خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پروژه تنظیم شرایط محیطی ۲ – الگوی معماری مسکن در اقلیم سرد و کوهستانی – ۳۴ اسلاید

   تعدادبرگ: 34 اسلاید پاور .   قیمت: 6000 تومان   حجم فایل: 3900 kb  تعدادمشاهده  51


لواسان یکی از شهرهای بخش لواسانات شهرستان شمیرانات استان تهران ایران است .این شهر مرکز بخش لواسانات است. شهرداری لواسان از نواحی شهرداری منطقه یک تهران (شمیران) محسوب می شود. گاهی اشتباهاً شهر لواسان را لواسان کوچک یا شهر گلندوئک می نامند که مطلقاً وجهی ندارد و نادرست می باشد. [۲].در اصطلاح عامیانه به این شهر لواسون می‌گویند.
 
لواسان باغشهری است که اکثر خانه های آن بصورت ویلائی و مدرن بنا شده است. برخی از بناها و ساختمان هایی که در شهر لواسان احداث گردیده اند، چندین سال پیاپی بعنوان شاهکار معماری سال کشور برگزیده شده اند.
 
شهر لواسان را از شمال، کوه های ورجین، باغدره،کند و افجه، از سمت باختر کوههای قصران، از سمت شمال خاوری و خاور کوههای ایرا، فیل زمین، لواسانکوه و جاجرود و از جنوب کوههای تلو،قوچک،زینکوه و اراکوه در بر میگیرند.
 
بخش لواسانات مناطق زیادی را دربر میگیرد اما بدنهٔ شهر لواسان را از باختر به خاور محله‌های لشگرک ، باغ سرهنگ قریب ، نوشانی ، اصطلک ، توک مزرعه ، اصطلک پایین(کشفیا) ، چناربن ، احمدآباد ، باستی ، شورکاب، جائیج(جاج) ، گلندوک(گلهم دو رودک) ، نجارکلا(شامل سیدپیاز) ، دستگرد ، قاضی‌آباد ، ناران ، کلاک ، باغ دره ، سبو کوچک ، تیمورآباد ، ناظم آباد و سبو بزرگ تشکیل می‌دهند. هر یک از محله‌های نامبرده فوق تا قبل از تاسیس شهرداری لواسان در سال ۱۳۴۹ توسط باغات و مزارع احاطه شده بودند اما با رشد شهرنشینی و مهاجرت و گسترش شهر لواسان که ناگزیر همراه با تخریب باغات و مزارع و تبدیل آنها به ساختمان‌های مسکونی و ویلاها بوده است؛ به مرور بزرگتر شده و به همدیگر چسبیده، یکپارچه و ادغام گردیده‌اند.
 
شهر لواسان واقع در شمال شرق کلان شهر تهران و به عنوان نزدیکترین منطقه خوش آب و هوای ییلاقی شهر تهران به حساب می‌آید. فاصله این باغشهر تا اتوبان بابایی تهران حدود ۷ کیلومتر می‌باشد که در کمتر از ۱۵ دقیقه می‌توان به آن دسترسی داشت.
 
طبیعت سرسبز لواسان از دامنه‌های شمالی این شهر شروع می‌شود و در انتها به دریاچه زیبای سد لتیان ختم می‌گردد.
 
چشم اندازهای بکر این شهر طبیعت را بگونه‌ای به تصویر می‌کشند که ۴ فصل سال را می‌توان به زیبایی هر چه بیشتر مشاهده نمود.
 
شهر لواسان با قدمت ۵ هزار سال در ۱۱ کیلومتری شمال شرق تهران با وسعت ۳۵۳۱۱/۱۹۴۴۵ هکتار (هفتاد کیلومتر مربع) واقع شده‌است.
 
لواسان به جهت دارا بودن موقعیت مناسب جغرافیایی و آب و هوای ییلاقی، مورد توجه بسیاری از ایرانیان می‌باشد. همچنین به لحاظ مجاورت شهر با دریاچه سد لتیان ۳۰ درصد آب شرب پایتخت را نیز تامین می‌نماید.[۳]
 
دانشگاه پیام نور واحد لواسانات در شهر لواسان قرار دارد.
 
لواسان محل سکونت بسیاری از افراد سرشناس ، بازیگران ، فوتبالیست ها و ورزشکاران ، رجال سیاسی ، کشوری و لشکری است.
 


کلمات کلیدی مرتبط:
اقلیم سرد و کوهستانی لواسون, اقلیم لواسان, اقلیم های معماری, الگوی سکونت در اقلیم سرد و کوهستانی, الگوی معماری سکونت در اقلیم سرد و کوهستانی لواسون, الگوی معماری مسکن در اقلیم سرد و کوهستانی, بررسی اقلیم سرد و کوهستانی, تحقیق برای درس تنظیم شرایط محیطی, تحقیق کامل اقلیم سرد و کوهستانی لواسان, تحقیق ,
مقالات مرتبط در این دسته
دانلود , الگوهای بافت شهری در, چهار اقلیم ایران- تحقیق فایل ورد
دانلود معماری همساز با اقلیم - بام سبز,پاورپوینت
دانلود بررسي اقليم و معماري،بادگيرها در اقليم گرم و خشك ,پاورپوینت
دانلود انرژی خورشیدی,پاورپوینت
مقاله بررسی اقلیمی ابنیه – طراحی اقلیمی 81اسلاید – پروژه پاورپوینت تنظیم شرایط محیطی
دانلود پاورپوینت اقلیم معتدل و مرطوب و تاثیر آن در نحوه ساخت ساختمان
پروژه پاورپوینت تنظیم شرایط محیطی – مقاله کامل در مورد باد ۷۵ اسلاید – مقاله آماده معماری

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد