خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس منحوس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی اصول نورپردازی در فضاهای مختلف

   تعدادبرگ: 72 اسلاید .   قیمت: 5000 تومان   حجم فایل: 2938 kb  تعدادمشاهده  40


پاورپوینت بررسی اصول نورپردازی در فضاهای مختلف

نورپردازی نقش کلیدی در طراحی داخلی دارد و بخش اصلی هر پروژه سیم کشی برق است. طراحی نور خوب دارای کیفیتی گریزان است. وقتی وارد اتاقی با نور موثر می شوید، چشمان شما احساس می کنند که همه چیز به راحتی قابل مشاهده است، اما به ندرت می گویید: "چه نورپردازی فوق العاده ای!" نورپردازی خانه باید متنوع و چشمگیر باشد. وسایل باید به کلیدهای دیمر متصل شوند که می توانند جلوه های مختلفی ایجاد کنند. نورپردازی باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا بسیاری از فعالیت ها را روشن کند و همچنین به خودی خود کانون توجه باشد.

یک عنصر ضروری در طراحی نور، عقل سلیم ساده است. بهترین طراح نور یک حلال مشکل است و تعیین می کند که نور مورد نیاز و مورد نیاز است و سپس آن را با صرفه جویی و ذوق در آنجا قرار می دهد. شما می توانید همین رویکرد را با استفاده از سه نوع نورپردازی اصلی در پیش بگیرید: نورپردازی وظیفه ای، نورپردازی تاکیدی، و نورپردازی محیطی یا عمومی.
فهرست مطالب
اصول و کلیات نورپردازی
نورپردازی راهرو
نورپردازی خانه سبک مدرن و مینیمال
نورپردازی اتاق خواب
نورپردازی آشپزخانه
نورپردازی حمام و سرویس بهداشتی
نصب نور در کنار آینه
نورپردازی راه پله
نورپردازی راه پله و نرده
نورپردازی در دیوار کنار راه پله
نورپردازی راه پله و خیز پله
چراغ های روشنایی
نورپردازی راه پله و زیر لبه ی هر کف
نورپردازی مدارس
عوامل موثر در تامین نور کلاس
نور مصنوعی در کلاسهای درس
اقدامات دیگر برای نور مناسب کلاس
نورپردازی در رستوران
نور‌پردازی کانونی
نورپردازی فروشگاه ها
نورپردازی عمومی در فروشگاه
نورپردازی موضعی در فروشگاه
روشنایی تاکیدی در فروشگاه
نورپردازی دکوراتیو در فروشگاه
۴ نوع از لامپ های روشنایی :
نور پردازی فضاهای اداری
نورپردازی هتل ها
نورپردازی ورودی اصلی هتل و لابی
نورپردازی هال ورودی
نورپردازی پذیرش
نورپردازی راهروهای هتل
نورپردازی نمای بیرونی هتل
نورپردازی فضاهای شهری

نورپردازی وظیفه یک منطقه خاص را روشن می کند که در آن یک فعالیت بصری بسیار مانند خواندن، خیاطی یا تهیه غذا انجام می شود. اغلب با وسایل جداگانه ای که نور را روی سطح کار هدایت می کنند، به دست می آید. نورپردازی تاکیدی شبیه نورپردازی وظیفه ای است که عمدتاً از نور جهت دار تشکیل شده است. در درجه اول تزئینی، نورپردازی تاکیدی برای تمرکز توجه بر آثار هنری برای برجسته کردن ویژگی‌های معماری و ایجاد حال و هوا استفاده می‌شود. نور محیطی یا عمومی، نواحی نامشخص اتاق را با سطح نور ملایمی پر می کند – به اندازه ای که برای تماشای تلویزیون در اتاق یا حرکت ایمن در داخل اتاق کافی است. نورپردازی محیط معمولاً از وسایل غیرمستقیم ایجاد می شود که انتشار پراکنده ای از روشنایی را فراهم می کند.

اولین قدم برای بهبود نورپردازی شامل بررسی دقیق طراحی و چیدمان اتاق‌ها و انواع فعالیت‌هایی است که در هر اتاق انجام می‌شود. اگر در حال برنامه‌ریزی نورپردازی جدید هستید، ممکن است بخواهید یک طرح اولیه اتاق را ترسیم کنید که به شما کمک می‌کند مکان‌هایی را که وسایل خود را قرار دهید و جایی که می‌خواهید پریزها یا کلیدهای دیواری جدید بخواهید، ترسیم کنید.
هنگامی که ایده هایی در ذهن دارید، ممکن است بخواهید با یک مشاور روشنایی تماس بگیرید، یا برای مشاوره برای یک طرح کامل بسته به پروژه و بودجه شما. معماران و طراحان داخلی نیز ممکن است نورپردازی را به عنوان یک تخصص انجام دهند. همه انواع مشاوران معمولا متعلق به انجمن مهندسی روشنایی هستند. فروشگاه های لوازم روشنایی و خانه های تامین برق که در زمینه لوازم روشنایی فعالیت می کنند ممکن است مشاوران داخلی نیز داشته باشند.

معیارهای کلی روشنایی وجود دارد که باید هنگام طراحی سیستم های روشنایی مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان مثال، روشنایی عمومی در مناطق نشیمن و خواب باید برابر با یک وات نور رشته ای برای هر فوت مربع فضا باشد. بنابراین، اگر اندازه اتاق خواب ده در دوازده فوت یا 120 فوت مربع است، باید دارای نور کلی حدود 120 وات باشد.
و.....


کلمات کلیدی مرتبط:
معماری ,اصول نورپردازی ,نورپردازی فضاهای مختلف ,پاورپوینت اصول نورپردازی ,اصول و کلیات نورپردازی ,نورپردازی راهرو ,نورپردازی خانه سبک مدرن و مینیمال ,نورپردازی اتاق خواب ,نورپردازی آشپزخانه ,نورپردازی حمام و سرویس بهداشتی ,نصب نور در کنار آینه ,نورپردازی راه پله ,نورپردازی راه پله و نرده ,نورپرداز,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی و تحلیل تقارن در معماری
پاورپوینت بررسی زمان و مسیر در معماری
دانلود,پاورپوینت دایره در معماری,pptx
پاورپوینت بررسی خطوط و سطوح در معماری
دانلود,پاورپوینت تناسبات طلايي در هنر و معماري ,pptx
پاورپوینت بررسی اصول و مبانی محرمیت در معماری سنتی ایران
پاورپوینت بررسی مبانی عدد هشت در معماری اسلامی
پاورپوینت تحلیل بررسی تناسبات و هندسه در طبيعت و معماری
پاورپوینت بررسی تقارن در معماری قرینه سازی در معماری
پاورپوینت بررسی جامع هندسه در معماری ، مشخصات ویژگیها کاربرد و انواع
پاورپوینت بررسی مباني نظری طراحي در معماری
پاورپوینت بررسی و تحلیل هندسه در معماری
پاورپوینت بررسی دنباله‌ی فیبوناچی و عدد طلایی و کاربرد عدد طلایی در معماری
پاورپوینت بررسی نقش و تاثیر رنگ در معماري
پاورپوینت بررسی فضا و تاثیرات آن در معماری
پاورپوینت بررسی تناسبات در معماري ایرانی
پاورپوینت بررسی تعادل و تقارن در معماری ایران
پاورپوینت بررسی روند طراحی در معماری
پاورپوینت بررسی مبانی کانسپت در معماری
پاورپوینت بررسی اثرات بیماریها بر معماری بناها و شهرسازی

Text/HTML
 
شما باید در حالت ویرایش باشید تا بتوانید متن را ویرایش کنید.

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد