خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: دانلود پاورپوینت بررسی مجتمع اقامتی سالمندان آلتن وهنهایم در شهر سالزبورگ اتریش -نمونه موردی خانه سالمندان

   تعدادبرگ: 20 اسلاید   قیمت: 5500 تومان   حجم فایل: 1899 kb  تعدادمشاهده  94


دانلود پاورپوینت بررسی مجتمع اقامتی سالمندان آلتن وهنهایم در شهر سالزبورگ اتریش
 
 
 
با توجه به شرایط خاص اقلیمی کشور اتریش (زمستان های طولانی و روزهای کوتاه) حداکثر استفاده از تابش خورشید یکی از مهم ترین دغدغه های معماران بوده و این امر در خصوص کاربری هایی نظیر خانه، مجتمع های مسکونی و مجتمع های اقامتی دارای اهمیت بیشتری می باشد. به همین دلیل در طراحی خانه های سالمندان نیز طراحی نظام توده و فضا و جهت گیری احجام تحت تاثیر این مقوله می باشد.
 
مجتمع اقامتی آلتن وُهنهایم، یکی از نمونه های موفق خانه سالمندان در شهر سالزبورگ اتریش می باشد که در آن تعداد 70 سالمند تحت مراقبت می باشند. این بنا توسط مارکوس پرنتلر (Markus Pernthaler) در سال 1992 میلادی طراحی شد که از دو بنا تشکیل شده است. بنای اصلی که به شکل قطاعی از یک دایره می باشد، در برگیرنده واحدهاست که در جداره آفتاب گیر بنا و در بیرون قوس قرار گرفته و به فضای سبز مجموعه دید دارند.
 
در مرکز پلان این حجم، آتریومی وسیع وجود دارد که پلکان اصلی حجم در گوشه ای از آن واقع شده و راهروهای طبقات بالایی، به آن دید دارند. این فضا که نورطبیعی را از سقف شیشه ای دریافت می کند قلب تپنده فضای اقامتی بوده و همچون مفصلی، عملکردهای مختلف را باهم پیوند می زند. در طبقه همکف لابی عریضی وجود دارد که در آن سالمندان می توانند خانواده و دوستان خود را ملاقات کنند. در طبقه همکف هر مدول تکرارشونده شامل یک سوئیت برای دو نفر است که در آن سرویس بهداشتی، فضای نشیمن و آشپزخانه ای رو به محوطه طراحی شده است و اتاق خواب که شامل دو تخت و حمام مستقل می باشد نیز از نور آفتاب و منظر بیرون بهره مند است. بازشوهای کل ساختمان به نحوی طراحی شده اند که مانع آرامش سالمندان نخواهند بود.
 
توده دیگری که در مجموعه وجود دارد ساختمانی است که در آن بخش های مختلف درمانی وجود داشته و با پلی به ساختمان اصلی متصل می گردد. سقف این بنا ترکیبی از سقف شیب دار و قوسی است که ورود نور به داخل آن توسط پره هایی در سقف کنترل می شود. اما از مهم ترین مسائلی که در این بنا بسیار مورد توجه است، توجه فراوان معمار برای ایجاد دید و منظرهای مناسب است. وجود اتاق هایی که فرد سالمند با قرارگیری در آن احساس آرامش می کند و از دیدن مناظر اطراف لذت می برد.
 


کلمات کلیدی مرتبط:
معماری خانه سالمندان ,پاورپوینت خانه سالمندان ,بررسی مجتمع اقامتی ,خانه سالمندان ,سرای سالمندان ,خانه سالمندان آلتن وهنهایم ,خانه سالمندان شهر سالزبورگ اتریش , ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی معماری هتل اقامتی پنج ستاره آتلانتیس پالم دبی
پاورپوینت بررسی معماری هتل آتلانتیس دبی
پاورپوینت بررسی معماری هتل بزرگ ارم کیش
پاورپوینت بررسی معماری هتل هفت ستاره برج العرب دبی
پاورپوینت بررسی معماری هتل سوئيس برلین Swissotel Berlin
پاورپوینت تحلیل معماری هتل Kyocera
پاورپوینت تحلیل معماری هتل انعطاف پذیر
پاورپوینت تحلیل معماری اکوکمپ کویری متین آباد اصفهان
پاورپوینت تحلیل معماری پارک Sunken چین و پارک نجومی و پارک فرهنگی سئول
پاورپوینت تحلیل معماری منظره هتل Le Meridien
پاورپوینت تحلیل معماری هتل آنگسانا چنگدو وین جیانگ چین
پاورپوینت تحلیل معماری نمایشگاه فیلیپس بلژیک همراه دو نمونه دیگر
پاورپوینت بررسی معماری مرکز هنری جواهر جیپور، هند 1986 معمار: چارلز بلت
پاورپوینت بررسی معماری پارک جنگلی آرچستویانی روسیه
پاورپوینت بررسی معماری هتل ویلا BAN در روستای جیجیادون
پاورپوینت بررسی معماری لاسال تابستانی در منطقه سوخومویت-بانگ نا
پاورپوینت بررسی معماری هتل دان مجستیک معماران گوارا اوتونلو
پاورپوینت بررسی معماری هتل بوتیک کاروانیکا کرمان
پاورپوینت بررسی معماری هتل بوتیک سرای عامری ها
پاورپوینت بررسی معماری بوتیک هتل کریاس اصفهان

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد