خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس منحوس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی فضا و تاثیرات آن در معماری

   تعدادبرگ: 35 اسلاید   قیمت: 12000 تومان   حجم فایل: 659 b  تعدادمشاهده  87


پاورپوینت بررسی فضا و تاثیرات آن در معماری

تجربه فضا یک عمل ظریف بدن و ذهن انسان است. ما از چشمان خود برای بررسی بصری یک فضا استفاده می کنیم و در هر ثانیه هزاران محاسبه ناخودآگاه انجام می دهیم. راه یابی، جهت گیری، جهت و غیره همه از سرنخ های بصری ناشی می شوند. عدسی چشم ما با فاصله کانونی 22 میلی متری به ما امکان می دهد فضای پرسپکتیو را به روشی ثابت و خوانا تجربه کنیم. گردن و چشمان ما حرکت می کنند و یک گنبد کروی از اطلاعات را در هر نقطه ای که ما را احاطه کرده است تکمیل می کنند. اما، هنگامی که یک تغییر جزئی در این فرمول ایجاد می شود، ما شروع به این سؤال می کنیم که دقیقاً فضا چیست.
برای من، این تغییر جزئی در تجربه فضا، عکاسی بود. برای چند سال از یک لنز زاویه باز قابل تنظیم استفاده می‌کردم و از توانایی گرفتن حداکثر فضای ممکن قدردانی می‌کردم. این به من اجازه داد فضا را تحریف کنم و آن را به گونه ای تجربه کنم که قبلاً هرگز نداشتم. اما این تحریف یک دروغ تجربی بود. با انتقال به یک لنز 22 میلی‌متری ثابت، متوجه شدم که ترکیب و اثرات فضایی گونه‌شناسی‌های فضایی دیفرانسیل بسیار مهم‌تر از توانایی تحریف فضا است. احساس کردم باید این را به معماری خود بازگردانم.
با اینکه سال هاست مشغول طراحی اشیاء معماری هستم، اما تا زمانی که این مشاهدات و نتیجه گیری ها را انجام ندادم، می توانم بگویم طراحی فضاها را شروع کردم. این سرعت‌ها عمدتاً محصول جانبی مجموعه‌ای از تصمیم‌های طراحی به خطر افتاده بودند، و فضاهایی را ایجاد می‌کردند که اغلب به‌جای اینکه محرک طراحی باشند، مانند باقی مانده‌ها به نظر می‌رسید. وقتی در نظر می گیریم که چگونه هر فضای متفاوت را در مراحل اولیه طراحی تجربه می کنیم. من متوجه می شوم که می توانم فضاهایی را طراحی کنم که خالص تر، صمیمی تر و از نظر فضایی قدرتمندتر باشند.
تقدم فضا
فضا بدیهی است، اما آن گونه که ما آن را درک می کنیم اینطور نیست. مغز ما مکانیزمی ساخته است که به ورودی های بصری اجازه می دهد تا ثبت و پردازش شوند و اطلاعات را تقریباً به طور همزمان خروجی می دهد و سپس بر اساس آن عمل می کنیم. پردازش اطلاعات بصری گاهی اوقات باعث ایجاد خلأهای شناختی می شود. این حفره ها به عنوان توهمات نوری شناخته می شوند.

فهرست مطالب
فضا
فضاي داخلي
حد فاصل فضاي داخلي و خارجي
فضاي خارجي
براي روشن شدن اين مساله به بيان چند نمونه اکتفا می کنیم
جمع بندي
كل و جزء
خصوصي عمومي
ايستايي و پويايي فضا
كمپوزيسيون
مقياس و تناسبات
محصور كردن فضا
فضاهاي متباين
رنگ
نقاط عطف
نتيجه گيري
مباني نظري طراحي
تشخيص فرم
منابع


کلمات کلیدی مرتبط:
فضا و تاثیرات آن در معماری ,پاورپوینت بررسی ,فضاي داخلي ,حد فاصل فضاي داخلي و خارجي ,فضاي خارجي ,كل و جزء ,خصوصي عمومي ,ايستايي و پويايي فضا ,كمپوزيسيون ,مقياس و تناسبات ,محصور كردن فضا ,فضاهاي متباين ,رنگ ,نقاط عطف ,نتيجه گيري ,مباني نظري طراحي ,تشخيص فرم ,منابع,
مقالات مرتبط در این دسته
دانلود,پاورپوینت نقطه در معماری,pptx
دانلود,پاورپوینت تناسبات در معماري ,pptx
دانلود,پاورپوینت مشخصات بصري فرم ,pptx
پاورپوینت بررسی مباني نظری طراحي در معماری
پاورپوینت بررسی هندسه فرکتال و نظریه آشوب
پاورپوینت بررسی تعادل و تقارن در معماری ایران
پاورپوینت بررسی ايده و کانسبت در معماری
پاورپوینت بررسی اثرات بیماریها بر معماری بناها و شهرسازی
پاورپوینت بررسی مبانی نظری طراحی در معماری
پاورپوینت بررسی سیرکولاسیون در معماری
پاورپوینت بررسی روانشناسی رنگها در معماری
پاورپوینت بررسی معماری گره چینی در معماری
پاورپوینت بررسی نگرش فرهنگی اجتماعی در مبانی نظری معماری
پاورپوینت بررسی مبانی کانسپت در معماری
پاورپوینت بررسی مفهومی فضا در معماری ، مبانی نظری معماری
پاورپوینت بررسی عرصه های مختلف خانه در فرآیند طراحی معماری
پاورپوینت بررسی مبانی و اصول اولیه طراحی و معماری داخلی
پاورپوینت بررسی مبانی نظری معماری
پاورپوینت بررسی نور و نور پردازی در معماری
پاورپوینت بررسی اهمیت و تاثیر نور در معماری

Text/HTML
 
شما باید در حالت ویرایش باشید تا بتوانید متن را ویرایش کنید.

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد