خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: دانلودبررسی چگونگی الهام گرفتن از طبیعت در معماری پاورپوینت

   تعدادبرگ: 36   قیمت: 4800 تومان   حجم فایل: 1923 kb  تعدادمشاهده  9


دانلود پاورپوینت با موضوع چگونگی الهام گرفتن از طبیعت در معماری
 
 بخشی از مطالب:
 
طبيعت دستاورد بهترين معمار يعني خداوندگار است و اغلب براي معماران بهترين سرچشمه الهام بوده است.
 
 
طبیعت: صدای حرکت آب در رودخانه رنگ خیره کننده ی رنگین کمان ریتم منزم برخورد امواج دریا با صخره های اطراف آن فریبندگی بوی خوش گلهای سرخ ساختار هوشمند کندوی عسل غنای رنگ در فصل پاییز تنها اندکی از عجایب طبیعت که باعث الهام بخشی و نوع آوری در آثار هنری انسان شده اند تعجب برانگیز نخواهد بود اگر بگوییم که دنیای طبیعی پیرامون ما در حال حاظر به سطح بالایی از توسعه در طول میلیونها سال تکامل تدریجی خود رسیده است دنیای امروز از دوران تغییرات طولانی عبور کرده تا به سطحی از زیبایی که ما امروز آنرا می بینیم و درک می کنیم دست یابد . در این فرآیند فقط کارآترین قویترین و قابل انعطاف ترین فرم های طبیعی در طول میلیونها سال باقی مانده اند . در تکوین دنیای امروز میراثی چند میلیون ساله از پیشرفتهایی که در طول سالیان دراز حاصل شده است وجود دارد در اکثر موارد مااز طبیعت از طریق احساس زیبایی طبیعی با استنشاق بوی خوش رنگ فرم و صدا الهام می گیریم .
 
سازه های طبیعی : این امر تقریبا قطعی است که سازه های ابتدایی که توسط انسانهای ماقبل تاریخ مورد استفاده قرار می گرفته اند فرمهای طبیعی بوده اند پیش از انکه انسان بتواند دنیای اطراف خود را مطابق با خواسته های خویش تغییر دهد برای رفع احتیاجاتش از غارها به عنوان سرپناهی برای محافظت در برابر عوامل طبیعی از درختان برای محافظت در برابر حیوانات درنده یا محلی برای مخفی شدن برای شکار و همچنین از درختان سقوط کرده برای عبور از رودخانه و سیلابها استفاده می کرد . شاید اجداد ما بدون درک واقعی فرمهای طبیعی از یکی از بهترین معلمان خود یعنی طبیعت برای زندگی خویش درس می اموخته اند بتدریج انسان از یک موجود مصرف کننده از طبیعت به موجود فنی و تکنیکی تبدیل شد که می توانست برای مساعل خود راه حل هایی بیابد در این مرحله از تحول زندگی انسان اولیه انسان به تقلید از و قبول و پذیرش نمونه هایی از دنیای طبیعی خود پرداخت .
 
طبیعت ترکیب زیبایی و فرم سازه ای : هنگامی که به یک گل نگاه می کنیم تحت تاثیر بوی خوش و فرم زیبای آن قرار می گیریم ولی اگر با دقت بیشتری به آن نگاه کنیم و در مورد فرم آن تفکر نماییم شاید بیشتر تحت تاثیر این موضوع قرار گیریم که چگونه یک گل هنگام وزش نسیم نوسان می کند ولی نمیشکند و دوباره به حالت اول خود برمی گردد این موضوع در گیاهانی که دارای مفصل هستند بیشتربه چشم می خورد به دلیل وجود مفصل این گیاهان هنگام وزش باد انعطاف پذیر می باشند موضوع قابل توجه این است که مصالح سخت کننده در مفاصل به میزان حداقل می باشد در عین حال درکارآترین و موثرترین شکل خود بکار برده شده است دلیل این امر این است که طبیعت چیزی را هدر نمیدهد هنگام درنظر گرفتن یک فرم طبیعی معماران سعی در درک تناسبات فرم  منحنی  شکل و حجم آن دارند در حالی که مهندسان قوانین مقاومت مصالح ایستایی و حرکت در آن را تحلیل می کنند شاید آنچه که مخلوقات طبیعی را بسیار خواص می سازد این باشد که کارآیی سازه ای و زیبایی فرم در انها همزمان اتفاق میافتد در تمامی سازه ها بدون اثتثنا منطقی روشن وجود دارد که نوعی در مسیر جادویی فرمهای زیبا ایجاد می کنند که همگان مشتاق به دیدن و تحثین آن هستند .


کلمات کلیدی مرتبط:
دانلود , پاورپوینت , با موضوع ,چگونگی ,الهام گرفتن از , طبیعت در ,معماری , ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی نظریات ارسطو در معماري
بررسی طبیعت منبع الهام بخش معماری
پاورپوینت بررسی تاثير فرهنگ بر معماري
پاورپوینت بررسی الگوهای معماری و طبیعت
پاورپوینت بررسی معماری خانه حلزونی پروژه انسان طبیعت معماری
پاورپوینت بررسی اصول و راهکارهای طبيعت در طراحي معماری
پاورپوینت برداشت از طبیعت در طراحی ، سازه در معماری
پاورپوینت بررسی معماری برج درختی محیط بانان در گلن ژان ، ایالات متحده اثر معماران: میثون
پاورپوینت بررسی انسان سنگ معماری
پاورپوینت بررسی قرآن ، طبیعت ، معماري
پاورپوینت بررسی رابطه متقابل معماری و طبیعت
پاورپوینت پروژه انسان طبیعت معماری با موضوع درخت
دانلود بررسی پاورپوینت انسان و طبیعت در معماری با موضوع مورچه به همراه کلیپ بسیار مناسب از لانه مورچه
پاورپوینت بررسی لانه سازی عنکبوت
پاورپوینت بررسی ایده های و الگوهای تعامل با طبیعت در معماری
دانلود بررسی پاورپوینت بررسی لانه سازی زنبورعسل و مرغ تاق نصرت
دانلود بررسی پاورپوینت فضای سبز برای مجتمع های مسکونی
دانلود بررسی پاورپوینت بحران طبیعت
دانلود بررسی پاورپوینت کانسپت ، استعاره
دانلود بررسی پاورپوینت امپراطوری مورچه ها و الگو برداری از شهرسازی مورچه ها

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد