خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
Enter Title
 
شما باید در حالت ویرایش باشید تا بتوانید متن را ویرایش کنید.

پاورپوینت سبکها ، شیوه ها و دوره های معماری
 
فهرست مطالب: دانلود پاورپوینت شیوه معماری تهرانی یا انحطاط معماری در تهران

   تعدادبرگ: 20 اسلاید   قیمت: 9800 تومان   حجم فایل: 437 kb  تعدادمشاهده  51


بخشی از مطلب
مقدمه….
درمورد سبک و شیوه معماری تاریخی ایران و نفوذ معماری غرب، یکی از کاملترین تقسیم بندی ها را محمد کریم پیرنیا در کتاب شیوه های معماری ایرانی تدوین کرده است. براساس این تقسیم بندی،معماری ایران به هفت شیوه تقسیم شده است.از معماری باستان به عنوان یک لفظ عام برای اطلاق به معماری تاریخی پیش از اسلام استفاده شده و دوشیوه معماری پارسی و پارتی زیر مجموعه این گونه معماریست.
 
از اصطلاح معماری سنتی نیز به عنوان یک لفظ کلی برای معماری بعداز اسلام استفاده شده و شیوه های خراسانی،رازی،آذری،و اصفهانی زیر مجموعه معماری سنتی دربعد ازاسلام است.
 
شیوه های ششم (اصفهانی) و هفتم(تهرانی) شیوه هایی است که شامل معماری عصر قاجاریه میشود. پیرنیا درمورد شیوه اصفهانی مینویسد:این شیوه درابتدا از اذربایجان شروع میشود و معماری بومی اذربایجان روی ان تاثیر میگذارد.ولی بعدها در اصفهان جا می افتد.بهترین اثار این شیوه در اصفهان میباشد.
 
براساس نظر پیرنیا،تا پایان دوره محمدشاه،معماری ایران منطبق با سنت معماری این سرزمین رشد و گسترش داشته است.
 
پیرنیا درمورد شیوه تهرانی می نویسد:شاید بتوان شیوه ای را به نام شیوه انحطاط یا شیوه تهرانی نام برد.
 
ارتور پوپ در کتاب خود (معماری ایران)،مدرسه مادرشاه در اصفهان را اخرین بنای با ارزش ایران قلمداد میکند و پایان معماری ارزشمند ایران را مقارن با پایان عصر صفویه میداند.
 
اغلب صاحب نظران (آندره گدار،رامین جهانبگلو،رابرت هیلنبرد) نگرش مثبتی نسب به معماری قاجاریه ندارند.این معماری از نظر ان ها به تقلید از معماری سنتی ایران و یا معماری غرب انجام انجام شده و فاقد پویایی لازم برای نواوری و احداث بناهایی فاخر بوده است.
 
اگر چه کسانی مانند اسکندر طالقانی،فرامرز پارسی و رضا نعیما،معماری عصر قاجاریه را نقطه تعالی در معماری تاریخی ایران میدانند.
 
به نظر من درهمین دوره قاجار هم،یکی از چیزهای بسیار خوبی که معماری ایرانی به ان دست یافت،معماری خوب مسکونی،یا خانه است.درطول تاریخ ایران خانه هایی به زیبایی و خوبی خانه های دوران قاجار تا ناصرالدین شاه نبود.(پیرنیا۶،۱۳۷۴)
 
بخش وسیع و عمده ای از بافت تاریخی در شهرهای ایران مربوط به عصر قاجاریه است.ازجمله بهترین نمونه های بازارها،سراها،خانه ها،حمام ها و کاروانسراها که هنوز پابرجاست و هرکدام شاهکاری در معماری ایران محسوب میشوند مربوط به این عصر است.
 
با بررسی ساختمان های شاخص عصر قاجاریه،سه گونه معماری ملاحظه میشود.گونه اول شیوه اصفهانی،گونه دوم شیوه تهرانی (تلفیق شیه اصفهانی و سبک نئوکلاسیک)و گونه سوم شیوه فرنگی که کاملا تحت تاثیر معماری نئوکلاسیک غرب است.


کلمات کلیدی مرتبط:
بخشی از مطلب ,مقدمه…. ,درمورد سبک و شیوه معماری تاریخی ایران و نفوذ معماری غرب، یکی از کاملترین تقسیم بندی ها را محمد کریم پیرنیا در کتاب شیوه های معماری ایرانی تدوین کرده است. براساس این تقسیم بندی،معماری ایران به هفت شیوه تقسیم شده است.از معماری باستان به عنوان یک لفظ عام برای اطلاق به معماری تاری,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت تجديد حياط باروك
پاورپوینت سبک باروك بين الملل
دانلود پاورپوینت سبک معماری قاجار
دانلود پاورپوینت سبک دی استیل یا نئوپلاستیسیزم
دانلود پاورپوینت سبک بین‌المللی(International style
دانلود پاورپوینت سبک مینیمالیسم(Minimalism
دانلود پاورپوینت سبک معماری اسم
دانلود پاورپوینت بررسی و تحلیل سبک معماری فولدینگ
دانلود پاورپوینت معماران دوران پهلوی اول
دانلود پاورپوینت معماری پست مدرنیسم پس از 1940 ـ
دانلود پاورپوینت ریجنالیسم ( REGIONALISM )
دانلود پاورپوینت فلسفه بنیادین دکانستراکشن

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد