خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی اقليم سرد كوهستانهاي غربي استان کردستان

   تعدادبرگ: 85 اسلاید .   قیمت: 10000 تومان   حجم فایل: 4067 kb  تعدادمشاهده  12


پاورپوینت بررسی اقليم سرد كوهستانهاي غربي استان کردستان

ك.هستانهاي غربي كه دامنه هاي غربي  رشته كوههاي مركزي ايران را شامل مي شوند ، با توجه به اينكه در اين منطقه متوسط دماي هوا در گرمترين ماه سال بيش از 10 و متوسط حداقل دماي هوا در سردترين ماه كمتر از 3- درجه سانتيگراد است ، جزو مناطق سردسير محسوب مي گردند . سلسله كوه هاي غربي چون سدي مانع نفوذ هواي مرطوب مدينترانه به داخل فلات ايران شده و رطوبت هوا  را در دامنه هاي خود نگه مي دارند از ويژگي هاي اين اقليم گرماي شديد دره ها در تابستان و اعتدال آنها در فصل زمستان است .مقدار و شدت تابش آفتاب در تابستان اين منطقه زياد و در زمستان بسيار كم است .
زمستانهاي طولاني سرد و سخت بوده و چندين ماه از سال پوشيده از يخ است . در سراسر اين منطقه از آذربايجان تا فارس زمستانهاي به شدت سرد بوده و سرما از اوائل آذر ماه شروع شده و كم و بيش تا اواخر فروردين ماه ادامه مي يابد . مقدار بارندگي در تابستان كم و در زمستان زياد و اكثرا به صورت برف است .
يك تذكر مهم : براي دست يابي به يك طرح معماري منطقي و هم آهنگ با اقليم علاوه بر توجه به تنوع اقليم مورد نظر و تغييرات دما و رطوبت هواي اين منطقه در رابطه با " جدول بيو كليماتيك " ساختماني در نظر گرفتن موقعيت خورشيد و وزش بادهاي محلي در آن منطقه ضروري است . موقعيت خورشيد كه تابع عرض جغرافيايي بوده در تعيين جزئيات ساختماني از قبيل ابعاد پنجره ها و سايه بان ها  و هم چنین جهت استقرار ساختمان می باشد . بنابراین برای رسیدن به یک طرح مطلوب لازم است که این دو عامل نیز به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد جدول ( اولگی ) شرایط آسایش فیزیکی انسان را در رابطه با شرایط اقلیمی پیرامونش مشخص می سازد می تواند تعیین کننده نوع اقلیم مناطق مختلف باشد .
و.....


کلمات کلیدی مرتبط:
اقليم سرد کردستان ,اقليم كوهستانهاي غربي کردستان ,اقليم استان کردستان ,پاورپوینت اقليم سرد کردستان ,شرایط اقلیمی کردستان ,
مقالات مرتبط در این دسته

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد