خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی معماری کلینیک و بیمارستان

   تعدادبرگ: 86 اسلاید   قیمت: 20000 تومان     تعدادمشاهده  8


تاریخچه
 
تاریخچه طب سنتی درایران:
 
lطب در تمام ادوار تاریخ زندگی بشر، با او همراه بوده است. همچنان که درد و رنج جزئی از زندگی بشر است، پس او همواره به دنبال راه علاج گشته و می گردد. در ایران، یونان، روم، آشور، کلده، مصر و تمامی جهان متمدن قدیم مردم از طب اطلاعاتی داشتند و کسانی که طبابت می کردند، گاهی به صورت موبدان خدمت می کردند و این بقراط حکیم بود که توانست طب را از این شکل خرافاتی و معبدی بیرون آورد. او ثابت کرد که مرگ و زندگی بر طبق قوانین منظم جهان رخ می دهد و به علاوه مسائل اجتماعی و وجدانی خاصی نیز برای طبیب معین نموده است که گواه آن «سوگند نامه بقراط» است.
 
در کشور ما طب و طبابت ادوار مختلفی دارد که مهم ترین آنها عبارتند از:
الف) دوران هخامنشی
ب) دوران ساسانی
ج) دوران اسلامی
مطالعات معماری کلینیک و بیمارستان   
 
l۱) دوران هخامنشی
این دوره یکی از ادوار درخشنده و پرثمر طب ایران است و در ۲۵۰۰ سال پیش از این علم دارای منزلت خاصی بوده است چرا که در کتب مذهبی زرتشت نیز به خصوص از بهداشت، بسیار سخن گفته شده است. لذا از این دوران پزشکان طبقه بندی شده اند که مهم ترین آنها طبیب (پزشک)، جراح (کارد پزشک)، منتر پزشک و گیاه پزشک یا پسیانز هستند که در اوستا می توان به یادداشت هایی در این مورد دست یافت.
۲) دوران ساسانیان
انتقال اصل و مایه طب، از دوران هخامنشی به دوران ساسانی بود اما بر اثر اختلافات مذهبی که در امپراتوری روم شرقی بین امپراتوران با دانشمندان و پزشکان پیدا شد، دوران جدیدی در تاریخ طب ایران و نتیجتاً در طب اسلامی پدیدار شد. ایران از همسایگان کشور های روم شرقی بود بنابراین دانشمندان و پزشکان عالی رتبه از مرز ها به ایران مهاجرت کردند و به تعلیم این دانش اشتغال ورزیدند و به این ترتیب بیمارستان و مدرسه جندی شاپور تأسیس شد. در دوران انوشیروان انقلاب بزرگی در علم طب ایران و جهان به وقوع پیوست که همانا تأسیس اولین کنگره پزشکی برای مناظره و مباحثه پزشکان در مورد فلسفه و طب بوده است.
۳) دوران اسلامی
واگذاری تمام میراث ساسانیان علاوه بر میراث بزرگ یونانیان به مسلمانان، پس از غلبه اعراب بر ایران و انقراض سلسله ساسانیان و اشاعه زبان عربی بود. مثلاً در دوران عباسیان «جندی شاپور» به بغداد انتقال یافت به این ترتیب کم کم بغداد مرکز علم و دانش پزشکی شد و جندی شاپور از رونق افتاد، خلاصه آن که به برکت تعالیم اسلامی مسلمانان به خدمات بزرگی در علم طب، ترجمه و تألیف متون پزشکی توفیق یافتند.در دوران اسلامی به خصوص در باب ترجمه در اثر تشویق های افراد درجه اول اجتماع، باب جدیدی بر مترجمین باز شد و آثار زیادی به صورت کتاب های طبی، علمی، فلسفی، تاریخی و غیره از زبان یونانی به عربی ترجمه شد.
 
lطی قرون سوم، چهارم، پنجم و ششم هجری قمری، پزشکان ایرانی توانستند برگ های زرینی بر تاریخچه طب جهان اضافه کنند و تحولات و انقلابات بزرگی را در طب ایجاد نمایند. از جمله محمد زکریای رازی، عباس مجوسی اهوازی، شیخ الرئیس ابوعلی سینا و اسماعیل جرجانی .
اگر بخواهیم مروری بر دستاوردهای تلاش های بی شائبه دانشمندان ایرانی و ثمرات آن در جهان پزشکی داشته باشیم می توانیم بگوییم.
۱) بیرون آوردن علم طب از صورت نظری و متحول ساختن این علم با ایجاد بستر مناسب برای عرضه طب عملی، گامی بسیار مثبت در راه توسعه و پیشبرد این دانش بوده است.
۲) ایجاد نظم و ترتیب در دانش طب پراکنده و بی سر و سامان یونانی و افزودن اطلاعاتی جدید در زمینه پزشکی و تکمیل اطلاعات قبلی.
۳) با نظر بر وظایف و طبایع شرح داده شده برای اعضای بدن، تاثیر دارو و درمان را با توجه به طبیعت داروها و شرایط اقلیمی بیماران وارد علم پزشکی ساخته اند و توانستند تا قرن شانزدهم، هفدهم و نیمه های قرن هجدهم در علم پزشکی اروپا، تاثیرات حیرت انگیزی به جا بگذارند. حتی عده زیادی از پزشکان اروپایی (آلمان و اتریش) تحت تاثیر افکار و تحقیقات پزشکان اسلامی قرار گرفتند و آنان را آرابیست (Arabistes) می نامیدند که تا اوایل قرن هفدهم میلادی در اروپا از حامیان زیادی برخوردار بودند و افکارشان مورد توجه بوده است.
 
ریز فضاها:         مطالعات معماری کلینیک و بیمارستان
 
l1.ورودی
 
lبه وضوح قابل تشخیص باشد
 
lجلب توجه کند
 
lدسترسی مستقیم از پیاده روی خیابان
 
lتعبیه ی رامپ های ورود خودرو و بیمار اجباری است
 
lحجم، عرض، سطح، ارتفاع و طول مناسب به هنگام فرار و تخلیه
 
lنورپردازی مناسب در شب
 
l2. محوطه
 
lفضای سبز و معابر حداقل۲/۳ زیربنای کل بیمارستان
 
lقراردهی مجموعه ای از درختچه های کوتاه و بلند
 
lپیاده روها و سواره روهای زیباسازی شده با مصالح طبیعی
 
lنیمکت های مناسب در محل های مناسب به تعداد کافی
 
lتابلو های راهنما
 
lکیوسک های اطلاعاتی و خدماتی مناسب و فانتزی
 
lزمین چمن مناسب
 
lطراحی نور مناسب در شب
 
lنگهبانی
 
lایجاد میدانچه های مناسب در محوطه
 
lدیوار محوطه نبایستی دلگیر باشد
 
lملاقات بیمار:
 
lملاقات بیماران در بخشهای بستری را با دو سیستم میتوان برنامه ریزی کرد:
 
lسیستم ملاقات یک مرحله ای
 
lسیستم ملاقات دو مرحله
 
l
 
lسیستم ملاقات یک مرحله ای:
 
lانتظار عیادت کنندگان در ورودی بیمارستان پیش بینی شود.
 
lکانتر اطلاعات
 
lتوصیه میشود این سیستم برای بیمارستام های باظرفیت ۱۰۰ الی ۳۰۰ تختخواب بکار برده شود.
 
l
 
lسیستم ملاقات دو مرحله ای:
 
lبرای بیمارستان های با ظرفیت ۳۰۰ الی ۱۰۰۰ تختخواب
 
lعلاوه بر فضای انتظار اصلی در ورودی اصلی بیمارستان در فضای مشترک بین هر دو بخش بستری فضای انتظار فرعی با پیشخوان اطلاعات پیش بینی شود.
 
lاتاق انتظار (waiting room) یکی از مهم ترین فضاهای عمومی در مراکز درمانی است که نقش بسزایی در جذب کاربران محیط دارد؛ اما متاسفانه در بسیاری موارد حضور کودکان مورد بی توجهی قرار می گیرد. این مکان بخشی از فضای مراجعین در کلینیک های پزشکی و دندانپزشکی است در حالی که صرفا به ایستگاهی جهت نشستن و انتظار کشیدن تبدیل و طراحی آن منحصر به جانمایی چند مبلمان و عملکردی تعریف شده گشته است.!!!!
 
مکان قرارگیری و ارتباط با سایر فضاها
۱- قرارگیری در دید مستقیم از پذیرش و انتظار
۲- دسترسی به تسهیلات سرویس بهداشتی
مطالعات معماری کلینیک و بیمارستان


کلمات کلیدی مرتبط:
تاریخچه , ,تاریخچه طب سنتی درایران: , ,lطب در تمام ادوار تاریخ زندگی بشر، با او همراه بوده است. همچنان که درد و رنج جزئی از زندگی بشر است، پس او همواره به دنبال راه علاج گشته و می گردد. در ایران، یونان، روم، آشور، کلده، مصر و تمامی جهان متمدن قدیم مردم از طب اطلاعاتی داشتند و کسانی که طبابت می کردند,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت تحلیل معماری بیمارستان آموزشی 799 تختخوابی منهتن
پاورپوینت تحلیل معماری بیمارستان عمومی متروپولیتن MHC نیویورک
پاورپوینت تحلیل معماری بیمارستان تخصصی سرطان مموریال اسلون کترینگ نیویورک
پاورپوینت تحلیل معماری بیمارستان تخصصی ارتوپدی و روماتولوژیک HSS نیویورک
پاورپوینت تحلیل معماری بیمارستان 272 تختخوابی هارلم منهتن
پاورپوینت تحلیل معماری بیمارستان تخصصی چشم، گوش و گلو منهتن (MEETH) نیویورک
پاورپوینت تحلیل معماری بیمارستان روانپزشکی منهتن
پاورپوینت تحلیل معماری بیمارستان آموزشی کالج پزشکی دانشگاه اولسان در سئول
پاورپوینت تحلیل معماری ساختمان شرکت دارویی ژاپنی Astellas
پاورپوینت تحلیل معماری داروخانه مدرن در 120 متر مربع اثر گروه Waterfrom
پاورپوینت تحلیل بررسی ضوابط و استانداردهای معماری بخش زنان و زایمان
دانلود, پاورپوینت بررسی طراحی کلینیک خصوصی در انیف در اتریش ,pptx
پاورپوینت بررسی معماری بیمارستان کودکان سرطانی
پاورپوینت بررسی معماری بیمارستان امام خمینی اردبیل
پاورپوینت بررسی مسابقه معماری مرکز اورژانس مونته نگرو
دانلود, پاورپوینت بررسی بازسازی کلینیک ارتوپدی اسپیس پیرسر در ژاپن ,pptx
پاورپوینت بررسی معماری کلینیک اسماعیل اوریا توسط آتلیه mar macias
دانلود, پاورپوینت بررسی طراحی کلینیک ورزشی بریکرز در اسپانیا ,pptx
دانلود, پاورپوینت بررسی طراحی کلینیک دندانپزشکی نودا در ژاپن ,pptx
دانلود, پاورپوینت بررسی طراحی مطب دندانپزشکی در کامپن در هلند ,pptx

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد