خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی کامل تاثیر اقلیم بر فرم ساختمان

   تعدادبرگ: 385 اسلاید.   قیمت: 12900 تومان   حجم فایل: 20219 kb  تعدادمشاهده  6


بررسی کامل تاثیر اقلیم بر فرم ساختمان 
 
پروژه مربوطه یکی از کاملترین پروژه های داخل سایت میباشد که به بحث بررسی تاثیر اقلیم بر فرم ساختمان  میپردازد این پروژه بصورت پاورپوینت میابشد ودر ۳۶۵ اسلاید جمع آوری شده شده که داری توضیحاتی کامل و فصل بندی مشخص می باشد
 
عوامل اقلیمی :
 
یک امرکلی که تقریبا دررابطه با کلیه ساختارهای سنتی ایران صدق می کند،همگونی آنها ومحیط مسکونی با عوامل اقلیمی است.این مطلب رادرسواحل دریای خزر،کرانه خلیج فارس ودریای عمان،دامنه قلل مرتفع وحاشیه ی کویر مرکزی می توان به وضوح مشاهده نمود.بافت شهری،فرم بنا ونوع مصالح درهر یک ازاین مناطق درتطبیق کامل باشرایط اقلیمی می باشند.
 
عواملی که بر شرایط اقلیمی یک منطقه تاثیرمی گذارد شامل زاویه ی تابش خورشید،عرض جغرافیایی یعنی دوری یا نزدیکی ازخط استوا،شدت جریان وجهت بادهای فصلی،وجود آب،رطوبت وگیاه در منطقه وبالاخره ارتفاع ازسطح دریا وناهمواری های سطح زمین است که در اینجا اهمیت هر یک توضیح داده خواهد شد.
 
۱-خورشید:
 
کره ی زمین دارای محور دوران ثابتی است که نسبت به خط عمود بر صحفه ی گردش زمین به دور خورشید۵/۲۳درجه ی انحراف دارد.ازآنجایی که این انحراف محور،نقاط مختلفی ازکره زمین رادر فصول مختلف مقابل خورشید قرار می دهد،لذا حرارت وآب وهوای کره ی زمین درهرمنطقه بنابر زاویه ی تابش خورشید نسبت به زمین فرق می کند واین مطلب باعث ایجاد فصول مختلف درهر ناحیه از کره ی ارض می شود.
 
قراردادن اکثر بازشوها وپنجره ها ی بزرگ در قسمت جنوبی ساختمان وحفاظت از این پنجره ها درمقابل آفتاب تابستان به وسیله ی سایبان ویا ایوان از خصوصیات اکثر ساختمان های سنتی وجدید ایران است.
 
توجه به دیوار جنوبی ساختمان واستفاده از انرژی خورشیدی برای تامین حرارت درساختمان اساس کار بناهایی است که به نام ”ساختمان های خورشیدی“معروف است.
 
نحوه ی کاراین ساختمان ها بدین صورت است که در طی روز از آفتاب انرژی در اجسام یا مایعاتی مانند آب که ظزفیت خوب جذب حرارت دارند وبه تدریج حرارت پس می دهند،ذخیره می گردد.برای ذخیره ی حرارت به طور کلی یا از بشکه های آب استفاده می شود ویا از مصا لح بنائی که برای ساخت بنا بکاررفته است.این مواد که مانند یک خازن حرارتی عمل می کنند،درطی روز باید تحت تابش مستقیم آفتاب باشند واز آفتاب کسب حرارت کنند.در شب هنگام که حرارت محیط کاهش می یابد،این مواد کماکان حرارت روز را در خود حفظ کرده اند وبه تدریج این حرارت وگرما را به فضای ساختمان منتقل می کنند. هنگام سحر تقریبا تمام حرارت ذخیره شده از دست رفته وکسب حرارت از خورشید مجددا شروع می شود.
 
بهترین طرز قرارگیری ساختمان در مقابل آفتاب در جهت شرقی –غربی  که درتابستان مقدار زیادی انرژی کسب می کنند،باید حتی المقدور سطح کمتری داشته باشند.همچنین بهتر است که این دیوارها زیر سایه درختان ویا ساختمان های جانبی قرار گیرند.
۲-باد تاثیر اقلیم بر فرم ساختمان :
 
درایران ابرهای باران زا از طرف دریای مدیترانه واقیانوس هند می آید.جریان باد دیگری هم از سمت شمال می وزد که باخود  سرمای زیاد به همراه دارد.درجنوب ایران بادهای صحرائی عربستان می وزد که مانع تجمع ابرهای باران خیز در این منطقه می شود.
 
تعداد زیادی از شهرها وروستاهای ایران در نواحی کویری و حاشیه ی کویری تا حد زیادی بر حسب موقعیت باد طراحی وبنا شده اند.بدین ترتیب که کل شهر،ساختمانها،بازشوها وبادگیرها به سمت باد مطلوب وخنک بنا شده است و پشت به باد گرم وپرگرد وغبار می باشند.بااین روش باد مطلوب به داخل شهر وساختمان های آن کشیده می شود واز خشکی وگرمای هوا می کاهد.همچنین ورود بیش از حد گرما وگرد وغبار سد می شود.
 
دراقلیم سرد باید جلوی بادهای سرد زمستانه سد شود ودر اقلیم گرم باید از بادهای خنک حداکثر استفاده صورت گیرد.این کار باطراحی صحیح محوطه وفرم بنا امکان پذیر است.
 
باقراردادن درختان سوزنی برگ(مانند:کاج وسرو)،بادشکن،پستی وبلندی زمین ویا ابنیه مجاور،می توان باد مطلوب ومساعد منطقه رابه سمت دلخواه هدایت نمود.
 
جهت تهویه ی داخل بنا،خصوصا در اقلیم گرم مانند:مناطق جنوبی کشور،بهتر است تهویه دو طرفه باشد وجریان هوا از یک سمت وارد واز سمت دیگر ویا سقف اتاق خارج شود.
 
تهویه ی طبیعی ساختمان در ابنیه سنتی ایران مورد استفاده بسیار داشته که بارزترین نمونه آن بادگیر است.
 
حیاط نارنجستان:
 
در کتاب فرهنگ مهرازی ایران، نارنجستان چنین تعریف شده است: میان سرایی که می توان آنرا سر پوشیده کرد و در باغچه ی آن در ختان نارنج و غیره پرورش داد.
 
حیاط نارنجستان حیاطی کوچک در مجموعه ی اندرونی بوده که علاوه بر تأمین نور فضاهای اطراف، امکان نگهداری گیاهانی را که نسبت به یخبندان شبهای زمستان مناطق کویری حساس هستند فراهم می کرده است. ابعاد کوچک آن و مجاورت با طاق ها و توده های ساختمانی که در طول روز با انرژی خورشید گرم می شدند موجب می شده که با تخلیه ی این انرژی در طول شب، دمای فضای محدود حیاط بالای صفر حفظ شود، و حتی در برخی موارد این حیاط ها سقفی با یک سوراخ بزرگ در مرکز دارند که در زمستانهای خیلی سرد امکان پوشاندن آن با پارچه و جود داشته است.
 
این حیاط ها به ندرت در محور های اصلی بنا و بیشتر در گوشه ها و فضاهایی که مشکل نور گیری داشتند ساخته می شدند. الگوی معمولی آنها مربع ۹ قسمتی است که در هر وجه آن یک فضای سه دری قرار می گرفته یا هشت ضلعی بوده اند. در برخی موارد با گوشه سازی، نوعی گنبد ناقص روی آنها ساخته می شده ، تزیینات این فضا که تحت تأثیر تزیینات اتاق ها و فضاهای جانبی هم بوده، به شکل گلویی آجرکاری یا آجر لعاب دار بوده است.
 
فهرست
 
۱-عوامل اقلیمی
 
۲-اقلیم های مختلف در ایران
 
۳-فضا های اقلیمی در خانه ایرانی
 
۴-خانه های ایران
بررسی کامل تاثیر اقلیم بر فرم ساختمان


کلمات کلیدی مرتبط:
بررسی کامل تاثیر اقلیم بر فرم ساختمان , ,پروژه مربوطه یکی از کاملترین پروژه های داخل سایت میباشد که به بحث بررسی تاثیر اقلیم بر فرم ساختمان میپردازد این پروژه بصورت پاورپوینت میابشد ودر ۳۶۵ اسلاید جمع آوری شده شده که داری توضیحاتی کامل و فصل بندی مشخص می باشد , ,عوامل اقلیمی : , ,یک امرکلی که تقری,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی اقلیم سرد وکوهستانی
پاورپوینت بررسی اقلیم معتدل و مرطوب
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی و معماری سرد و کوهستانی
پاورپوینت بررسی اقليم و معماری ايران
پاورپوینت بررسی تنظيم شرايط محيطي
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی و تاثیر آن به روی معماری بومی ایران
پاورپوینت بررسی ساختمان‌های کم مصرف EC+
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی معماری شیراز جهت جانمایی سایت بیمارستان
پاورپوینت بررسی اکولوژی در معماری
پاورپوینت بررسی عناصر معماری سنتی و معاصر شهر اردبیل
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی و اقلیمی با توجه به اقلیم ایران
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی جغرافیایی اردکان
پاورپوینت بررسی انرژی باد در محدوده روش‌های MCDM
پاورپوینت بررسی فرآیند ساختمان های سازگار با انسان و طبیعت و معماری دوستدار محیط زیست
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم شهر سبزوار
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم سیستان و بلوچستان
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم شهر تبریز
پاورپوینت بررسی مطالعات اقلیمی شهر بندرانزلی
جدول سوات تحلیل نظام های سه گانه در فضای شهری
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم بندر انزلی

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد