خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی معماری پایدار دوران معاصر

   تعدادبرگ: 146 اسلاید   قیمت: 9900 تومان   حجم فایل: 22975 kb  تعدادمشاهده  3


پروژه معماری پایدار دوران معاصر
 
    پایداری و توسعه پایدار
 
رشد بی‌رویه جمعیت کره‌ی زمین باعث بروز مسائلی هم‌چون تخریب جنگل‌ها، انقراض گونه‌های گیاهی، مصرف بی‌رویه‌ی انرژی، گرم شدن کره‌ی زمین و… شده است. در دو قرن اخیر اقداماتی برای حفظ محیط زیست و نجات کره‌ی خاکی صورت پذیرفت. جایی که توسعه‌ی پایدار کم کم مفهوم خود را می‌یافت؛ برای جلوگیری از بروز مشکلاتی هم‌چون نابودی منابع طبیعی، تخریب اکوسیستم‌ها، آلودگی و…، راه‌حل‌هایی در مقابل الگوهای سنتی کالبدی، اجتماعی و اقتصادی ارائه شد که مفهوم توسعه‌ی پایدار از آن برداشت می‌شود.
 
مفهوم«توسعه پایدار» به معنی ارائه راه حل هائی در مقابل الگوهای سنتی کالبدی؛ اجتماعی و اقتصادی توسعه می‌باشد که بتواند از بروز مسائلی همچون نابودی منابع طبیعی؛ تخریب اکوسیستم ها؛ آلودگی؛ افزایش بی رویه جمعیت؛ رواج بی عدالتی و پایین آمدن کیفیت زندگی انسان ها جلوگیری کند.
 
مفهوم پایداری در دهه ۱۹۷۰ را می‌توان نتیجه رشد منطقی آگاهی تازه ای نسبت به مسائل جهانی محیط زیست و توسعه دانست. با توجه به حرکت و جنبش جهانی در راستای توسعه پایدار ؛ معماران نیز همسو با سایر دانشمندان در پی یافتن راهکارهای جدید برای تأمین زندگی مطلوب انسان بوده اند. بدیهی است که زندگی ، کار، تفریح و استراحت و… همه و همه فعالیت هایی می‌باشند که در فضاهای طراحی شده توسط معماران؛ صورت پذیرفته و از آنجا که نقاط ضعف و قوت یک ساختمان، بر زیست بوم جهان تاثیر مستقیم خواهد داشت؛ وظیفه ای بس حساس در این خصوص بر عهده معماران می‌باشد.
 
کاربرد مفاهیم پایداری در معماری، مبحثی تازه را به نام «معماری پایدار»،؛ یا «معماری اکولوژیکی»؛ یا « معماری سبز» و یا « معماری زیست محیطی»‌ باز کرده است که همگی اینها دارای مفهوم یکسانی بوده و بر معماری سازگار با محیط سبز دلالت دارند.
 
ریشه های اصلی نهضت حفظ محیط زیست و معماری پایدار به قرن ۱۹ برمی‌گردد. جان راسکین، ویلیام موریس، ریچارد لتابی از پیشگامان نهضت معماری پایدار محسوب می‌شوند. راسکین در کتاب« هفت چراغ معماری» خود می‌گوید که برای دستیابی به رشد و پیشرفت می‌توان نظم هارمونیک موجود در طبیعت را الگو قرار داد.
 
    طراحی پایدار و اصول اولیه آن
 
طراحی پایدار همکاری متفکرانه معماری با مهندسی مکانیک، برق و سازه است. علاوه بر فاکتور‌های متداول طراحی مانند زیبایی، تناسب و بافت و سایه و نور و امکاناتی که باید مد نظر قرار گیرند، گروه طراحی باید به عوامل طولانی مدت محیطی، اقتصادی و انسانی توجه نموده و اصول اولیه آنرا که به قرار زیر است، مد نظر قرار دهد:
 
    بهره‌برداری مناسب از منابع و انرژی
    جلوگیری از آلودگی هوا
    مطابقت با محیط
 
    معماری پایدار و معماران معاصر
 
از معماران معاصری که سوابق پرافتخاری در عرصه‌ی معماری سبز و معماری پایدار دارند می‌توان به معمار انگلیسی؛ نورمن فاستر، معمار مالزیایی؛ کن یانگ و معمار اهل جمهوری چک؛ جان کاپلیکی اشاره نمود.
 
    معماری پایدار، کن یانگ و آثار معماری او
 
-دیدگاه کن یانگ در رابطه با معماری پایدار
 
    طراحی پایدار را می توان طراحی اکولوژیک تعریف کرد.
    توعی از طراحی که در طول چرخه حیات خود با سیستمهای اکولوژیکی کره زمین هماهنگی کامل دارند.
    طراحان باید نسبت به پیوستگی تمام سیستمها در طبیعت آگاهی داشته و باید این موضوع را در پروسه طراحی در نظر بگیرند.
    طراحان باید به هزینه های بیش از حد تأثیرات در نظر گرفتن پایداری در طرحهایشان باشند.
    یک ساختمان موفق سبز، ساختمانی است که بتواند با کمترین تأثیرات منفی و بیشترین تأثیرات مثبت بر اکوسیستمهای طبیعی، با آنها تلفیق شود.
    باید در طراحی از طبیعت تقلید کنیم و سیستمهای ساخت و ساز باید تقلیدی از اکوسیستمهای طبیعی باشند.


کلمات کلیدی مرتبط:
پروژه معماری پایدار دوران معاصر , , پایداری و توسعه پایدار , ,رشد بی‌رویه جمعیت کره‌ی زمین باعث بروز مسائلی هم‌چون تخریب جنگل‌ها، انقراض گونه‌های گیاهی، مصرف بی‌رویه‌ی انرژی، گرم شدن کره‌ی زمین و… شده است. در دو قرن اخیر اقداماتی برای حفظ محیط زیست و نجات کره‌ی خاکی صورت پذیرفت. جایی که توسعه‌ی پ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی اقلیم سرد وکوهستانی
پاورپوینت بررسی اقلیم معتدل و مرطوب
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی و معماری سرد و کوهستانی
پاورپوینت بررسی اقليم و معماری ايران
پاورپوینت بررسی تنظيم شرايط محيطي
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی و تاثیر آن به روی معماری بومی ایران
پاورپوینت بررسی ساختمان‌های کم مصرف EC+
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی معماری شیراز جهت جانمایی سایت بیمارستان
پاورپوینت بررسی اکولوژی در معماری
پاورپوینت بررسی عناصر معماری سنتی و معاصر شهر اردبیل
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی و اقلیمی با توجه به اقلیم ایران
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی جغرافیایی اردکان
پاورپوینت بررسی انرژی باد در محدوده روش‌های MCDM
پاورپوینت بررسی فرآیند ساختمان های سازگار با انسان و طبیعت و معماری دوستدار محیط زیست
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم شهر سبزوار
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم سیستان و بلوچستان
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم شهر تبریز
پاورپوینت بررسی مطالعات اقلیمی شهر بندرانزلی
جدول سوات تحلیل نظام های سه گانه در فضای شهری
پاورپوینت بررسی تنظیم شرایط محیطی اقلیم بندر انزلی

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد