خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
Enter Title
 
شما باید در حالت ویرایش باشید تا بتوانید متن را ویرایش کنید.

پاورپوینت سبکها ، شیوه ها و دوره های معماری
 
فهرست مطالب: دانلود پاورپوینت معماری صخره ای جهان

   تعدادبرگ: 24 و 39 اسلایدی   قیمت: 6000 تومان   حجم فایل: 4453 kb  تعدادمشاهده  35


دانلود پاورپوینت معماری صخره ای جهان 
 
بخشی از مطلب
 علاقه انسان به زندگی در کوه شاید به این دلیل بود که فکر می کرد کوه می تواند امنیت بخش باشد؛ از این رو ساخت مکان های مذهبی و حتی مسکونی در ارتفاعات از گذشته به عنوان سنتی مرسوم بوده است.
 
علاقه انسان به زندگی در کوه شاید به این دلیل بود که فکر می کرد کوه می تواند امنیت بخش باشد؛ از این رو ساخت مکان های مذهبی و حتی مسکونی در ارتفاعات از گذشته به عنوان سنتی مرسوم بوده است. هر دلیلی که داشته باشد، این سازه ها امروزه مهم ترین جاذبه های گردشگری برای دیگرانند. نمونه های داخلی این نوع معماری هم آنقدر هوادار دارد که ایرانیان را ترغیب به بازدید از آنها کند. از مهم ترین این مراکز در ایران می توان به روستای کندوان در آذربایجان شرقی، روستای میمند در کرمان و غارهای خربس در جزیره قشم اشاره کرد.
 
تَکتشانگ ـ بوتان
 
افسانه ها گاه بسیاری از سازه ها را زیباتر می کند. فارغ از درستی یا نادرستی حکایت منسوب به این سازه ها، این حکایت ها می تواند شیرینی سفر را بیشتر کند. تکتشانگ یا آشیانه ببر که معبدی بودایی در هیمالیاست یکی از همین سازه هایی است که حکایت های پیرامونی اش آن را دیدنی تر کرده است. این معبد که روی صخره ها در بالای دره پَرو در سال ۱۶۹۲ میلادی ساخته شده است، گرداگرد غاری است که «پَدمَسامپ هِیوا» یکی از معلمان مذهبی بودایی در قرن هشتم میلادی به مدت سه سال و سه ماه و سه هفته و سه روز و سه ساعت تمام در آن نشسته و به مراقبه پرداخته است! براساس افسانه ها این شخص از سوی یک ماده ببر به این غار حمل شده و همین است که نام این حیوان روی این محل مانده است؛ البته باید گفت که هواداران این معبد صرفا گردشگران نیستند و این معبد همچنان ارزش مذهبی خود را در میان پیروان بودا حفظ کرده است.
 
سومِلا ـ ترکیه
 
ترکیه یکی از جذاب​ترین مقاصدگردشگری جهان است و در این فهرست ده تایی هم با صومعه سوملا در رده دوم قرار دارد. صومعه سوملا بر بالای صخره ای شیب دار در ارتفاع ۱۲۰۰ متری است. این صومعه سال ۳۸۶ میلادی به افتخار مریم مقدس ساخته شده است. سوملا از ارزش تاریخی، معماری و مذهبی بالایی برخوردار است و گردشگران بسیاری را در طول سال پذیراست که بیشتر آنها از معتقدان ارتدوکس هستند.
 
صومعه سوملا از بخش های متنوعی چون یک کلیسای جامع سنگی، چند کلیسای کوچک، مهمانخانه، رستوران، اقامتگاه دانشجویی، کتابخانه و چشمه ای مقدس تشکیل شده است که همگی در دل صخره ها جا گرفته اند. این صومعه صخره ای به علت قرارگیری در پارک ملی آلتیندر دارای جاده ای جنگلی و زیباست.
 
غارهای نیایشگاهی کاپادوکیه ـ ترکیه
 
غارهای کاپادوکیه یکی از مراکز اصلی گردشگری ترکیه است. این شهر چشم اندازی خیره کننده دارد و مجموعه ای از بناهای صخره ای در شکل ها و ابعاد گوناگون در آن دیده می شود. دودکش های سنگی عجیب، این شهر را به شهرهای فضایی شبیه کرده است. از مهم ترین بناهای صخره ای این شهر می توان به مجموعه ای از کلیساها و صومعه ها، چند موزه، رستوران های زیرزمینی و خانه های قدیمی اشاره کرد. کاپادوکیه با داشتن فاصله ای یک ساعته با استانبول یکی از بهترین مقاصد گردشگری است که در طول سفر به ترکیه باید حداقل یک بار مورد بازدید قرار گیرد. گردشگرانی که به این شهر صخره ای سفر می کنند، می توانند با سوار شدن بر بالن های همیشه کاپادوکیه، چشم انداز زیبای این شهر را از بالا ببینند.
 
کیپینا ـ یونان
 
کیپینا نیز یکی دیگر از صومعه های مقدس است با این تفاوت که تاریخ ساختش خیلی جدید است. این صومعه تنها یک سال است که در ابتدای دهانه غاری در کوهستان آتامانیکا در منطقه اِپیروس ساخته شده است.
 
معماران کیپینا توانسته اند به طرز هوشمندانه ای آن را در میان صخره ها محصور کنند، به طوری که این بنا به سختی بر بالای کوه قابل تشخیص است.
 
در معماری این بنا از عناصر معماری دوران روم شرقی استفاده شده است.
 
گردشگرانی که از کیپینا بازدید می کنند، امکان تماشای چشم اندازهای طبیعی فوق العاده از رود آراکتوس را دارند. از دیگر جاذبه های این مکان، پل چوبی متحرکی است که برای حفاظت از صومعه ساخته شده است.
 
هیواِشان ـ چین
 
کوهستان هیوآ پنجمین کوهستان بلند چین است. در گذشته در فرهنگ عامه کوهستان های بلند مکانی مقدس بودند که در آن افراد خود را به خدا نزدیک تر احساس می کردند.
 
سال های بسیاری، مسافران و زائران برای رسیدن به معبدی که به کوه هیوآ چسبیده است، باید یکی از خطرناک ترین راه های جهان را می پیمودند. تمام افرادی که آرزوی وارد شدن به معبد هیواِشان را داشتند، پس از غلبه بر ترس خود از این راه باریک و صعب العبور می گذشتند؛ البته تعداد زیادی از این افراد از کوه سقوط کرده و جان خود را از دست داده اند.
 
با رونق گردشگری در کشور چین و افزایش تعداد بازدیدکنندگان، اقدامات ایمنی به کار گرفته شده و مسیرهای عبوری سنگی و ماشین های تسمه ای در این منطقه استقرار یافته است.
 
پترا ـ اردن
 
پترا یکی از باشکوه ترین شهرهای باستانی جهان محسوب می شود که در ارتفاع ۸۱۰ متری قرار گرفته است. این شهر در حدود ۳۱۲ سال پیش از میلاد در میان کوه های اردن ساخته شد، اما تا سال ۱۸۱۲ میلادی که مکتشف سویسی لودویگ بورکهارت آن را معرفی کند، برای جهان غرب ناشناخته بود. بزرگ ترین بنای موجود در شهر پترا معبد آن است. شهر پترا به سبب معماری صخره ای و همچنین سیستم آبرسانی اش مشهور است. ارزش این شهر به حدی است که به عنوان نماد کشور اردن شناخته می شود و بیشترین بازدیدکننده را در میان گردشگران داخلی و خارجی این کشور به خود اختصاص داده است. پترا از سوی یونسکو به عنوان یکی از با ارزش ترین دارایی های میراث فرهنگی جهان معرفی شده است.
 
فوگتال گومپا ـ هند
 
فوگتال گومپا روی صخره ها و در ابتدای دهانه غاری در جنوب شرقی زانسکار لاداخ در شمال هند واقع شده است. این مکان که مرکزی مذهبی مختص به پیروان بوداست، تعداد ۷۰ راهب را در خود اسکان داده است.
 
این معبد در قرن دوازدهم میلادی از سوی فردی به نام گانگسِم سراپ ساخته شده و کتابخانه و اتاق های نیایش هم دارد. معماری فوگتال گومپا منحصر به فرد است و در طراحی آن از الگوی کندوی زنبور استفاده شده است.
 
یکی از شاخه های اصلی رود لانگ ناک در پایین صخره های فوگتال جریان می یابد و بر زیبایی این مکان افزوده است.
 
ژوان کنگ ـ چین
 
معبد معلق ژوان کنگ روی صخره ای عمود در نزدیکی کوه هنگ چین قرار دارد.
 
این معبد که بیش از ۱۵۰۰ سال قدمت دارد، دارای معماری منحصر به فرد و متفاوتی از دیگر معماری های صخره ای است.
 
این بنا به صخره ای عمود تکیه کرده و معلق است. معماران ژوان کنگ توانسته اند با سوراخ کردن صخره این سازه را با استفاده از تیرک هایی از جنس بلوط به آن پیچ کنند و در هوا ثابت نگه دارند.
 
علاوه بر جاذبه های گردشگری، معبد ژوان کنگ یکی از مراکز فرهنگی مهم در چین به شمار می رود که در آن آموزه های دینی از سه مکتب بودا، تائو و کنفوسیوس به علاقه مندان ارائه می شود.
 
مِتیورا ـ یونان
 
مجموعه متیورا از شش صومعه مجزا تشکیل شده است. این مجموعه بر قله کوه های سنگ ماسه ای پیلار که به شکل ستون های صخره ای عظیم هستند، قرار گرفته است.
 
صومعه مقدس، موسوم به متیورون بزرگ به موزه ای برای بازدید گردشگران بدل شده است. این مجموعه شگفت که در قرن های پانزدهم و شانزدهم میلادی توسط راهبان مسیحی طراحی شده، با مشقت فراوان و با بهره گیری از زور و ارعاب برده ها و مردم سطح پایین جامعه ساخته شده است.
 
در طول جنگ جهانی دوم متیورا بمباران و بسیاری از گنجینه ها و آثار با ارزشش غارت شد. اکنون در هر یک از صومعه های مجموعه متیورا تنها ده راهب ساکن هستند و بیشترین کاربرد آن به عنوان جاذبه گردشگری است.
 
پوپا تَنگ کلات ـ میانمار
 
صومعه پوپا تنگ کلات در جنوب غربی کوه آتشفشانی پوپا، در ارتفاع ۷۳۷ متری از سطح دریا قرار دارد. این نیایشگاه که متعلق به پیروان بوداست، با پیمودن ۷۷۷ پله قابل دسترس است. گردشگران بسیاری برای قرارگیری در بالای این صومعه به آن سفر می کنند تا بتوانند از بالای آن چشم اندازهای وسیع و بی بدیل اطراف را نظاره کنند.
 
کوه پوپا چون واحه ای در میان بیابان خشک مرکزی میانمار واقع شده است.
 
در این منطقه بیش از ۲۰۰ چشمه و رود جاری وجود دارد و پوشش گیاهی آن نیز غنی و متنوع است. دیدن همزمان چشم انداز مناطق بیابانی، به همراه جنگل های سرسبز و رودخانه، یکی از نادرترین مناظری است که می توان در پوپا تنگ کلات آن را تجربه کرد.


کلمات کلیدی مرتبط:
دانلود پاورپوینت , معماری صخره ای جهان ,معماری صخره ای ایران ,
مقالات مرتبط در این دسته
دانلود معماری فرکتال,پاورپوینت
دانلود معماری ارگانیک,پاورپوینت
دانلود معماری شیوه اصفهانی,پاورپوینت
دانلود معماری سبک دیکانستراکشن,پاورپوینت
دانلود پرش کیهانی در معماری,پاورپوینت
دانلود پاورپوینت معماری فولدینگ,پاورپوینت
دانلود شیوه معماری خراسانی,پاورپوینت
دانلود پست مدرنیسم و معماری,پاورپوینت
دانلود پاورپوینت ,سبک معماری آذری
دانلود پاورپوینت معماری بیونیک

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد