خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی مطالعات اقلیمی شهر بندرانزلی

   تعدادبرگ: 36 اسلاید   قیمت: 15000 تومان     تعدادمشاهده  18


پاورپوینت بررسی مطالعات اقلیمی شهر بندرانزلی
 
فهرست مطالب
موقعیت جغرافیایی بندر انزلی
ویژگی های اقلیمی
جدول زیست اقلیمی ساختمانی
جهت ساختمان با توجه به اقلیم بندرانزلی
ویژگی های دمایی بندرانزلی
ویژگی های رطوبتی
تعداد روزهای یخبندان
فشار هوا
بارندگی در بندرانزلی
پرباران ترین شهر ایران
سمت و سرعت باد
نمودار جهت و سرعت باد بندرانزلی
بادهای محلی در استان
زمین لرزه
تابش افتاب در بندر انزلی
پوشش گیاهی بندرانزلی
ویژگی های جمعیتی بندرانزلی
ویژگی های عمومی اقلیم
طراحی اقلیمی
اهداف طراحی اقلیمی
بافت شهری
توصیه های طراحی ساختمان
فرم ساختمان در بندرانزلی
سطح بازشوها
ویژگی های معماری بومی
تهویه مورد نیاز و مناسب در این اقلیم
مصالح مورد استفاده


بيمه نبودن سرمايه‌گذاري‌هاي بسيار زيادي كه طي دهه اخير در زمينه ساخت و ساز اسكله ها و گسترش محوطه‌هاي بندر و همچنين پس كرانه‌هاي آن از قبيل مناطق ويژه اقتصادي و آزاد تجاري صورت گرفته و يا در حال انجام است به صورت غير قابل انكاري بستگي مستقيم به امكان ورود و پهلودهي كشتي‌هاي تجاري دارد. از طرفي سرمايه‌گذاري و توسعه بدون پيشنگري در خصوص ايمني از نظر علم اقتصاد امروز مردود است.
پس مي‌بايستي با اختصاص بخش ناچيزي از سرمايه‌گذاري‌هاي فوق‌الذكر در بخش لايروبي و آبنگاري سرمايه‌گذاري‌هاي اصلي را بيمه نمود. مروري بر تاريخچة تغييرات سطح آب درياي خزر و حجم لايروبي‌هاي صورت گرفته بيانگر اين است كه در مقاطعي امكان بروز وضعيت بحراني وجود دارد. (براي مثال اواسط دهة 50 تا اوايل دهة 60).
براي روشن شدن اين مطلب كافي است كه به اين نكته اشاره گردد براي مثال در صورت افت سطح آب به ميزان 50/0 سانتي‌متر نياز است تا جهت حفظ آبخور مجاز به ميزان بسيار زيادي لايروبي آن هم در يك سطح زماني كوتاه صورت پذيرد كه آن هم بدون تجهيزات كافي امكان پذير نيست.
از طرفي گسترش آتي بندر و اطالة موج شكن‌ها در آينده وضعيتي را پيش خواهد آورد كه نياز به لايروبي به بيش از دو برابر ميزان فعلي افزايش خواهد يافت.
برآورد نيازهاي تجهيزاتي و نيروي انساني در سال‌هاي آتي:
همان‌ گونه كه شرح داده شد سن بالاي تنها لايروب ترايل ساكشن موجود در اين بندر ضريب ايمني انجام تعهدات بخش لايروبي را بسيار كاهش داده و در صورت بروز هر گونه نقص فني در قسمت‌هاي حساس لايروب و خارج از سرويس شدن آن براي مدت زياد كاهش آبخور مجاز بندر و در نهايت كاهش بازدهي بندر را در پي خواهد داشت.
پس از انعكاس مشكلات پيش رويي لايروبي در سنوات گذشته و تصميم‌گيري به جاي مسؤولين محترم سازمان مبني بر خريد يك فروند لايروب ترايل ساكشن 1000 متر مكعبي اين اميد به وجود آمده است كه نه تنها مشكلات حفظ عمق ايجاد شده بر طرف شود بلكه برنامه‌ريزي براي افزايش بيشتر آبخور مجاز تا حد 5/5 متر كه ساخت و ساز اسكله‌ها نيز براي آن طراحي شده نيز ميسر گردد.


کلمات کلیدی مرتبط:
مطالعات اقلیمی شهر بندرانزلی , پاورپوینت مطالعات اقلیمی بندرانزلی ,موقعیت جغرافیایی بندر انزلی ,ویژگی های اقلیمی ,جدول زیست اقلیمی ساختمانی ,جهت ساختمان با توجه به اقلیم بندرانزلی ,ویژگی های دمایی بندرانزلی ,ویژگی های رطوبتی ,تعداد روزهای یخبندان ,فشار هوا ,بارندگی در بندرانزلی ,پرباران ترین شهر ایر,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم سیستان و بلوچستان
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم بندر انزلی
پاورپوینت بررسی طراحی معماری براساس ویژگی های اقلیمی
دانلود بررسی اقلیم گلپایگان و خانه سنتی پاورپوینت
پاورپوینت بررسی اقلیم و معماری شهر گلپایگان
اقلیم و معماری بوشهر
پاورپوینت مطالعات اقلیمی شهر یزد - گرم و خشک

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد