از تقسيمات اقليمي مشخص ساختن نقاطي است كه از حيث آب و هوا اگر هم كاملا با هم تطابق ندارند لا اقل تا حدي شباهت داشته باشند .
ترديد نيست كه در كشوري كوهستاني مانند ايران دو منطقه هيچوقت با هم شباهت كامل اقليمي كشور وجود داشته باشد بهترين طريقه همان اصولي ايت كه كوپن معين كرده است و بايد بناچار از آن پيروزي نمايد ، منتها بايد تغييراتي در آن داده شود تا منظور حقيقي تامين گرديده و مناطقي كه داراي آب و هواي مشابهي هستند تحت يك فرمول معين قرار گيرند و معرفي شوند .
بنابراين مي توان تقسيمات چهار گانه اقليم ايران را كه توسط دكتر حسن گنجي پيشنهاد شده است مورد استفاده قرار داد. نامبرده تقسيم بندي كوپن را با مختصر تغييراتي و با توجه به عوارض جغرافيايي كشور ، به شرح ذيل پذيرفته است .
اقليم معتدل و مرطوب ( سواحل جنوبي درياي خزر )
اقليم سرد ( كوهستانهاي غربي )
اقليم گرم وخشك ( فلات مركزي )
اقليم گرم و مرطوب ( سواحل جنوبي ايران )
و.....


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت بررسی تقسيمات اقليمي در ايران , ,با وجود آنكه ايران داراي دو حوزه بزرگ آبي ، درياي خزر و خليج فارس ، مي باشد اما به دليل وجود و نحوه قرار گيري رشته كوههاي البرز و زاگرس اثرات اين دو محدوده به نواحي بسيار نزديك به آنها بوده و ندرت مشاهده گرديده است كه اين اثري در تعديل درجه حرارت هواي قسمت ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی ساختمان سازگار با انسان و طبیعت در جستجوی معماری دوستدار محیط زیست
پاورپوینت بررسی اقلیم سرد وکوهستانی
پاورپوینت بررسی اقلیم معتدل و مرطوب
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی و معماری سرد و کوهستانی
پاورپوینت بررسی اقليم و معماری ايران
پاورپوینت بررسی تنظيم شرايط محيطي
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی و تاثیر آن به روی معماری بومی ایران
پاورپوینت بررسی ساختمان‌های کم مصرف EC+
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی معماری شیراز جهت جانمایی سایت بیمارستان
پاورپوینت بررسی اکولوژی در معماری
پاورپوینت بررسی عناصر معماری سنتی و معاصر شهر اردبیل
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی و اقلیمی با توجه به اقلیم ایران
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی جغرافیایی اردکان
پاورپوینت بررسی انرژی باد در محدوده روش‌های MCDM
پاورپوینت بررسی فرآیند ساختمان های سازگار با انسان و طبیعت و معماری دوستدار محیط زیست
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم شهر سبزوار
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم سیستان و بلوچستان
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم شهر تبریز
پاورپوینت بررسی مطالعات اقلیمی شهر بندرانزلی
جدول سوات تحلیل نظام های سه گانه در فضای شهری

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد