خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی معماری شیراز جهت جانمایی سایت بیمارستان

   تعدادبرگ: 60 اسلاید   قیمت: 25000 تومان     تعدادمشاهده  39


پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی معماری شیراز جهت جانمایی سایت بیمارستان

از چهار رکن مذکور هیچکدام بر دیگری ارجح نیست و اهمیت آنها یکسان است، وسعت شهر و نوع بیمارستان گاهی بر این ارکان تاثیر گذاشته وممکن است یکی ازآنها را ضعیف تر جلوه دهد. در زیررابطه بین ارکان ونوع بیمارستان بررسی می گردد.
بیمارستانها یا عمومی هستند یا تخصصی یا برای بیماریهای جسمی است یا بیماریهای روحی وروانی. به دلیل ابتلای بیشتر مردم به بیماریهای قابل درمان در بیمارستانهای عمومی این دسته از بیمارستانها دارای بیشترین تعداد در سطح جوامع است لذا شهرها براساس وسعت و جمعیت از یک تا چندین بیمارستان عمومی را در خود جای میدهند این بیمارستانهای دارای بعد عملکرد منطقه شهری - شهری و فرا شهری هستند. بیمارستانهای تخصصی وضعیتی نسبتا متفاوت دارند، به دلیل تنوع بیماری های ویژه گوناگونی این بیمارستان ها نسبت به بیمارستان های عمومی بیشتر است اما بر اساس آمارکمتر مبتلایان به هر نوع از این بیماری ها نسبت به بیماری های عام از یک سو و هزینه گزاف تامین ابزار لازم و کمبود پزشک متخصص تعداد شان از بیمارستان های عمومی کمتر است. عمده شهرهای کم جمعیت فاقد بیمارستان تخصصی هستند، برخی از شهرهای با جمعیت متوسط ( حدود پانصد هزار نفر ) به وجود دو الی سه گزینه از بیمارستان های ویژه اکتفا می کنند، کلان شهرها نیز ممکن است همه بیمارستان های تخصص را نداشته باشند لذا بیمارستان های تخصصی موجود در شهرهای متوسط وکلان شهر ها بعد عملکرد شهری و عمدتا فرا شهری دارند.
در شهرهای فاقد بیمارستان تخصصی یا آن دسته از شهرها که بیمارستان های تخصصی برای همه گروه های این دسته از بیماریها را ندارند، درمان برخی از این بیماری ها به شکل محدود به عهده بیمارستان های عمومی قرار داده می شود.
بیمارستان های مربوط به گروه های بیماران روحی و روانی در دسته بیماریهای تخصصی قرار می گیرد، برخی از بیماریهای مختلف روحی و روانی که بایکد یگر ناسازگار نیستند را می توان دریک گروه قرار داد و در یک بیمارستان به درمان آنها پرداخت. تنوع بیماریهای روحی و روانی نیز زیاد است و روشهای درمان نیز کاملا متفاوت هستند، دارو درمانی یا روان درمانی یا ترکیبی از هردو شکل از روشهای درمان این بیماران است. صرفنظر از گروه بندی ها یک نکته بارز در ایران وجود دارد که آن هم نبود بیمارستان های درمان کننده در اکثر شهر ها و انگشت شمار بودن مجموع این بیمارستانها در کشور است.


مقدمه
شهر شیراز
تاریخچه شهر شیراز
مکان یابی و مطالعات بستر طرح
معیارهای مکان یابی زمین پروژه
دلایل ایجاد چنین مرکزی در شهر شیراز
مبانی جانمایی بیمارستان
جانمایی بیمارستانهای گوناگون با توجه به مبانی ودسته بندی مذکور
جانمایی این طرح درشهر شیراز
مطالعات بستر طرح
موقعیت جغرافیایی شهر شیراز
بررسی وضعیت اجتماعی شهر شیراز
بررسی وضعیت اقتصادی شهر شیراز
ویژگی‌های آب و هوای شهر شیـراز
دما
رطوبت نسبی
بارندگی
باد
پوشش گیاهی
معیارهای انتخاب پوشش گیاهی در طراحی
منابع


کلمات کلیدی مرتبط:
شرایط اقلیمی شهر شیراز ,معماری شیراز شهر شیراز ,جانمایی سایت بیمارستان ,پاورپوینت بررسی شهر شیراز ,شهر شیراز ,تاریخچه شهر شیراز ,مکان یابی و مطالعات بستر طرح ,معیارهای مکان یابی زمین پروژه ,دلایل ایجاد چنین مرکزی در شهر شیراز ,مبانی جانمایی بیمارستان ,جانمایی بیمارستانهای گوناگون با توجه ,به مبان,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت تحلیل و بررسی معماری ، اقلیم،جغرافیا و آثار تاریخی شهر شیراز
پاورپوینت تنظيم شرايط محيطي بررسی اقلیمی شهر شیراز

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد