خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی توربین بادی چیست

   تعدادبرگ: 36 اسلاید   قیمت: 18000 تومان     تعدادمشاهده  22


پاورپوینت بررسی توربین بادی

انرژی باد از حرکت توده های هوا در جو در نتیجه اختلاف دما تولید می شود. توده های هوای گرم شده در اتمسفر بالا می روند. فضای خالی از توده هوای سرد پر شده است. حرکات ناشی از اختلاف دما باعث ایجاد یک چرخه پیوسته می شود. 1-2 درصد انرژی خورشیدی در جو به انرژی باد تبدیل می شود. گرمایش توده های هوا توسط خورشید تداوم باد را تضمین می کند. برای تولید انرژی باد نیازی به مواد اولیه نیست. کربن خنثی در نظر گرفته می شود زیرا هیچ آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند.
چگونه از نیروی باد برق دریافت کنیم؟
توربین بادی به سادگی مانند یک پره هوا کار می کند. یک ملخ با نیروی رانش حاصل از باد می چرخد ​​و انرژی مکانیکی آزاد می شود. الکتریسیته توسط انرژی مکانیکی که به ژنراتورها هدایت می شود تولید می شود. توربین های بادی از اجزای بسیاری برای افزایش کارایی تشکیل شده اند. به طور کلی، یک توربین بادی؛ از قسمت برج، پروانه و موتورخانه تشکیل شده است. بخش ماشین آلات متشکل از ژنراتور، واحدهای کنترل و دوک ها در بالای برج قرار دارد. انرژی مکانیکی دریافتی از پروانه به کمک شفت به قسمت ماشین آلات منتقل می شود.

اگرچه توربین های بادی منطق عملیاتی ساده ای دارند، اما می توانند مقادیر بالایی برق تولید کنند. در حالی که ظرفیت تولید اولین توربین های بادی در محدوده 20-30 کیلووات بود، توربین های مدرنی که امروزه استفاده می شوند می توانند برق در سطح مگاوات تولید کنند. انواع توربین های بادی محور افقی معمولاً در تولید برق ترجیح داده می شوند. توربین های بادی نیز دارای محور عمودی و محور شیبدار هستند. میانگین طول عمر حدود 25 سال است. محیطی که توربین بادی در آن قرار دارد، شرایط آب و هوایی و کیفیت مواد تولیدی؛ مهم ترین عواملی هستند که طول عمر آن را تعیین می کنند.
چه مدت با توربین های بادی برق تولید می شود؟
برخلاف تصور رایج، تولید برق با توربین های بادی روش جدیدی نیست. مردم برای قرن ها از انرژی مکانیکی با استفاده از آسیاب های بادی استفاده کرده اند. در سال 1887، پروفسور اسکاتلندی جیمز بلیت، اولین آسیاب بادی، جد توربین های بادی امروزی را ساخت که می توانست با استفاده از انرژی باد برق تولید کند. در آغاز قرن بیستم، تحقیقات در تونل های باد منجر به توسعه توربین های بادی شد.
یکی از اولین کشورهایی که با توربین های بادی برق تولید می کند دانمارک است. دانمارک که در دهه 1970 به منابع انرژی جایگزین روی آورد، تولید اولین توربین های بادی مدرن را آغاز کرد.
در سال 1919، تحقیقات فیزیکدان آلبرت بتز نشان داد که با توجه به قوانین بقای جرم و انرژی، حداکثر 59.3 درصد از انرژی جنبشی باد می تواند در توربین ها استفاده شود. با طراحی های مدرن توربین، حد تعیین شده توسط قانون بتز را می توان به 70-80٪ افزایش داد.

فهرست مطالب

مقدمه

بازدهی توربین بادی چگونه است؟

انواع توربین ‌های بادی

اجزاء توربین بادی

توربین بادی چگونه کار می کند؟

توربین بادی چقدر می تواند برق تولید کند؟

مزایای استفاده از توربین بادی

چالش های استفاده از توربین بادی

توربین بادی در ایران

آینده انرژی باد
 


کلمات کلیدی مرتبط:
توربین بادی ,پاورپوینت توربین بادی ,بررسی توربین بادی ,پاورپوینت بررسی ,توربین بادی چیست ,چگونه از نیروی باد ,برق دریافت کنیم؟ ,توربین بادی , ,بازدهی توربین بادی چگونه است؟ , ,انواع توربین ‌های بادی , ,اجزاء توربین بادی , ,توربین بادی چگونه کار می کند؟ , ,توربین بادی چقدر می تواند برق تولید کن,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی ساختمان سازگار با انسان و طبیعت در جستجوی معماری دوستدار محیط زیست
پاورپوینت بررسی اقلیم سرد وکوهستانی
پاورپوینت بررسی اقلیم معتدل و مرطوب
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی و معماری سرد و کوهستانی
پاورپوینت بررسی اقليم و معماری ايران
پاورپوینت بررسی تنظيم شرايط محيطي
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی و تاثیر آن به روی معماری بومی ایران
پاورپوینت بررسی ساختمان‌های کم مصرف EC+
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی معماری شیراز جهت جانمایی سایت بیمارستان
پاورپوینت بررسی اکولوژی در معماری
پاورپوینت بررسی عناصر معماری سنتی و معاصر شهر اردبیل
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی و اقلیمی با توجه به اقلیم ایران
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی جغرافیایی اردکان
پاورپوینت بررسی انرژی باد در محدوده روش‌های MCDM
پاورپوینت بررسی فرآیند ساختمان های سازگار با انسان و طبیعت و معماری دوستدار محیط زیست
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم شهر سبزوار
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم سیستان و بلوچستان
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم شهر تبریز
پاورپوینت بررسی مطالعات اقلیمی شهر بندرانزلی
جدول سوات تحلیل نظام های سه گانه در فضای شهری

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد