خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: دانلود پاورپوینت پروژه تنظیم شرایط محیطی – طراحی اقلیمی ۴۵ اسلاید – معماری همساز با اقلیم

   تعدادبرگ: 45 اسلاید .   قیمت: 5000 تومان   حجم فایل: 14856 kb  تعدادمشاهده  9


سل ها پیش که انسانهایی سرزمین ایران را جهت سکونت انتخاب و شروع به ساختن پوسته سوم انسانی(پوسته اول پوست طبیعی انسان ،پوسته دوم پوشش مناسب با محیط زیست و پوسته سوم ساختمان را میتوان نام برد)خود نمودند در شرایط مختلف آب و هوایی قرار گرفته و کوشش مقابله با شرایط محیطی و ایجاد فضای مناسب داخلی ،آنها را با فرمها و روشهای مختلف ساختمان در تطابق با محیط راهنما شد.
از این رو در پهن دشت کشورمان که دارای آب و هوای مختلفی می باشد با سیستم های متعدد ساختمانی روبرو میشویم. در تداوم مبارزه با شریط محیط خارج ، تجربیات ذیقیمتی در طراحی ،ساخت و انتخاب مصالح در ساختمان های سنتی کشور نهفته است که متاسفانه در زمان حاضر با برداشت غلط از معماری دنیای غرب، کلیه دانش و تجربیات اسلاف خود را از یاد برده و با تقلیدی ناقص از معماری بین المللی ، زمین های حاصلخیز این مرز و بوم را بتن ریزی می کنیم.
بیشتر دست اندرکاران ، فرم ظاهری معماری گذشتگان را تقلید کرده و نام معماری سنتی روی آن میگذارند. در صورتی که فرم ظاهری معماری قدیم در اثر استفاده از مصالح ساختمانی منطقه، کارائی مصالح از لحاظ ایستایی و مقاومت در برابر بارها و فشارهای وارده ساختمان، مقابله در برابر گرما، سرما و نزولات جوی شکل میگیرد . البته فرهنگ منطقه نیز در فرم دهی هنر به عناصر ساختمانی مطمئناً موثر میباشد.
 
مقاله در مورد تنظیم شرایط محیطی,پروژه آماده درس تنظیم شرایط محیطی,دانلود پروژه درس تنظیم شرایط محیطی,تنظیم شرایط محیطی,تحقیق آماده درس تنظیم شرایط محیطی,معماری اقلیمی,مقاله در مورد معماری اقلیمی,تحقیق در مورد معماری اقلیمی,دانلود مقاله معماری اقلیمی,مقاله معماری اقلیمی,معماری با اقلیم,ساختمان سازی طبق قلیم
 
گذشتگان ما در اثر تجربه، دانش استفاده از موارد یاد شده با ارزشهای مقاومت حرارتی آنها در هریک از عناصر مختلف ساختمانی را آموخته و در نتیجه کلیه ساختمانهای سنتی در اطراف و اکناف کشورمان با آب و هواهای مختلف از لحاظ سیستم های ساختمانی ،مصالح بکاررفته و طرحهای گوناگون از درون گرا تا برون گرا تنوع چشمگیری را ارائه می نماید و به بهترین وجهی جوابگوی شرایط محیطی استقرار خویش می باشند. احاطه به عملکرد عمل پوسته سوم بشری در تنظیم شرایط محیط داخلی ساختمانهای مسکونی در اقلیم های مختلف و بکارگیری آن در بنای هر ساختمان سنتی مستتر است.
 
برای دانلود به ادامه مطلب بروید…
 
حال اگر معماران و دست اندرکاران امروز کشور با شناختی علمی از مصالح جدیدی که در دسترشان قرار دارد و با توجه به شرایط اقلیمی و عملکردهائی که در اثر پیشرفت تکنولوژی و طریقه زندگی انسان در زمان دست یابی به الکترونیک و فضا بوجود آمده است و مطابقت آنها با یکدیگر عمل نمایند، در واقع دانش و روند معماری سنتی را در بناهای جدید بکار گرفته اند. در این حال شکل ظاهری معماری نیز میتواند فرمهای تازه ای که مطمئنا آنها نیز از شرایط اقلیمی، استاتیکی، فیزیکی و فرهنگی تابعیت خواهند نمود بخود گیرد، که بر پایه معماری سنتی منطقه ولی با بیان تازه خواهند داشت.
در معماری سنتی ایران ساختمان بر اساس موقعیت جغرافیایی خویش از طریق سقفها، کم نمودن سطوح خارجی در مقابل تابش مستقیم آفتاب، احداث سایبانهای مناسب هر منطقه، بادگیرها،زیرزمین ها، حیاطهای مرکزی، جانپناه های سایه گستر، پنجره های رو به آفتاب، انتخاب مصالح مناسب سقفها، دیوارها، احداث آب انبارها و … چنان با محیط خارج با محیط خارج مقابله مینماید که بهترین آسایش فضای داخلی را بدون استفاده از دستگاهای پیچیده انرژی و آلوده کننده امکان پذیر میسازد، بعبارتی دیگر اسلاف ما به بهترین وجهی از قوانین و سیستمهای غیر فعال خورشیدی آگاهی داشته و استفاده کرده اند.
 
ولی تاکنون هیچ هیک از عناصر فوق الذکر از طریق علمی بررسی کاملی نشده و ارتباط آنها با یکدیگر بصورت دانشی مدون عرضه نگردیده است.در صورتی که در کشورهای دیگر دانشمندانی به تجزیه و تحلیل علمی بیشتر عناصر سیستمهای غیر فعال خورشیدی دست زده و نمونه های ارزنده بر اساس نتیجه تحقیقاتشان طراحی، ساخته و به جامعه بشری ارائه نموده اند.
متاسفانه در کشور ما در رابطه با علم معماری به علت بی توجهی مسئولان و ناشناس بودن این دانش در جامعه میان توده مردم کتب زیادی تالیف، ترجمه و ارائه نگردیده است.
در این تحقیق نمونه هایی(هرچند کم) از طراحی مربوط به اقلیم بدون استفاده از وسائل و دستگاهای پیچیده اشاره شده است.امید است طراحان معماری علی الخصوص علاقمندان به معماری سنتی ایران بیشتر از روشهای طراحی اقلیمی و انرژی غیر فعال خورشیدی که انرژی پاک نامیده شده است را در طرحهای خود بکار گیرند. کاری که نیاکان ما آنرا نسبت به شرایط خود انجام می دادند.
 
 

 
مسیر های تبادل انرژی حرارتی در ساختمان
 
تحقیق آماده درس تنظیم شرایط محیطی,معماری اقلیمی,مقاله در مورد معماری اقلیمی,تحقیق در مورد معماری اقلیمی,دانلود مقاله معماری اقلیمی,مقاله معماری اقلیمی,معماری با اقلیم,ساختمان سازی طبق قلیم
 
خانه نمونه که دارای ترکیبی از تعدادی سیستم های انرژی غیر فعال خورشیدی از جمله پنجره های جنوبی آفتابگیر به اضافه دیوارهای حرارتی و بشکه های آب برای ذخیره حرارت می باشد. ایوان روی گاراژ برای استفاده در فصل تابستان
دانلود مقاله معماری اقلیمی,مقاله معماری اقلیمی,معماری با اقلیم,ساختمان سازی طبق قلیم
 
ردیف درختان مسیر خیابان را پوشانده و با سایت تطبیق پیدا کرده است
تحقیق در مورد معماری اقلیمی,دانلود مقاله معماری اقلیمی,مقاله معماری اقلیمی,معماری با اقلیم,ساختمان سازی طبق قلیم
 
– جهت استفاده مجدد از حرارت بنا، از کانالهای عمودی هوا استفاده شود
 
 
 
 


کلمات کلیدی مرتبط:
دانلود پروژه تنظیم شرایط محیطی 1 2,پروژه تنظیم شزایط محیطی 1 2,پروژه های تنظیم شرایط محیطی,پروزه تنظیم شرایط محیطی,تحقیق در مورد تنظیم شرایط محیطی,مقاله در مورد تنظیم شرایط محیطی,پروژه آماده درس تنظیم شرایط محیطی,دانلود پروژه درس تنظیم شرایط محیطی,تنظیم شرایط محیطی,تحقیق آماده درس تنظیم شرایط محیطی,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی و اقلیمی با توجه به اقلیم ایران
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم شهر سبزوار
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم سیستان و بلوچستان
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم بندر انزلی
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی شهر مشهد
پاورپوینت بررسی تاثیر اقلیم بر معماری ، پروژه تنظیم شرایط محیطی
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی و اقلیمی و معماری بندر ترکمن
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی و اقلیمی استان قزوین
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم قزوین
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی ، تنظیم شرایط اقلیم و معماری ،
پاورپوینت بررسي عوامل اقليمي تاثیر گذار بر معماری ابنيه ، طراحي اقليمي
دانلود رایگان جزوه تنظیم شرایط محیطی
دانلود فایل پاورپوینت تحلیل و بررسی ارگونومی درس (تنظیم شرایط محیطی)
دانلود فایل پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی,pdf
دانلود بررسی تنظیم شرایط محیطی گنبد کاووس
دانلود,پاورپوینت درس تنظیم شرایط محیطی,pptx
دانلود,پاورپوینت تنظیم شرایط محیطی اقلیمی دزفول,pptx
دانلود بررسی اقلیم و معماری شهرستان بوکان پاورپوینت
دانلود بررسی سایکرومتریک هوا و شرایط زیست–اقلیمی ساختمانی فایل پاورپوینت
دانلود بررسی تنظیم شرایط محیطی تبریزفایل پاورپوینت

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد