خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
Enter Title
 
شما باید در حالت ویرایش باشید تا بتوانید متن را ویرایش کنید.

پاورپوینت سبکها ، شیوه ها و دوره های معماری
 
فهرست مطالب: پروژه پاورپوینت درس “معماری معاصر غرب” با موضوع ذن “ZEN”

   تعدادبرگ: 96 اسلاید   قیمت: 8000 تومان   حجم فایل: 5938 kb  تعدادمشاهده  63


مقدمه
 
ذن یا چان، مکتبی بودایی که ابتدا در چین و سپس در ژاپن درنتیجه ی ترکیب بین شکل ِ بودیسم ماهایانه با ریشه ای هندی و فلسفه ی دائوئیسم (تائوئیسم) چینی توسعه یافت. ذن و چان، به ترتیب، نحوه هایی از تلفظ اصطلاح سنسکریت دَیانه به زبانهای ژاپنی و چینی میباشند، که به وضعیتی از ذهن اشاره دارند که حقیقتا با درون بینی یا تعمق برابری میکند، گرچه فاقد معنای ایستایی و سکونی هستند که این کلمات گاهی مواقع حمل براین معانی میگردند. دَیانه مخصوصا به وضعیت ِ آگاهی از یک بودا اشاره دارد، یعنی کسیکه ذهن اش از فرض اینکه ” فردیت متمایز بین خود و دیگر چیزها حقیقی است ” رها شده است. همه ی مکاتب بودیسم بر این باورند که اشیاء مجزا تنها در ارتباط با همدیگر وجود دارند؛ این نسبیتِ افراد تحت عنوان “تهیت” (به سنسکریت شون یاتا نامگذاری شده است، آنچه که حقیقتا به معنای این نیست که جهان هیچ است بلکه بدین معناست که طبیعت نمیتواند توسط هیچگونه نظامی از تعاریف یا طبقه بندی های ثابت به فهم آید. حقیقت عبارتست از “چنینی ِ”طبیعت( به زبان پالی تَتَتا، یا جهان “آنچنانکه هست”فارغ از هرگونه اندیشه ی خاصی درباره ی آن.
 
تعریف ذن:
در حالی که طبیعتا درباره موقعیت انسان در جهان اظهار نظر های متفاوتی بیان میگردد، ذن تعریف خود را چنین بیان میدارد که جهان بیمارستان، انسان بیمار و ذن درمان است. در زمان قدیم ذن شیوه ای درمانی بوده است که جایگزین الگوی هستی پیشین فرد میگردیده است. یعنی به عبارت دیگر ذن شیوه ایست برای زیستن و سالم زیستن و بدون اضطراب و با آرامش زیستن.
ذن عبارت است از شیوه ای برای زیستن که دارای اصول، گرایش، روش، موازین، پیشنهادات و تفسیرات خود بوده و انسان با وقوف به آنها قادر می شود با آرامس بیشتری زندگی نماید. ذن از بوداییسم
سرچشمه گرفته، از هند به چین، از چین به ژاپن و از ژاپن به غرب رفته است. و چنانچه خواهیم دید، ذن نه فلسفه است و نه مذهب، نه علم است و نه روانشناسی و بیش از هر چیز به یک شیوه دراز مدت درمانی شبیه می باشد.
 
 تاریخ
 
مطابق نظر رایج، ذن در سال 520 میلادی توسط راهبی هندی به نام بودی دَرمَه به چین معرفی شد. مهمترین شخصیتهای توسعه ی اولیه ی آیین ذن، که به نحو شاخصی چینی هستند، عبارتند از، هوی –نِنگ، تِ-شان، و لین-چی. نقاشی سیاه و سفید چینی در خلال دودمان سونگ(960-1279) به عنوان یکی از برترین بیانات هنری برای مکتب ذن محسوب گردید.
 
دو فرقه ی اصلی آیین ذن توسط ژاپنی هایی که در چین به تحصیل پرداخته بودند به ژاپن آورده شدند. راهب بودایی ای به نام اِیسای،طریقت رینزای را در سال 1191، و راهب بودایی ای به نام داگِنطریقت سوتو را در سال 1227 به ژاپن معرفی کردند. هر دو فرقه به رشد و نمو خود در ژاپن ادامه دادند. با توسعه ی ذن در ژاپن ، نقاشانی همچون سِسو، سِسون شوگِی، و جاسوکودیدگاه ذن درباب طبیعت را مستقیما در آثارشان بیان کردند. تحت تاثیر ذن، ژاپنی ها هنر نوشیدن تشریفاتی چای را درسطح والایی از تزکیه وارد آن ساختند و نیز نوع ِ متمایزی از چکامه سرایی ، تحت عنوان اشعار کوتاه هایکو، را توسعه دادند.
 
اشتیاق غربی ها به آیین ذن به انتشار اولین شرح معتبر از آن به زبان انگلیسی، تحت عنوان مقالاتی در ذن بودیسم به قلم دانشمند ژاپنی دایسِتز تی.سوزوکی، بر می گردد. پس از جنگ جهانی دوم و اشغال ژاپن، علاقه ی شگرفی به ذن در اروپا و آمریکا، و به شکلی برجسته در بین هنرمندان، فلاسفه ، و روانشناسان توسعه یافت. آن واجد یک جذبه ی خاصی برای نقاشان و مجسمه سازانی با اندیشه هایی با مرکزیت دادن به امورانتزاعی و غیر انضمامی بود. فلاسفه به نزدیکی مفاهیم موجود در این آیین با افکار فیلسوف اطریشی الاصل یعنی لودویگ ویتگنشتاین، و نظریه ی معناشناسی دانشمند و نویسنده ی آمریکایی آلفرِد کورزیبسکی، و نیز تاحدی ، با اگزیستانسیالیسم مطرح شده توسط فیلسوف آلمانی مارتین هیدگر ، اشاره کرده اند.
 
 
رستوران مریموتو.....نیویورک...معمار تادائو اندو سقف ان معلق و از جنس پارچه کرباس است که ایده ان از باغهای سنتی ژاپن گرفته شده همچنین طراحی یک دیوار شیشه ای متشکل از 17400 بطری بر روی هم جذابیت خاصی به فضا داده است....  
 
رستوران مریموتو…..نیویورک…معمار تادائو اندو
سقف ان معلق و از جنس پارچه کرباس است که ایده ان از باغهای سنتی ژاپن گرفته شده همچنین طراحی یک دیوار شیشه ای متشکل از 17400 بطری بر روی هم جذابیت خاصی به فضا داده است….
 
 
 
فهرست:
 
مقدمه……………………………………………………………………………………………………………………….3
 
تاریخ………………………………………………………………………………………………………………………..5
 
درک شهودی………………………………………………………………………………………………………………7
 
ذاذن……………………………………………………………………………………………………………………….10
 
تاثیر ذن در باغ ژاپنی……………………………………………………………………………………………………15
 
مفاهیم پایه در طراحی باغهای ژاپنی …………………………………………………………………………………22
 
مصادیق…………………………………………………………………………………………………………………..32
 
شیوه و دوره های مختلف باغسازی درژاپن………………………………………………………………………..34
 
عناصر باغ ژاپنی………………………………………………………………………………………………………..74
 
معماری……………………………………………………………………………………………………………………87
 
مینی مالیسم …………………………………………………………………………………………………………….88
 
تحلیل کارهای تادائو آندو(معمار با تفکر ذن)………………………………………………………………………..93
 
این پاورپوینت بسیار عالی و مناسب کارهای معماری معاصر و باغها و سنتهای ژاپنی می باشد و تمام معماری زاپنی در آن شرح داده شده است. که در 96 اسلاید خدمت شما تقدیم می گردد.


کلمات کلیدی مرتبط:
مقدمه , ,ذن یا چان، مکتبی بودایی که ابتدا در چین و سپس در ژاپن درنتیجه ی ترکیب بین شکل ِ بودیسم ماهایانه با ریشه ای هندی و فلسفه ی دائوئیسم (تائوئیسم) چینی توسعه یافت. ذن و چان، به ترتیب، نحوه هایی از تلفظ اصطلاح سنسکریت دَیانه به زبانهای ژاپنی و چینی میباشند، که به وضعیتی از ذهن اشاره دارند که حقیق,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی سبک معماری باروک Baroque architecture
پاورپوینت تحلیل و بررسی معماری گورکانیان
پاورپوینت تحلیل بررسی سبک و شیوه اصفهاني در معماری ایران
پاورپوینت تحلیل بررسی سبک و شیوه آذری در معماری ایران
پاورپوینت تحلیل بررسی سبک و شیوه رازي در معماری ایران
پاورپوینت تحلیل بررسی سبک و شیوه خراساني در معماری ایران
پاورپوینت تحلیل بررسی سبک و شیوه پارتي اشكانيان در معماری ایران
پاورپوینت تحلیل بررسی سبک و شیوه پارسی در معماری ایران
پاورپوینت بررسی معماری دوران مدرن
پاورپوینت بررسی معماری والترگرپيوس و بسط معماري در آلمان
پاورپوینت بررسی معماری صنعتی دوره پهلوی
پاورپوینت بررسی جامع سبک معماری بناهای دوران پهلوی
پاورپوینت بررسی معماری سالن المپیک آبی لندن ، منطقه استرات‌فورد در شرق لندن
پاورپوینت بررسی سبک معماری فولدینگ
پاورپوینت بررسی سبک معماری اکسپرسیونیست
پاورپوینت بررسی معماری بومی Vernacular architecture
پاورپوینت بررسی سبک معماری مدرنیسم
پاورپوینت بررسی معماری صخره‌‌ای و سنگی
پاورپوینت بررسی سبک و جنبش دی استیل یا نئوپلاستیسیزم
پاورپوینت بررسی سبک د استایل یا نئوپلاستیسیسم

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد