خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: خانه نجوم از برنهارت هندسه مشتق از هسته کهکشان

   تعدادبرگ: 24 اسلاید   قیمت: 15000 تومان     تعدادمشاهده  15


خانه نجوم از برنهارت  هندسه مشتق از هسته کهکشان 
 
بخشی از مطلب
خانه ستاره شناسی" (به معنای واقعی کلمه "خانه نجوم") یک مرکز منحصر به فرد برای آموزش و پرورش و توسعه نجوم مستقر در هایدلبرگ آلمان است. هدف این مجموعه به اشتراک گذاری شیفتگی نجوم و فیزیک نجومی با مخاطبان گسترده و بچه های مدرسه به طور خاص به منظور ترویج تبادل دانش در بین دانشمندان و انتقال نتایج تحقیقات نجومی به رسانه ها و به مردم است . ساختمان برای ارائه کارگاه های اموزشی در مورد نجوم به دانش اموزان و معلمان و عموم مردم طراحی شده است .
 
بر طبق نظر معمار مجموعه ساختار به شکل یک کهکشان مارپیچی است . دفاتر و اتاق سمینار در اطراف سالن مرکزی قرار دارد . سالن مرکزی حدود 100 نفر ظرفیت دارد . این ساختمان برای تدریس به دانش آموزان، معلمان و عموم مردم که به موضوعات نجوم شیفتگی دارند طراحی شده است .
 
کودکان و نوجوانان در این مجموعه قادر به بهبود دانش پایه خود در حوزه فیزیک و ریاضیات در نجوم خواهند بود و کارگاهای اموزشی ایده های جدیدی را برای ارائه مطالب علمی در کلاس درس فراهم میکند . کهکشان مارپیچی به عنوان کلید طراحی اولیه مورد استفاده قرار گرفت است . هندسه ساختمان از هسته کهکشان و تسلیحاتی فزاینده آنها مشتق شده است . گاز و غبار و ماده تاریک اطراف مرکز کهکشان ، به عنوان منحنی های اطراف طرح استفاده شده است .
 
نوار های منحنی شکلی وجود دارند که به سمت مرکز ادامه می یابد که توسط شیشه ها تعریف و از هم جدا میشوند . هنگامی که در اطراف ساختمان بچرخیم تصور میشود ساختمان در طبقات و نما به صورت متقارن است ، ولی در واقع باید این ساختمان را به صورت 3 بعدی دید ، مانند کهکشان که 3 بعد دارد . بازو های مارپیچی توسط یک نیم طبقه به هسته مرکزی منتقل شده و به حرکت چرخشی ساختمان کمک میکند .
 
سالن مرکزی یک اتاق چند منظوره برای سخنرانی های علمی و نمایشگر های نجومی با سیستم تمام گنبد به قطر 12 متر با صندلی های مخصوص طراحی شده . در مجموع از طریق دال بتنی و توسط یک کنسول مرکزی 2700 متر مربع فضای خالص برای بهره برداری به وجود امده است که پروژه را به سوی نمای ستون ازاد میبرد. وجود چندین ستون مرکزی باعث استوار ماندن باریکه های گسترده و تیر اهن های مجموعه شده . در داخل مجموعه سطح شیب داری طراحی شده که سطوح مختلف ساختمان را به سالن مرکزی متصل میکند .
 
هسته مرکزی با استفاده از راه پله های اصلی بارهای قائم را انتقال میدهد و به عنوان تقویت کننده افقی برای ساختمان کار می کنند. نماهای اطراف ساختمان به عنوان محافظ آب و هوا عمل میکنند . در نتیجه انجام وظایف اصلی ساختمان بر روی دال بتنی ساختمان است . سیستم پشتیبانی ثانویه دال سقف است که انتقال بار ، بارهای مرده از قبیل باد و برف و... را به عهده میگیرد و از نما نیز پشتیبانی میکند .
 
     
[.]
 
.
 
 


کلمات کلیدی مرتبط:
خانه نجوم از برنهارت هندسه مشتق از هسته کهکشان , ,بخشی از مطلب ,خانه ستاره شناسی" (به معنای واقعی کلمه "خانه نجوم") یک مرکز منحصر به فرد برای آموزش و پرورش و توسعه نجوم مستقر در هایدلبرگ آلمان است. هدف این مجموعه به اشتراک گذاری شیفتگی نجوم و فیزیک نجومی با مخاطبان گسترده و بچه های مدرسه به طور خا,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی انواع کاربرد مزایا معایب و اجرا سقف وافل
پاورپوینت بررسی معماری آسیابهای بادی Kinderdijk در هلند
پاورپوینت بررسی معماری خانه ریتفلد شرودر اثر گریت ریتولد در شهر اوترخت هلند
پاورپوینت بررسی معماری ساختمان سفارت و كنسولگري ايران در استكهلم اثر فرهاد احمدی و چند نمونه سفارت دیگر
دانلود بررسی پاورپوینت بررسي كاخ سفيد از لحاظ معماري و شهرسازي
دانلود بررسی پاورپوینت مرکز جی پل گتی لس آنجلس کالیفرنیا
دانلود بررسی پاورپوینت تحلیل طراحی غرفه تابستانی در ملبورن
پاورپوینت بررسی معماری فراوری انگور Antinori در بارژینو ، فلورانس ، ایتالیا
دانلود بررسی پاورپوینت ساختمان اپرای سیدنی
دانلود بررسی پاورپوینت تحلیل تالار شهر لندن
دانلود بررسی معماری باشکوه خیابان اوموتساندو، توکیوپاورپوینت
دانلود بررسی قصر بلورین پاورپوینت
دانلود بررسی عجیب‌ ترین ساختمان‌ های جهان پاورپوینت
دانلود بررسی مرکزتحقیقات نیروی دریایی دربالی پاورپوینت
استادیوم آلیانز آرنا و استادیوم ملی پکن پاورپوینت
دانلود بررسی تحلیل خانه ی درون تهی و خانه داگلاس _ریچارد میرپاورپوینت
دانلود بررسی خانه ی شرودر – گریت ریتولدپاورپوینت
دانلود بررسی خانه هنسلمن – مایکل گریوزپاورپوینت
دانلود بررسی دیدنی های باکو ,اسمان خراشها و میراث تاریخی پاورپوینت
دانلود بررسی اقامتگاه مالین (جان لاتنر)پاورپوینت

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد