خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی معماری ارتباط و پیوندهای معماری و اقلیم

   تعدادبرگ: 100 اسلاید   قیمت: 29900 تومان     تعدادمشاهده  13


پاورپوینت بررسی معماری ارتباط و پیوندهای معماری و اقلیم

فهرست مطالب
مقدمه
وضعیت موجود در ایران، مفهوم پایداری، کارایی انرژی در مقیاس شهر
تقسیم بندی اقلیمی
اقلیم، عوامل تشکیل دهنده
شاخصهای ارزیابی
آسایش حرارتی، عوامل تاثیرگذار بر اقلیم
سیستمها و سامانه های انرژی
مصرف انرژی در ساختمان
تکنیکها و روشهای گرمایش خورشیدی
طراحی اقلیمی شهر و ساختمان )جهت گیری، فرم و هندسه، پوسته، جداره های نورگذر، سیستمهای ذخیره سازی انرژی، عناصر فعال و غیر فعال، سایبان، بالکن، رو اق،
تابش بند، مصالح خارجی و داخلی، نور،...(
سنجش و ممیزی ساختمان سیستمهای رتبه بندی –
شبیه سازی نرم افزاری در حوزه انرژی
منابع

اگر مثل من در شهری زندگی می کنید، میانگین روز شما ممکن است بسیار شبیه من باشد: صبح از خواب بیدار می شوم، به محل کار می روم، یک روز را در دفتر می گذرانم، به خانه برمی گردم و چراغ ها را خاموش می کنم تا بخوابم. در هر مرحله، من با خدماتی که از انرژی پشتیبانی می‌کنند، تعامل دارم. از حمل‌ونقل و روشنایی خیابان گرفته تا گرمایش و سرمایش در ساختمان‌ها، چیزی که از زندگی روزمره من حمایت می‌کند، خدمات انرژی است که به صورت محلی در دسترس هستند. بنابراین، فوری ترین رابطه من با انرژی در سطح شهر است، و دقیقاً به همین دلیل است که شهرها در تلاش جهانی برای پایداری بسیار حیاتی هستند.

پیش بینی می شود از هم اکنون تا سال 2030 تعداد ساکنان شهرها از 3.5 میلیارد به 5 میلیارد نفر افزایش یابد. شهرنشینی با این نرخ به طور قابل توجهی تقاضای انرژی را افزایش می دهد، زیرا انرژی بیشتری برای حمایت از فعالیت های اقتصادی بیشتر، زیرساخت های توسعه یافته و نیاز روزافزون به خدمات شهری مورد نیاز است. این امر به ویژه در مورد کشورهای در حال توسعه صادق است که 90 درصد رشد شهری را در پانزده سال آینده به خود اختصاص خواهند داد. برای اطمینان از پایداری چنین رشدی، شهرها باید کارآمدتر انرژی شوند.

بهره وری انرژی میزان انرژی مورد نیاز برای ارائه یک محصول یا خدمات را کاهش می دهد. در عین حال، طیف وسیعی از مزایای دیگر از جمله بهبود عملکرد اقتصادی و رقابت، رشد شغلی، امنیت انرژی و سلامت بهتر را ارائه می دهد. همچنین یک اقدام حیاتی برای کاهش تغییرات آب و هوایی است. تا یک سوم کاهش انتشار گازهای گلخانه ای جهانی که برای دستیابی به هدف توافقنامه پاریس در مورد تغییرات آب و هوایی لازم است، می تواند ناشی از بهره وری انرژی باشد. به این دلایل، SDG 7 خواستار دو برابر شدن نرخ بهره وری انرژی در سطح جهان تا سال 2030 است (هدف 7.3).

برای شهرها، بهره وری انرژی هم یک ضرورت بلندمدت و هم یک فرصت است. شهرها با توجه به ماهیت چندوجهی آنها به عنوان مصرف کنندگان انرژی، مدیران شبکه های انرژی و تولیدکنندگان بالقوه انرژی، به طور منحصر به فردی برای تشویق و به کارگیری اقدامات بهره وری انرژی قرار دارند. مدیران شهری می توانند ارتباط موثری در برابر شهروندان خود داشته باشند، زیرا آنها نزدیک ترین سطح دولت به مردم هستند. برای توانمندسازی مقامات شهری برای ارائه پتانسیل گسترده بهره وری انرژی، چندین عنصر مورد نیاز است.

    دولت های شهری باید چارچوب سیاست گذاری مناسبی را برای اجرا ایجاد کنند. این به معنای ادغام بهره وری انرژی در اولویت ها و استراتژی های محلی، از جمله اجرای سیاست ها و برنامه های ملی بهره وری انرژی در سطح محلی و اطمینان از اینکه چنین اقداماتی بخشی از برنامه بلندمدت توسعه شهری است، است. برای به حداکثر رساندن خرید و ایجاد حس مالکیت مشترک، باید با چند ذینفع مشورت شود. بهره وری انرژی مقطعی است و طیفی از بازیگران، از سیاست گذاران و سرمایه گذاران گرفته تا ارائه دهندگان خدمات و مصرف کنندگان را در بر می گیرد. این منافع متنوع باید در نظر گرفته شود تا مبنایی موفق برای اقدام بلندمدت در مورد بهره وری انرژی شهری ایجاد شود. اولویت‌ها و اهداف گسترده‌تر نیز باید با این الزامات همسو شوند تا دولت‌های محلی و مرکزی بتوانند به طور مشترک در جهت تحقق اهداف ملی یا بین‌المللی بهره‌وری انرژی و پایداری کار کنند.


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت بررسی معماری ارتباط و پیوندهای معماری و اقلیم , ,فهرست مطالب ,مقدمه ,وضعیت موجود در ایران، مفهوم پایداری، کارایی انرژی در مقیاس شهر ,تقسیم بندی اقلیمی ,اقلیم، عوامل تشکیل دهنده ,شاخصهای ارزیابی ,آسایش حرارتی، عوامل تاثیرگذار بر اقلیم ,سیستمها و سامانه های انرژی ,مصرف انرژی در ساختمان ,تک,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی تاثیر عامل آب و هوا در معماری و ایجاد مناطق مسکونی
پاورپوینت بررسی بحران اقلیمی بحران انرژی و رابطه آن با معماری
پاورپوینت بررسی بهشت سرد زمین نروژ
پاورپوینت بررسی ساختمان سازگار با انسان و طبیعت در جستجوی معماری دوستدار محیط زیست
پاورپوینت بررسی اقلیم سرد وکوهستانی
پاورپوینت بررسی اقلیم معتدل و مرطوب
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی و معماری سرد و کوهستانی
پاورپوینت بررسی اقليم و معماری ايران
پاورپوینت بررسی تنظيم شرايط محيطي
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی و تاثیر آن به روی معماری بومی ایران
پاورپوینت بررسی ساختمان‌های کم مصرف EC+
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی معماری شیراز جهت جانمایی سایت بیمارستان
پاورپوینت بررسی اکولوژی در معماری
پاورپوینت بررسی عناصر معماری سنتی و معاصر شهر اردبیل
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی و اقلیمی با توجه به اقلیم ایران
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی جغرافیایی اردکان
پاورپوینت بررسی انرژی باد در محدوده روش‌های MCDM
پاورپوینت بررسی فرآیند ساختمان های سازگار با انسان و طبیعت و معماری دوستدار محیط زیست
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم شهر سبزوار
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم سیستان و بلوچستان

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد